Historia sa opakuje

Príspevok v téme: Historia sa opakuje
Terranova

Minuly rok som spoznala cez internet jedneho muza. Nejaky cas sme si pisali, neskor sme sa stretli a bolo to fajn. K nicomu nedoslo, iba sme sa rozpravali, ale na druhy den mi pisal ze mu bolo so mnou velmi dobre a ze sa citil velmi prijemne. Pisali sme si este par dni az mi raz neodpisal a ja nie som z tych co by sa niekomu doprosovali, tak som sa na to vykaslala. O polroka mi znova napisal a vysvetlil mi svoje dovody, preco so mnou prerusil kontakt, nebolo to nic osobne proti mne a nechcem to rozvadzat. Tak som si povedala ze to je v poriadku, mal svoje dovody, a zasa sme si nejaky cas pisali a stretli sme sa. Opat to bolo fajn, mozno este viac fajn ako prvykrat a zasa k nicomu inemu nedoslo iba rozpravanie a objatie. Ale ani sa o nic nepokusal, spraval sa ku mne ako ku kamaratke a vyzeralo to, ze mu to tak vyhovuje. Ja tiez nas vztah beriem ako kamaratsky. Preslo odvtedy zopar dni a on je znova odmerany a uz len cakam na to kedy pride den ked mi znova uz neodpise. Pritom som si myslela, ze nie je mozne, aby to urobil znova. Neviete preco sa niekto takto sprava?

Terranova

Kkaffik, ja som jednala presne tak ako ty. Neodpisal mi tak som mu viac nepisala, ved preco by sme sa mali doprosovat, nie? Semtam som si na neho spomenula, ze kto vie ako sa ma, ale neriesila som to. On sam sa mi potom ozval, ospravedlnoval a podobne a ja hlupa som si myslela ze to mysli vazne a naozaj si uvedomil ze spravil chybu. Ale nie som zasa na spagatiku, ze ked to teraz urobi znova, tak mu znova odpustim. To uz urcite nie. Ale mrzi ma to, ja som ho nechcela na vztah, mozno casom ale vobec som nad tym takto neuvazovala teraz. V tejto dobe mi bol kamaratom a ruku na srdce, tazko si najst dobreho kamarata. Mne s nim bolo dobre a kym sme boli spolu, vyzeralo to, ze aj nemu so mnou. Problem nastal potom, ked sme sa rozlucili a kontakt z jeho strany zasa ochladol. Teraz si stale piseme, ale naozaj velmi malo a tak nejako o nicom. Nechcem mu velmi pisat take radikalne veci este, skor naopak, ak uvidim ze to zasa smeruje k tomu ze sa chce odmlcat pochopim to ako uplny koniec a hotovo. Len tomu nerozumiem. Ked uz sa raz odmlcal potom ako sme sa stretli prvy krat a ukoncil to, naco to znovu "obnovoval" a zachranoval a chcel ma zasa vidiet. Inak nezoznamili sme sa na zoznamke :)

kafe

preco sa niekto takto sprava netusim.
Ja ti len poviem moje skusenosti - hladala som si chlapa na vztah a vzdy ten, co ma zaujimal sa po prvom stretnuti, po 7 mesiacoch, po dvoch tyzdnoch pisania odmlcal. Netusila som preco a prestala som po tom aj patrat. Pre mna to bolo jednoducho jasne ako facka. Ak sa neozval do dvoch dni, nemal gule sa slusne rozlucit a radsej sa takto vyparil do stratena. Strasne mi to vadilo. Ale do riti, aby som sa ja zaoberala chlapom, ktoremu nestojim ani za rozlucenie, alebo vysvetlenie, alebo aby mi dopredu oznamil - vies co, tri dni nebudem mat pristup k netu alebo mam mizernu naladu, potrebujem sa dat dokopy, chvilu sa ti neozvem - pre mna bolo odmlcanie sa vzdy velmi jasna a uzavreta kapitola. On nema zaujem a ja sa teda doprosovat nikomu nebudem. Vymazala som si jeho kontakt, vsetky spravy co sme si vymenili a viac pre mna neexistuje. Aj ked to boli.
Co by som urobila na tvojom mieste? Neviem, kde ste sa zoznamili, ak na zoznamke, tak je asi jasne ze obidve strany hladaju trochu viac, ako iba kamaratstvo a aj to spravanie a pisomny kontakt je trochu delikatnejsi a citlivejsi. Napis mu strucnu ale jasnu spravu, ze prerusenie pisomneho kontaktu, je jedno z akeho dovodu, ti dost vadi, jedenkrat si bola ochotna to tolerovat, vysvetlil ti to, chapes ho, ale taketo spravanie ti proste vadi a ak sa znovu odmlci, viac to nemienis tolerovat a on pre teba prestava existovat. Ak si dokazala ty pochopit jeho, snad by mohol aj chlapec byt natolko vnimavy, ze robi nieco co zranuje druhu stranu. Neodpisuje? Bodka, koniec, neni co riesit (a ani koho milovat :DD), co bolo bolo, bolo fajn, ale viac neni. Ide sa dalej.