Posuny pigmentu

Príspevok v téme: Posuny pigmentu
Nika1989

Dobrý večer, chcela by som sa s Vami poradiť, mám problém, mám bledú pokožku, veľmi ťažko sa opaľujem, minulé leto sa mi prvý krát podarilo opáliť sa do hneda, ale to som začala solárkom, tak, že som v ňom bola si trikrát - nebolo nič vidieť, jedla betakarotén a opaľovala sa neskôr na priamom slnku bez faktoru okolo 12-15 hodiny každý deň a výsledkom bola krásna hnedá pleť, rovnomerne opálená...taká pekná, že sa za mnou otočil každý chlap a ja som sa prvýkrát v živote cítila príťažlivá, lebo bledá koža nie je nič moc, teda podľa mňa a aj môj priateľ stále poukazuje, že som biela ako stena, v to leto zo mňa nespustil oči....,no ale k veci...už minulý rok som si všimla, že sa mi na lýtkach začali objavovať také maličké biele fliačiky veľké asi ako peha, nevenovala som tomu pozornosť, lenže tento rok som išla na slnko na priame a spálila som sa a keď to vybledlo tak som si všimla, že tých fliačikov je viac - sú maličké, bola som s tým u kožnej, či to nie je tá choroba bielych škvŕn - vitiligo, či ako sa to volá, no ona, že sa o tom nejedná - že sú to len posuny pigmentu po spálení, lenže ja som si to na nikom nevšimla z môjho okolia....nepríde mi to až také bežné...bojím sa že sa to bude rozširovať a predstava že nesmiem chodiť na slnko a mám byť biela jak stena ma dosť deprimuje, stalo sa to tu niekomu? dá sa s tým niečo robiť?

alkaA

A s tými bielymi bodkami, videla som to už na pár ľuďoch čo boli veľmi opálení, tak to budeš mať z toho spálenia.

alkaA

Prečo si myslíš, že biela pokožka je príťažlivejšia? :) ja som veľmi bledá a nemám pocit, že by som o niečom prišla a čo je najdôležitejšie som bledá lebo chcem, nevyjdem von bez faktoru 50+ a koža starne omnoho pomalšie, na tvojom mieste by som veľmi neriskovala s opaľovaním, zvlášť keď ti to ide tak ťažko, každé opálenie = poškodenie kože.