Desivé nočné mory a pocit strachu

Príspevok v téme: Desivé nočné mory a pocit strachu
bunny16

zdravím všetkých.potrebujem pomôcť a je to naozaj súrne. Mám problémy ktoré som nikdy pred tým nemala. Mám 16 a som dievča. Posledné dva mesiace mám desivé nočné mory typu- únosy, väznenie v tmavej izbe, stratenie sa v noci v lese, náhle sa zobudenie na krik,... neviem čím prvím začať, a nechcem ani moc dlo písať, nechcem nikoho unudiť. ale tak napríklad dnes vnoci sa mi snívalo ako som sa zobudila na chate, a všetci z dediny boli mrtví. potom sa zjavili dvaja ľudia čo mi povedali že sme prežili len mi. odviedli ma na lúku plnú mrtvol a sutín. tam nás odviezla dodávka do akejsi miestnosti kde boli ľudia v rade.od začiatku som veľmi silno plakala. videla som ako ich postupne strielali. zavolala som frajerovi a povedala že ho lúbim a že asi teraz zomriem ale že nech je silný. on začal plakať tak som sa snažila utiecť ale zastrelili ma. potom som sa zobudila. MALA SOM OZAJSTNé SLZY NA TVáRI. sny takéhoto typu mám každý deň už dva mesiace. Pred spaním sa vždy pomodlím a myslím na veci čo ma rozveselia. Vo vzťahu som už rok a pol a sme veľmi šťastný, len si aj prežívame dosť vecí lebo sme sa naposledy videli pred pol rokom (odišiel zo slovenska kvôli dosť veľkým rodinným problémom ktoré ale nechcem rozoberať) čiže komunikujeme pol rok iba cez skype, whatsapp, viber,...dosť mi chýba ale som veľmi šťastná že ho mám a veľmi ho ľúbim a vrátiť sa má tento mesiac. Ale velmi sa bojím toho že mi tu niekto ublíži lebo on ma vždy chránil a poslednú dobu akoby sa na mňa lepila smola...častokrát sa mi stalo že ma tu niekto obťažoval alebo pýtal peniaze (vyzerám totiž trošku staršie a priznávam že na vzhlade dám záležať a hlavne moja choroba je že sa stále usmievam, ale chodím von len cez deň) a ja som veľmi bezmocná a neviem sa brániť. Tiež cítim niečo ako smútok keď vidím pár držiaci sa za ruku lebo ja také šťastie momentálne nemám. som veľmi šťastná a ochotná bojovať vo vzťahu ale neviem poraziť ten strach samoty. preto som najviac času doma alebo s rodinou. len sa cítim veľmi divne akoby sa vomne niečo zlomilo aj keď viem že vrámci tohto mesiaca príde. Aj sa ku mne tak správa že som plná lásky a šťastia. ale keď vídem von sama cítim veľký strach zo samoty. A keď sa zotmie, bojím sa aj doma. ani neviem čoho ale proste mám taký divný pocit zo všetkého, hlavne z tmy. aj v mojich nočných morách je vždy tma. stále mi hovorí že je vždy somnou a že sa nemám báť lebo som silná, v telefóne mi spieva uspávanky a poradil mi už aj mnoho vecí ako sa zbaviť týc snov ale nič nepomohlo. ale cítim sa hrozne sama a zraniteľná. a to posledné dva mesiace, presne si pamätám kedy nočné mory začaly, bol to deň keď ma jedna žobráčka v starom meste vystrašila, lebo som jej nedala peniaze. povedala mi že "boh vidí tvoju znitú dušu a zatratí ťa v pekle"...som naozaj citlivá duša a každé takéto slovko mi môže veľmi ublížiť a rozplačem sa pri smutných veciach ako pracujúce deti... vždy aj kupujem nota bene aj prispevam charite ale žobrákom neverím lebo raz som sa dala nachytať. ľudia pomôžte mi :( v noci sa vždy bojím a tie nočné mory su desne živé a ja neviem čo s tým...ja sa poslednú dobu bojím aj tmy...pritom ani nepozerám horory alebo kriminálky a ani nejem pred spaním. a spať idem vždy pokojná, to je moja zásada. aj kebyže sa celý deň smejem od šťastia v noci je to peklo... a asi zniem ako decko že sa bojím tmy ale je to tak...nikdy som sa tmy nebála a už ako decko som sa nebála ani duchov ani ničoho ale teraz je to hrozné...tie sny sú ako živé :(

Ďakujem pekne za prečítanie a dúfam že mi niekto pomôže :) prajem pekný deň

vitavi

Okrem toho, čo ti radil michael 1, vylúč i tučné jedlá a mliečne výrobky a mlieko. Ak chceš mať väčšiu istotu, vynechaj večeru.
Jedz len obilninovo-zeleninové jedlá bez tuku, ktoré obsahujú vlákninu. To ti prečistí črevá a tým i myseľ. Asi po mesiaci po zlepšení môžeš zaradiť semienka alebo trošku panenského oleja.

pravek

Za to ze mas take brutalne sny moze ta chora holyvudska produkcia filmy tipu hostel ,cela,hori maju oci a tak podobne isty filozof raz napisal dielo zvane klamavy demon ktore je otom ze samotny boh je ten demon ktory sa s nami zahrava a tesi sa nasho nestastia a ze mozno tie sny su vlastne realita a to co povazujeme za skutocnost su sny vraj z jeho diela cerpali aj scenaristi filmu Matrix.

H2SO4

Tvoje trápenie ti môže spôsobovať aj nejaký démon. Skús vyhľadať pomoc exorcistu. Ale píšem, že len môže, aj nemusí.

michael 1

Také voloviny ma nezaujímaju čo ti nejaká baba povedala ani teba by nemali zaujímať.
1,
Dievča ja to vidím uplne inak. máš depresiu, ktrá ťa nuti jesť zrejme sladkosti a to ešte ktomu večer.
Prestaň jesť sladkosti . Do mesiaca sa ti sny upravia na normál. Každý raz za čas má nočne mory to je normálne zaleži na tom čo sme robili cez den.
2
Zájdi za lekárom, pýtaj si odborné vyšetrenie u internistu nech ti pozrie srdce či je naozaj v poriadku
môže ísť o funkčnu poruchu srdca ato ti tie sny môže robiť
3
nezaspávaj sama v byte pretože ti to nerobí dobre, Neviem ako a ským bývaš ked je tvoj gavalier preč
4
takisto obmedziť nielen sladkostí ale aj mäso

_meno

Ahoj bunny16

Ludia nevidia duse. Ta zena co ti to vravela ta len strasila (kludne moze byt ze to ta vlastne strasil demon skrze jej telo). Snazit sa ti nahovorit ze Boh ta chce zatratit v pekle.

Boh nema schopnost nenavidiet. Boh chce aby sa vsetky duse vratili naspat do neba.

Preto sa bojis tmy, lebo vies ze tam mas ty ako clovek malu moc (rovnako ako ja, vojak, hocikto).

Ak mozem povedat, myslim ze tvoj problemy vobec nie je psychicky, je dusevny: neveris v Boha (ze ta ma rad, ze ta zachrani, ze ti pomaha). A tento strach najviac pocitujes, ked si 'sama'. Dlho som si myslel, ze Boha treba pocuvat, nieco spravim ja / spravi on, spravim ja / spravi on. Ale to nie je ziadna laska, to je klasicka vypocitavost s system prace..... Skutocnu vieru v Boha ziskas nasledovne: pane Boze, verim ti a podvolujem sa ti, mozes prosim ta skrze mna konat dobro.

To je vsetko.......viera nie je cinnost, viera nie je vec, viera je vztah s Bohom, je to vztah, ze ty veris Bohu. (A nie verim v Boha ^^).

Ono vstetky tie zazracke dobre skutky co tu vykonaval Bozi syn, nebola jeho moc. Ani exorcisti nemaju ziadnu moc. Oni maju hlboku vieru v Boha ale zazracne ciny robi skrze nic Boh. (Moze sa ti to tazko chapat, nakolko my ludia mame tendenciu verit v seba a potom od nas chceme daku cinnost.....verit v Boha znamena sa mu podvolit...to neznamena ze tebou teraz zacne hadzat :D ale dala si tym bohu najavo, ze ano, reagujem na to, co mi do zivota das...... Napr. teraz ked ta mozno niekto zaklial a podvolis sa Bohu, boh ti zajtra da stretnut cloveka, co ta moze zbavit kliatby. Ak vsak neveris Bohu, on nebude nasilu k tebe posielat cloveka ktoreho neposluchnes a budes si robit svoje.

Vela zdravia, lasky a Bozskeho pozehnania ti prajem bunny16 :-)

pietroo

Ahoj,
to co v zavere pises o tej zobracke to vysvetluje- pravdepodobne ide o slovnu kliadbu (ktovie mozno je zapletena do nejakeho druhu \"carodejnictva\")
Pomohla by modlitba znovuzrodeneho krestana, ktory by sa postavil proti duchovnej sile sposobujucej tvoje problemy a vo viere zlomil kliadbu.

urcite sa treba vyhnut saskovaniu so svatenymi vodickami a krucifixom a podobnými kvazikrestanskými praktikami..

ako napisala bella: treba vyhladat v tvojom okoli nejaky charizmaticky zbor-tam sa isto najdu ludia ktori budu vediet pomoct sluzbou oslobodenia v mene Jezis

bella21

bunny, ako veriaca máš viac prostriedkov, ako prosiť o oslobodenie od zlých snov. Sama by som neverila, že môžu byť spôsobené slovami nejakej žobráčky. Neustávaj v modlitbe, skús ísť na sv. spoveď a sv. prijímanie, obetuj sv. omšu na ten úmysel, či sa zúčastni eucharistickej adorácie, kde budeš priamo prosiť Ježiša o pomoc. A častejšie sa modli modlitbu zrieknutia sa zlého:

Pane Ježišu, zriekam sa všetkého, čo nie je od Teba. Zriekam sa v Tvojom mene a mocou Tvojej svätej Krvi každého zlého ducha. Teba prijímam za svojho osobného Záchrancu, Oslobo­diteľa a Spasiteľa. Pane Ježišu, verím, že Tvoje Milosrdenstvo je väčšie ako moje hriechy.

Ak máš vo svojom okolí nejaké charizmatické kresťanské spoločenstvo, môžeš ich tiež poprosiť o modlitbu za oslobodenie.
Myslím na Teba a tiež sa modlím.

bunny16

ahoj:)
jaka zlatá odpoveď :) ďakujem, skúsim, myslím že toto je určite veľmi účinné...nikdy pred tým ma niečo také nenapadlo...len divné je že ja tie mory akoby možno po pol hodine úplne zabudnem a ani si nepamatám čo sa mi snívalo...fakt najhoršie je akurát ten moment keď to prežívam...viem určite to znie všetko hrozne divne...ale hrozne moc ďakujem za všetky odpovede dosť ma to dojalo :) a ešte k tomu strachu...ja sa priznávam že som hrozný posera a všetko ma vystraší...asi týždeň dozadu keď som si lahla...mala som otvorené okno a na chvlu som si zasvietila lampičku a vletela mi do izby asi osem cm velká kobylka.. :D ja som sa aj bála vstať že to na mňa skočí...nespala som do rána a potom otec ju chytil ...ale fakt poslednu dobu sa bojím každej hovadiny pritom nikdy som sa nebála...to je asi to najhoršie..aj preto sa tak hrozne bojím tých snov