Dievčatá, neužívajte to!

Príspevok v téme: Dievčatá, neužívajte to!
Private06

Toto nie je otázka, dnes by som Vás chcela varovať.
Dievčatá a ženy, neužívajte hormonálnu antikoncepciu. Ja som ju brala a skončila som v nemocnici s poškodenou pečeňou.
Začala som v 17, a nechápem, že som bola taká blbá, že som sa na to dala. Asi mi už tak veľmi šiel na nervy nepravidelný cyklus, kedy som to koľkokrát nedostala vôbec, alebo som to mala 2 týždne v kuse. Bola som panna, takže na tento účel som ju vôbec nepotrebovala. Šla som prvýkrát ku gynekologičke, a veď to poznáte, komu už len človek môže veriť, ak nie svojmu lekárovi? Tak som svoju lekárku poslúchla a brala som ju. Chloé. Po roku, keď sa mi cyklus upravil, som ju chcela vysadiť. Lekárka mi povedala, že by som ešte rok mala brať slabšiu verziu. Tak som ju poslúcjla znova. Brala som KarHleight. Síce som hrozne pribrala, ale iné negatívne účinky som nepostrehla.
Nedávno som začala mať kŕče, stratila som chuť do jedla a bolo mi zle. Po týždni ťažkostí som sa vybrala k lekárke. Po celom dni vyšetrovania ma nechali v nemocnici. Vraj mám zle pečeňové testy. Infekcie vylúčili, ako príčina ostalo len poliekové poškodenie.
Áno, jedla som nezdravo a občas pila alkohol, ale len málokedy. Mohlo to k poškodeniu prispieť, ale nie ho spôsobiť.
Som na liekoch a minimálne niekoľko mesiacov na prísnej diéte. Samozrejme, alkohol je tabu. Je leto, začali prázdniny a ja ho čiastočne strávim v nemocnici, čiastočne doma v posteli, keďže nesmiem chodiť po slnku, nesmiem športovať ani sa inak fyzicky namáhať.
Pýtate sa ako je to možné? Tak, že lekár je občas hyena, ktorá myslí len na peniaze. Lekárka mi predpisovala lieky, bez toho, že by mi robila krvné testy, ktoré sa majú robiť každé 3, maximálne 6 mesiacov. Mala som šťastie, že mi na to vôbec prišli. Gynekologička tvrdí, že na jej strane je všetko v poriadku.
Mám 19 rokov, a poškodenú pečeň. Z antikoncepcie. Neurobte rovnakú chybu ako ja.

Sadie

zaujímavý príbeh, myslím si že chyba bola na oboch stranách. krvné testy aspoň raz za rok musia byť. na druhej strane, nedá sa odsúdiť antika na základe jedného príbehu, a presne ako píšu niektoré dievčatá, niekedy nie je iná možnosť (alergia na latex, na látky v spermicídnych géloch atd). čo viem, teliesko sa zavádza až po deťoch, teda aspoň tak to lekár povedal mne :-o ale zaujímavé, ako postúpila doba. mne mama povedala, že tiež chcela brať HAK (mala asi 26, stabilný vzťah nikde, deti žiadne a nepravidelný cyklus). a doktor na drzovku povedal až po deťoch a nedal jej HAK. private06 má pravdu s pečienkou, tiež som mala problémy (mononukleóza) a veľmi pomáha čaj z pestreca mariánskeho, obsahuje silymarín (zelené veľké balenie, kúpiš v obchode, lekárni) a ja som brala ešte aj Flavobion, asi 3 balenia

Private06

No, pečeň sa nedá liečiť normálnymi liekmi, pretože to by ju ešte viac poškodilo, užívam lieky na prírodnej báze, Sylimarín, Lagosa, Essenciale, okrem toho Helicid na žalúdok. A samozrejme, mám prísnu diétu, nesmiem vyprážané, mastné jedlo, živočíšne tuky, mäso len teľacinu, kuracie a ryby, varíme na vode, mliečne výrobky len nízkotučné a tiež by som nemala sladké okrem horkej čokolády, ani vajcia. Takže pokiaľ ja viem, len takto sa dá pečeň pomaličky liečiť :) hlavný problém vidím v tom, že si teraz budem musieť dávať veľký pozor, aké lieky užívam, takže pokiaľ ochoriem, bude to ťažko.
Čo sa týka spôsobov ochrany, neviem do toho veľa hovoriť, lebo ja sexuálne nežijem, ale isto existujú aj iné cesty ako lieky. Vnútromaternicové teliesko a pod. No je to na Vás, ale ja už nikdy do seba pchať chémiu nebudem, to radšej skončím so 16 deťmi :D

bonbon

A ako liecit cgces svoju pecen?ja ju mam tiez velmu zle pecenove testy a obvidny m ju nelieci vraj je to id injekciu jt distavam uz 5rok.Pestrec mariabsky vraj pimoze tak skys ja tiez ho budem uzivat aby sim nedostala rste hepatitidu sa bojim.

Agnes998

Bola to jednoznacne chyba lekarky, krvne testy ti mala urobit, zistila by, ze pecen nemas v poriadku a HAK ti potom vobec nemala predpisovat. Ale dnes to lekari vseobecbe uz nerobia neviem preco, kedysi to pri HAK robili pravidelne. Inak samotna HAK az take svinstvo nie je pokial si zdrava a mas zdravu pecen, ja som ju brala cez 10 rokov a nikdy som s nou problemy nemala. Len u teba sa zlucilo viac zlych faktorov, zrejme si tu pecen nemala v poriadku uz predtym len sa to zatial neprejavovalo, alkohol tomu tiez "pomohol" a aj ta HAK. Dievcata ak to chcete brat, trvajte najskor na pecenovych testoch.

petra7890

Ja som zas moc nemala na výber, kondómy som nemohla ja, spermicídy priateľ, kedže mám 19 prerušovanú súlož si nemôžme naozaj dovoliť... máte niekto niake návrhy? :)

MultiLevel

Private, aspon vies do buducna, ze cokolvek ti lekar predpise, na vsetko sa pytaj, respektive si o tom vzdy najdi aj sama info. Nehovoriac, o HAK sa dalo a vzdy da precitat kopec veci, ale slecny na to kaslu...

Private06

Ja viem že to je hlavne moja chyba, to si priznávam. A dokonca som bola na začiatku nadšená, že to vyrieši všetky moje problémy.
Čo sa týka lekárky, vyčítam jej jedine to, že si neplnila povinnosti a nerobila mi tie krvné testy. Keby mi totiž zistila problémy s pečeňou, nemohla by mi tie tabletky ďalej predpisovať, a prišla by o peniaze.

JankaKE

Ja mam priatela, ale pri sexe sa chranime klasicky kondomom, lebo z HAK mi byvalo zle, krutila sa mi hlava, mavala som zavraty..... nie hned, ako som ju zacala uzivat, ale neskor sa to objavilo. Mala som trochu problematicku plet, aj menstruaciu som mavala dost bolavu a nepravidelnu, tak som chcela skusit HAK. Ale akonahle sa objavili jej vedlajsie nepriaznive ucinky, hned som prestala.

Lulu2011

mala by na to byt vacsia osveta, pchat sa chemikaliami, ked nie je ziadny zdravotny problem je viac nez cudne, potom nemozu mat deti ked chcu, alebo sa im plasi psychika, hormony, opuchy, trombozy