Praca na dohodu - ukoncenie

lilyiankaa

ak robíš len na dohodu, a zarobíš menej ako bola spomínaná suma, tak nie si povinná im to oznamovať .. iné by to bolo v prípade, ak by si sa normálne zamestnala alebo ak by si zarobila viac ako tú sumu, vtedy by ťa z evidencie UP vyradili

zabka07

lilyiankaa uz som tento mesiac bola na urade na podpis a doniesla som aj ten papier o zarobku,napisali mi,ze som zarobila len 70€ a v auguste mam ist znovu.Len ja tento tyzden uz koncim a neviem ci to musim ohlasit na urade,ze som skoncila skvor alebo staci,ked pridem normalne v auguste na podpis,donesiem im ten papier a poviem im ze uz nerobim?

lilyiankaa

a si zahlásená aj teraz na úrade práce alebo nie .. pretože pokiaľ robíš na dohodu a zarobíš len do cca 130 eur sa mi tak zdá, tak stačí ak donesieš na UP len papier o zárobku a oni ťa tam nchajú, t.z., že budeš stále v evidencii ... ak by si však zarobila o niečo viac, vyrazia ťa z UP a budeš sa musieť znova zahlásiť , preto ak zarobíš viac, čo nepredpokladám, tak je lepšie sa dohodnúť v tejto práci, kde si na dohodu, aby ti napísali menšie peniaze na papier a ty sa nemusela odhlasovať ... inak ak tam skončíš, tak na Up nemusíš nič hlásiť ...