Stale chodim na facebook

Príspevok v téme: Stale chodim na facebook
smutna22

Zdravím,
Priznám sa takto anonymne, verejne, som asi závisláčka na fb, alebo už nejakú poruchu mám :(...
Ani neviem prečo tam stále chodím, ak mi niekto chce napísať, že som prepatá, nech sa idem liečiť, prosím, také mi radšej ani nepíšte...viem, že mi chýba sebavedomie, asi aj tam chyba bude...
Tak viac menej každý deň som na fb, hlavne teraz ako som doma a len sa učím na štátnice...nie som typ, čo nemá čo robiť, doma robím na záhrade, mám brigádu, som dobrý študent,...ale i tak stále som na facebooku, a zväčša som tam offline, nech ma neukazuje zelenú. Stále si len tak kukám ľudí z môjho okolia, niektorých ani nemám v priateľoch :/ je to zlé ja viem :(...pozerám si tam kamarátku, čo ma začala ohovárať neprávom a ukončila naše kamarátstvo, pozerám si svojho bývalého priateľa, hoc tam skoro nikdy nič nepridáva, dokonca aj jeho bývalú priatelku, s ktorou chodil ešte predo mnou...je to zleee, ja viem :( už vtedy ma trápila ta baba, a stále si ju len tak z nudy pozriem,...a pritom mám priateľa, superného, verím mu, nevyvolávam mu, keď ide bezomna von, no aj jeho si sem tam kuknem na facebooku, popripade ludí čo má v priateloch, lebo ani on nedava príspevky na facebook, skôr len chatuje...a aj jeho bývalú príatelku si sem tam pozriem :((....a ja si neviem pomôcť :(.
A pritom ked mi napíše nejaká kamarátka, tak niekedy sa mi nechce hned odpisovať, ale odpíšem jej až na druhý deň...
veeľmi ma mrzí, že toto stále robím...je to choré, a na druhej strane, viem že strašne vela času takto strácam...Nemali ste niekto podobný problém, alebo ste sa nestretli s takýmto čosi? čo mám robiť? vopred dakujem

smutna22

no winky, asi bude čosi pravdy na tom, aaale aj tak som neprestala pozerať ten fb...a pako 44, takže je nás viac :D a radšej ani nemali žiadny facebook vymyslieť si myslím, len problémy to robí...

pako44

ja som tiez na tom podobne a mam aj pracu ale v nej nic nerobim tak vramci nudy tam cumim ako debil,najradsej by som to zruil a pokoj ale mam tam dost znamich zdaleka tak aspon nejaky kontakt ..ale davam fb..cca max 10rokov padne pride nieco nove :D

winki

Problém nie je v tom, že si na tom závislá. Problém je v tebe. Myslím, že sa cítiš vo vnútri sama a prázdna, máš nizke sebavedomie a preto stále pozeráš profily ex a exiex a tak ďalej. prosto ich sleduješ a nevdome sa tým týraš. Hľadaj samu seba a možno pochopíš, čo ťa žere.

smutna22

však ja viem, že sa dá žiť bez toho. Bola som prednedávnom na 4 dni bez facebooku, a bolo to super! iba čítanie mailov mi chýbalo...inak som veľmi pocítila, ako som bez facebooku mala viacej času na učenie, šport, prácu... ale už mám internet, zase stále pri ňom. Väčšinou skončím prezeraním si cudzích fotiek, až keď zapnem počítač, lebo potrebujem čosi si spraviť,...tak už ked ho zapnem, tak už aj facebook :(...a najviac ma hnevá, keď sa nad tým takto zamyslím, že ja si pozerám kamarátky, známych, cudzích, a oni ma pravdepodobne majú uplne v keli :(...vtedy sa cítim fakt jak nejaký menejcenný blbec

Dilin0

proste tam nechod .povedz si ze nic tam nieje a nepojdes tam a bodka.tiez som tam chodil znudy ale ja nic nerobim nemam pracu atd.takze nechapem toto..ale uz to bude tyzden co som si deaktovioval ucet a da sa zit a beztoho

Žužova

To poznám,aj ja to robím tiež si uvedomujem že je to trapne..ale doma s anudím ,som viac menej sama ,bez prace.. takže aspon na fb zavislačim.. a tiež celý den offline :) ... možno treba najst nejaku poriadnu aktivitu alebo niečo mimo Pc,mimo domu..najlepšie vonku medzi ludmi