Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na aké príspevky od štátu má chorý nárok?

Príspevok v téme: Na aké príspevky od štátu má chorý nárok?
Sadie

Dobrý večer, potrebujem poradiť. Moja babka je 7 týždňov po mŕtvici. Po dvojtýždňovom pobyte v nemocnici sa momentálne zotavuje v rehabilitačnej stanici Nitrianske Rudno. Prišlo jej poštou, že jej uznali aj pobyt v kúpeloch, takže pôjde aj do Kováčovej. Problém je, keď sa vráti domov. Žije v starom, neprerobnom 2izbáku, ktorý jej nebude vyhovovať. Mŕtvica jej chytila pravú stranu tela, nevie písať, a chodiť len ťažko a s veľkou oporou. Prepokladáme, že ostane pripútaná k vozíku a tak sa nemá ako dostať domov (býva na prízemí, ale vedie tam asi 10schodov). Moje otázky sú: na aké príspevky od štátu má nárok? Prispeje jej niečo na barle, vozík? Na prerábku bytu na bezbariérový? Momentálne máme problém aj s dôchodkom, úradníčky nám odmietajú dávať ho, lebo nie je prítomná a ani jej podpis. Vôbec neviem, ako riešiť túto situáciu, všetko je pre mňa nové, takáto udalosť sa v rodine stala 1x. Srdečná vďaka za všetky rady!!!!

abcdefghij

boze ludia vy sem davate rady od buka do buka...invalidny...vies co tomu panovi je?aku ma diagnozu?ake absolvoval vysetrenia?ake ma nasledky??...invalidny je uznany clovek ak jeho nepriaznivy zdravotny stav trva dlhsie ako rok alebo su predpoklady ze trvat bude...nehovoriac o potrebnych rokov platenia poistenia...
narok na prispevok na opatrovanie je mozny len vtedy ak je clovek uznany obcanom s TZP. A potom musi mat velmi vaznu diagnozu, pri ktorej si jeho stav vyzaduje pomoc s hygienou, obliekanim atd...
z toho co autor napisal nie je jasne vobec nic...

golden kiss

epke možte mu vybaviť invalidný a ak je potrebné tak aj opatrovanie o neho si môžte vybaviť.Prípadne nárok na nejaké kompenzačné pômocky. Invalidný tuším len v prípade že nieje ešte dôchodca.

abcdefghij

hana-a co chces v tomto pripade kompenzovat???dietu ci hygienu?omv?
to co si sem dala je irelevantne, to je kompenzovanie pre obcanov s TZP...
jedine na co narok maju je vdovsky a sirotsky a ten uz poberaju...

hanka9

Podmienky poskytovania peňažných príspevkov na kompenzáciu upravuje zákon č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 447/2008”).

epke255

Ahojte chcem sa opytat Priatelke zomrela mama minuly rok a ma este mladsiu sestru 12 rocnu a brata 21r. Otec mal toho roku uraz hlavy s nasledkami ze nemoze proste sam fungovat momentalne je este na pn ma narok na nejake prispevky os statu okrem sirotskeho a vdovskeho ??? Dakujem

Sadie

waaau, áno aj my nad tým rozmýšľame.. do toho je tu ešte aj jej chorý 87-ročný manžel.. takže uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie.. každopádne ďakuejm za názor..

waaau

Sadie, zabudni, ze sa babka bude schopna sama o seba postarat. Mate dve moznosti-ostat doma a starat sa, kym nevydychne, co moze trvat roky, alebo ju umiestnit v nejakom zariadeni. Ak bude v zariadeni, bude to pre vas lepsie. Ak ostane doma a vy sa budete o nu 24hodin denne starat, bude sa mat lepsie babka, ale vy skoncite u doktora na liekoch.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.