Opustam Slovensko aj najblizsich a trapi ma to

Príspevok v téme: Opustam Slovensko aj najblizsich a trapi ma to
Kanadanka

Caute! Mam 17 rokov a v nedelu odlietam do kanady. Idem tam ako výmenný student na rok. Stalo to nemale peniaze, mam uz vsetko vybavene, uz nemozem cuvnut. No zacinam mat depky. Budem tu mat sice priatela a rodinu ktori na mna budu s laskou spominat a cakat no mna zahrnaju obavy a smutok. Obavy z toho noveho, ze idem niekam kde to nepoznam atd... A smutok z najblizsich samozrejme, budu mi moc chybat. Len pre info(aby ste nepisali ze ved si sa nemala rozhodnut tam ist atd) vybavovalo sa to v decembri a vtedy som z toho bola nadsena a idem tam z umyslom si zdokonalit franinu. No cim sa moj termin odchodu blizi tym vacsie depky mam.

( domov ist odtial nemozem a ani nasi za mnou-nikto--podmienky agentur exchange)

zewa

No. Vzdy to tak je. Pokial sa tu mate radi. Ale chces presediet cely zivot doma? :)
Este sa doma nasedis. V Kanade si parkrat poplaces. Ale ked sa vratis domov, poplaces si aj preto, ze ti bude smutno za Kanadou. Ono to tak chodi. Vyplaces smutok, obavy, krivdy, strach. Ale tie skusenosti a zazitky ti uz nikto nevezme.
Je ti smutno kvoli tomu, ze je tebe luto alebo rodina sa o teba boji a nervuju ta tym?

doubledog

sa ti necudujem, ved ked uz len zvazime, ze ten tvoj priatel ta asi nepocka
ved by som sa mu aj divil, ak by to spravil.
ale tak v kanade to prezijes, tam ti bude dobre, je to privetiva krajina.

Mišo26

a prečo až do kanady? Veď do francúzska ti mali vybaviť. Ale tiež som sa cítil podobne, keď som šiel pracovať do švedska a to som vedel len lamavú angličtinu. Ale našťastie tam bola ešte zopár slovákov takže ako tak som to vydržal a prežil :-)

havranisko

je to normalne ze mas strach a nechces ist. Vsetko co je nove a nepoznane nam nahana strach. Bojime sa neznameho. A zaciatky v novom prostredi su tazke, obdobie adaptacie trva urcity cas, potom ked si zvyknes budes sa citit v pohode a nebudes chciet odist ale len ak sa ti tam bude darit. Ak vies dobre jazyk, tak myslim ze az tak bat by si sa nemala. Aj kanadania su len ludia a nie mimozemstania aj ked maju svoju specificku povahu ;D
potom daj vediet ak budes mat pristup na net ako sa ti dari.

kop11problem

Klobúk dole, ak ovládaš fr. jazyk. Mne stačí aj jeho ľahšia verzia v podobe Aj:-)
Prajem ti šťastnú voyage!

Cindy353

bude ti tam super, uvidis!
zaciatky su tazke, ale urcite to bude stat zato. cestuj, kym si mlada

a raz som spoznala jedneho Kanadskeho hokejistu, a bol straaaasne pekny