Oslovenie neznámej ženy na verejnosti

Príspevok v téme: Oslovenie neznámej ženy na verejnosti
beskyd

zdravím, mal by som takúto otázku. nedávno som sa presťahoval do BB na sídlisko Sásová, kde každé ráno nastupujem na bus v smere do centra a každé ráno do tohto busu nastupuje jedna žena (väčšinou v sprievode nejakej kamošky alebo kolegyne), ktorá ma veľmi zaujala a chcel by som ju spoznať.. problém je však v tom, že s takýmito praktikami nemám skúsenosti, zoznamovanie a balenie žien som mal predtým na saláme a teraz vlastne neviem ako na to. počul som, že existujú chlapi, čo s tým nemajú žiadny problém a v pohode takto nadväzujú vzťahu. dá sa takáto zručnosť naučiť a osvojiť alebo keď to nejak nejde spontánne tak som stratený prípad?:o) má s týmto niekto skúsenosť? vie niekto, čo by som mal robiť a ak pôjde sama, či je/nie je úplne trápne vyvinúť nejakú iniciatívu? tiež by bolo dobré, aby som pri tom nevyzeral ako nejaký pako čo si len chce vrznúť, mal by som práve vážny záujem a bolo by ideálne keby si to z môjho konania aj ona vedela takto interpretovať. vďaka za každú konštruktívnu radu:)

anjelik *

Tak všetko je raz prvý krát. :o))
To je predsa na tom to úžasné, teda pokiaľ je to niečo príjemné. A keď ťa osloví, tak snáď budeš schopný odpovedať..že hej, máš problém, že ju chceš spoznať. :o)
Vážne nemáš žiadny dôvod na nejaký strach a obavy. Vlastne by si sa mal tešiť, že konečne sa veci pohli a ty zase zabíjaš svoj čas úvahami, čo by bolo, keby...čo je pre teba taaaak príznačné. Dopredu si vytvárať blbé predstavy, že všetko zle dopadne. A to bežne mne vravia, že som divné...čo už by sa o tebe tak dalo povedať, že? ;o))

beskyd

makovica, ďakujem, no plachý typ celkom nie a na mača sa tiež nemám potrebu hrať, bezohľadu na stuáciu... len si to predstavujem asi tak, že jej niečo poviem, ona sa otočí, budeme na seba 5 sekúnd pozerať a nato sa ma spýta, či niečo potrebujem alebo či mám nejaký problém:o)

beskyd

anjelik, no s tým suchárom sa dá súhlasiť:) inak ma mienka okolia viacmenej netrápi, ale tým že som dosť samotársky typ, bežne nenadväzujem rozhovory kde by chýbala nejaká vecná stránka.. preto som spomenul povedzme porady v robote, tam je jasné že treba prebrať to a tamto, preto to nie je problém... ale tá predstava že taký suchár ako ja príde za babou v buse a začne jej hovoriť o počasí a pod... je to neprirodzené, za niečo vyše 29 rokov života som v takej situácii nikdy nebol, hoci by som ju fakt rád spoznal...

anjelik *

Tak asi záleží na tom, čo je pre teba dôležitejšie. Ty pôsobíš na mňa veľmi vážne, ako niekto, kto si zakladá na tom, ako pôsobí na druhých. Je to zrejme dané aj tvojim povolaním, že máš snahu pôsobiť veľmi solídne. Čiže jednoducho povedané, suchár. :o)) Iba tak ti môže banálna veta o počasí vyznieť ako totálne strápnenie sa. By si bol veľmi prekvapený, akým spôsobom sa ľudia dokážu zoznámiť a za akých okolností. :o)
Vieš, nič nie je zadarmo a nič sa nedeje len na základe toho, že si niečo predstavujeme. Musíš bohužiaľ aj pre to niečo urobiť. Kľudne ju môžeš obdivovať ďalej, ale raz sa môže stať, že niekto iný ju osloví, kto nebude mať problém s tým, že vyzerá divne, keď sa jej prihovorí. :o)
Netreba sa brať tak vážne, je jedno, že si možno pomyslí, že si pako, ale rovnako sa môže stať, že bude tebou očarená a začne sa krásny vzťah. Ak to neskúsiš, tak sa to ale nestane. Pre mňa osobne to, že ktokoľvek a s čímkoľvek sa mi prihovorí, automaticky neznačí to, že je to debil a otravný, ale to, že ma chce spoznať a to je prinajmenšom lichotivé. Plus je úplne bežné, že sa ľudia spolu rozprávajú a dominantne o blbostiach, najmä keď sa vidia prvý krát. Ťažko niekto očakáva hlbokú analýzu skrytých myšlienok v diele o Mizantropovi. :oP

makovica

ahoj, veď očný kontakt treba vyskúšať a pomaličky pridávať: keď sa fakt ako vravíš stretávate každé ráno, tak jemný náznak úsmevu cestou do prace každého poteší.. niečo by ti akože mohlo spadnúť na zem.. neviem, debaty o počasí sú také o ničom, nútené, nasilu a nudné. hlavne buď prirodzený, nehraj sa na žiadneho "mača"..mne sa práveže ľúbia také tie plaché typy, čo sa ešte aj zakokcú, keď už konečne naberú odvahu, ale je to zlaté .. DRŽÍM PALCE !!!

beskyd

ďakujem anjelik*, no jasné, myslel som to tak, že ju mám vážny záujem spoznať, nie si ju hneď brať na základe svojich nulových poznatkov o nej.. problém je v tom, že pre mňa je normálne a prirodzené kecať kdesi v robote s kolegami na obede alebo na porade, ale nie baviť sa s neznámymi ženami o tom, že povedzme svieti slnko.. asi je to divné, ale keď si predstavím tu situáciu tak mi to pripadá ako komédia, že keby som to videl v telke tak sa cítim trápne aj za tých hercov asi, nehovoriac o tom že by som sa na tom mal zúčastňovať naživo.. je to ale naozaj zaujímavý zjav tak neviem číi mám zo seba spraviť somára alebo len každý deň sa na ňu pozerať ako blb... hmm..

anjelik *

Ahoj, Beskyd, dávno ťa tu nebolo. :o)
Väčšinou sú to ženy, čo zbadajú muža a už im v ušiach zvonia svadobné zvony. :o)) Ty si asi nejaká svetlá výnimka, keď už dopredu vieš, že máš vážny záujem a to o dotyčnej nevieš nič, akurát, že cestuje busom. ;o) Ale tak ak sa chceš zoznámiť, tak pre začiatok sa snáď stačí usmiať a prihovoriť s niečim banálnym, typu, to dnes svieti slnko, to ale prší a tak. No a ak dotyčná zareaguje, tak pokračovať niečim iným..od otázky, kam cestuje, po to, kde pracuje. A keď bude jasné, že má záujem sa s tebou rozprávať, tak po nejakej dobe ju pozvi na kávu, alebo čo iné už pije. Hlavne, buď úplne normálny a prirodzený, žiadne hranie sa na to, čo nie si. Podľa možnosti jej ale nezačni vykladať niektorú tvoju obľúbenú tému o ženách zlatokopkách. :o))) Poprípade, ako si rád, že si v BB, kde nie sú zlé ženy z Blavy. :oP (to len také menšie podpichnutie :o)))
Prajem ti samozrejme, aby ti to vyšlo a aby si aj ty konečne našiel niekoho tebe blízkeho, koho by si miloval najviac na svete a ona teba rovnako. :o)