Desivé nočné mory a pocit strachu

Príspevok v téme: Desivé nočné mory a pocit strachu
bunny16

zdravím všetkých.potrebujem pomôcť a je to naozaj súrne. Mám problémy ktoré som nikdy pred tým nemala. Mám 16 a som dievča. Posledné dva mesiace mám desivé nočné mory typu- únosy, väznenie v tmavej izbe, stratenie sa v noci v lese, náhle sa zobudenie na krik,... neviem čím prvím začať, a nechcem ani moc dlo písať, nechcem nikoho unudiť. ale tak napríklad dnes vnoci sa mi snívalo ako som sa zobudila na chate, a všetci z dediny boli mrtví. potom sa zjavili dvaja ľudia čo mi povedali že sme prežili len mi. odviedli ma na lúku plnú mrtvol a sutín. tam nás odviezla dodávka do akejsi miestnosti kde boli ľudia v rade.od začiatku som veľmi silno plakala. videla som ako ich postupne strielali. zavolala som frajerovi a povedala že ho lúbim a že asi teraz zomriem ale že nech je silný. on začal plakať tak som sa snažila utiecť ale zastrelili ma. potom som sa zobudila. MALA SOM OZAJSTNé SLZY NA TVáRI. sny takéhoto typu mám každý deň už dva mesiace. Pred spaním sa vždy pomodlím a myslím na veci čo ma rozveselia. Vo vzťahu som už rok a pol a sme veľmi šťastný, len si aj prežívame dosť vecí lebo sme sa naposledy videli pred pol rokom (odišiel zo slovenska kvôli dosť veľkým rodinným problémom ktoré ale nechcem rozoberať) čiže komunikujeme pol rok iba cez skype, whatsapp, viber,...dosť mi chýba ale som veľmi šťastná že ho mám a veľmi ho ľúbim a vrátiť sa má tento mesiac. Ale velmi sa bojím toho že mi tu niekto ublíži lebo on ma vždy chránil a poslednú dobu akoby sa na mňa lepila smola...častokrát sa mi stalo že ma tu niekto obťažoval alebo pýtal peniaze (vyzerám totiž trošku staršie a priznávam že na vzhlade dám záležať a hlavne moja choroba je že sa stále usmievam, ale chodím von len cez deň) a ja som veľmi bezmocná a neviem sa brániť. Tiež cítim niečo ako smútok keď vidím pár držiaci sa za ruku lebo ja také šťastie momentálne nemám. som veľmi šťastná a ochotná bojovať vo vzťahu ale neviem poraziť ten strach samoty. preto som najviac času doma alebo s rodinou. len sa cítim veľmi divne akoby sa vomne niečo zlomilo aj keď viem že vrámci tohto mesiaca príde. Aj sa ku mne tak správa že som plná lásky a šťastia. ale keď vídem von sama cítim veľký strach zo samoty. A keď sa zotmie, bojím sa aj doma. ani neviem čoho ale proste mám taký divný pocit zo všetkého, hlavne z tmy. aj v mojich nočných morách je vždy tma. stále mi hovorí že je vždy somnou a že sa nemám báť lebo som silná, v telefóne mi spieva uspávanky a poradil mi už aj mnoho vecí ako sa zbaviť týc snov ale nič nepomohlo. ale cítim sa hrozne sama a zraniteľná. a to posledné dva mesiace, presne si pamätám kedy nočné mory začaly, bol to deň keď ma jedna žobráčka v starom meste vystrašila, lebo som jej nedala peniaze. povedala mi že "boh vidí tvoju znitú dušu a zatratí ťa v pekle"...som naozaj citlivá duša a každé takéto slovko mi môže veľmi ublížiť a rozplačem sa pri smutných veciach ako pracujúce deti... vždy aj kupujem nota bene aj prispevam charite ale žobrákom neverím lebo raz som sa dala nachytať. ľudia pomôžte mi :( v noci sa vždy bojím a tie nočné mory su desne živé a ja neviem čo s tým...ja sa poslednú dobu bojím aj tmy...pritom ani nepozerám horory alebo kriminálky a ani nejem pred spaním. a spať idem vždy pokojná, to je moja zásada. aj kebyže sa celý deň smejem od šťastia v noci je to peklo... a asi zniem ako decko že sa bojím tmy ale je to tak...nikdy som sa tmy nebála a už ako decko som sa nebála ani duchov ani ničoho ale teraz je to hrozné...tie sny sú ako živé :(

Ďakujem pekne za prečítanie a dúfam že mi niekto pomôže :) prajem pekný deň

Lulu2011

caka ma gastro, len strach mi este nedovolil sa objednat, mam bolesti a nevedia z coho, 150 x mi uz pozerali zlcnik, tak chcu hadicou, ci niekde nie je kamen, bolesti reaguju na stres, cim vacsi stres tým vacsi diskomfort vikendy u mna prebiehaju v klude

Maoam

Lulu, vyrad uplne lepok, ak mozes, skus ine veci, neviem na ktore potraviny mas alergie, ale chybaju ti enzymy, na tvorbu enzymov v tele je potrebny cely rad latok vratane B-komplexu a dalsich vitaminov, mozes skusit aj traviace enzymy (dodavat umelo)

myslim, ze mas v keli travenie, nedostatok mnohych latok, znizenu imunitu a celkovo oslabenu CNS

stravou by sa u teba strasne vela dalo zlepsit, len necakaj zazraky do tyzdna, to trva mesiace

Maoam

Lulu, treba ti DENNE aspon 800mg magnezia (ale kup si prosimta mangesiumCITRAT, ten je pre telo ovela prijatelnejsi, hlad na to aby to nebol magnesiumcarbonat)

B1 + B6 100mg denne (1 tbl z kazdeho rano) - aspon mesiac - uvidis, ako to ovplyvni ako nervovu sustavu, tak aj mozgovu funkciu, znizi sa ti tep, ked navysis magnezium a B1+B6 (mavas tachykardie, ak sa dobre pamätam)

pi ciste KAKAO - myslim prave horke s mliekom, ukludnuje, obsahuje ako magnezium, tak aj vela manganu (na imunitu)

dolezite: strava: chapem, je to velky skok, nie kazdemu vyhovuje cista raw strava, skus najst zlatu strednu cestu, neviem ake pecivo jes, ale jedz vylucne celozrnny chlieb s celymi zrnami, obsahuje B-vitaminy a aj ine latky a hlaavne udrzuje stabilnu hladinu glukozy v krvi a zabranuje vlciemu hladu

dalej - nezabudaj na calcium - syry, tvarohove bylinkove natierky atd.

ak mas alergie, zarucene mas deficity v C a hlavne E -vitamine

treba dodavat dlhodobe vyssie davky, E vit. nedostatok velmi zvysuje ako nachylnost na infekcie, tak aj na alergie

ked mas stres - daj si do vody sumive magnezium a radsej zjedz daco z celych zrn, super su orechy, ak nie si alergicka, mandle atd.

Lulu2011

Maoam - ahoj, uz sto krat som si povedala, ze skusim zmenit stravu, ale staci stres a zase jem ako barbar :( sladkosti su mna problem c. 1 :( skusila som aj raw, ale stacil jeden den a bolo po raw, nechutilo mi to velmi a este mi bolo tak neuveritelne zle, kedze mam na vacsinou potravin alergiu (akurat po tej nestastnej cokolade mi nic nie je) :D

mangnezium beriem kazdy den a veru zda sa mi, ze viac zvladam vpraci, najma co sa trpnutia týka, to ma hrozne obmedzovalo, trpnutie tvare, hlavy, krce v nohach

Maoam

Lulu, neskusala si dlhodobo brat magnezium, B-komplex, hlavne B1+B6,dalej A, E, C - velmi dolezity vitamin,D3 takisto kalium (vela surovej zeleniny, ovocie, strukoviny) - nervova sustava je velmi nachylna na poruchy, depresie, uzkosti maju ludia ako z nespravnej vyzivy, tak i z nedostatku latok, ktore potrebuju

vysoke davky magnezia a B6 vitaminu sa napr. s celkom dobrym uspechom- dosiahnutim zlepsenia docieluje u autistickych deti

vyssie davky D3 hlavne na jesen, v zime po dobu niekolkych mesiacov mnohym pacientom znacne zmiernilo depresivne a uzkostne stavy, k tomu magnezium 400-800mg/d, (horcik) a B1+B6 ale davky 100mg/d,

Lulu2011

sa mi to nechcelo citat cele, ale preletela som to, asi tu ma u teba vplyv aj dost silna sugescia, ak ti chce niekto nieco zle, tusis to, treba si vzdy v duchu povedat, vsetko zle co teraz davas smerom ku mne, nech sa ti vrati naspat, ty ostanes cista, len to urob hned, ako citis, ze ti chce niekto uskodit

Lulu2011

ja som sa s tým naucila zit, cely zivot sa mi snivaju horory, ze by so kludne mohla robit scenaristu :D mam zive cudne, tazke sny, ked sa mi prisnije nieco pekne velmi sa z toho tesim, ze konecne :D