Prehnané sebazaoberanie

Príspevok v téme: Prehnané sebazaoberanie
Giuseppe

Ahojte, už dva roky sa prehnane zaoberám sebou a dost mi to začína liezť na nervy. Stále nad niečím rozmýšľam, nieco mi ide hlavou a namýšlam si pekné sprostosti. Máte nejaké skúsenosti ako sa toho zbavit? A nemôžu byt z toho nejaké nasledky ked to mám už dva roky lebo to rozmyslanue niekedy fakt otravuje a nejde prec? Dakujem

das

rada - skus najst viacero konickov - chod na koncerty, do divadla, do kina, chod na rozne kurzy - jazyky alebo cokolve ine - najdes co ta zaujme - a ked naplnis volny cas konickami prestanes mysliet na spostosti
Ak to nepomoze - treba vyhladat odbornu pomoc - rozhodne si treba o tom pohovorit
drzim palce
a pamataj mladost radost , staroba "choroba" - robim si psinu

Giuseppe

Moc nechcem konkretizovať, trochu sa hanbím a mám aj takého poradcu ale mozem sa s ním stretnút len asi raz za mesiac a na pár minút.Som len chcel vediet kto stým má skúsenosti ci to tiez mal tak dlho a bolo to uz take extrémnejšie a ci nemal nasledky, nezalezi ake myslienky proste len dlhšiu dobu mal prehnane sebazaoberanie.

zewa

Clovek nezacina byt chory stanovenim diagnozy, ale uz davno predtym. Akurat, ze to nema pomenovane a liecene. Z toho mozu neskor vyplynut nasledky. Skus viac napisat o tych otravnych myslienkach. Nejake priklady.

Giuseppe

A tak nemôže to mať žiadne následky? Lebo niekedy je to extrém a nechcem byt psychicky chory :-D zivot mam este pred sebou v podstate

redka

no to poznam... ale pomoze len zacat zit, robit veci co ta bavia, treba zit s ludmi a pre ludi, zaoberat sa viac inymi alebo niecim inym.... nejaky konicek, sport, kamarati, partner, nejake zvieratko... niekoho z takehoto niecoho vytrhne aj materstvo, ale to ti ako liek radit nebudem :)