Pamäť

Príspevok v téme: Pamäť
rosalginka

cawte,
chodim na kurz a dnes mi skolitel povedal ,ze ako je to mozne ze si nepamatam tie slovicka ,ktore mi prave odprezentoval . On ich raz predvedie a potom ich mam ja zopakovat. Povedal, ze v minulosti ked k nemu chodili iní ,vedeli hned po prvom raze zinterpretovat.

z 15 som ich nevedela po prvej ukazke asi tak cca7,8. Je to vela ? Alebo som naozaj taka blba :D Ja som mala pocit ze mi to celkom dobre slo ...(po slovach s ktrymi som prisla do kontaktu 1krat)
(co sa tyka skoly nikdy mi nesla matika,fyzika,neviem ci to ma s tym niečo spoločné. Skor mi sla slovina,lit.a pod. )

fitMonka

Na pamat a sustredenie funguje perfektne taky prirodnynapoj Blue, ktory je masivne oblubeny u studentov napriklad, v Slovinsku je napr. aj klub Modry student.. Poznam ludi, ktori sa bez neho uz ani nechu ucit :) Pozrite na facebooku/bhip Slovensko

Lulu2011

kazdy ma inu pamat, na pamat funguje perfektne Pirabene, le myslim, ze ty ho nepotrebujes, mna trapi v poslednej dobe zhorsena pamat a stve ma to, neviem co sa deje

rosalginka

Lebo pracujem s ludmi a stalo sami ze som sa stretla aj s takymito. Tak mi to prislo vhod. Ja si myslim ze na zaciatocnika mi to ide dobre ale ked ma porovnava s inymi je to dost zle ,vraj tí co boli predomnou chceli ist koli tomu na kurz ze boli zvedaví , nic o tom ze mali rodinneho prislusnika s postihnutím . Takto mi to on povedal ked som sa pytala. Ale kruti hlavou ked si neviem spomenut ako to presne predviest, ved tolko slov je tak podobnych. Dost ma to dnes (mozno zranilo ze mi to povedal)ale aj odradilo. Jednoducho strata motivacie.
Viem na jazyku sa ma pracovat dlhodobejsie a co sa tyka inach cuzdich jazykov tak angl.sa moze byt ,samozrejme musim sa ucit vela slovicok a ako sa hovori najlepsie sa ju naucis ked pojdes do zahranicia .

LMarika

Tak to je potom zla organizacia kurzu, lebo ak by som taky kurz organizovala ja, tak by som dala ucastnikom aspon nejaku videokazetu (hoci aj amatersky doma urobenu), alebo DVD s obrazovym materialom, na ktorom by boli vsetky vyrazy, slova, aj vety pekne znazornene, nech si to doma pekne pozeraju, lebo ja si myslim, ze taketo veci clovek aj tak zabudne, ak ich nepouziva. A blba teda urcite nie si, ak si si dokazala zapamatat po prvom odprezentovani viac ako polovicu. Ak mas ty sama z toho pocit, ze ti to ide dobre, tak sa nemas coho obavat. A urcite mas pravdu, co sa tyka toho, ze ostatni ucastnici kurzu poznaju nepocujucich, takze sa s tym uz v minulosti stretli. Lebo na takyto kurz chodia vacsinou len taki, ktori to potrebuju pouzivat niekde doma pri svojich blizkych - nepocujucich, a kedze to stale pouzivaju, tak to ani nezabudnu a ulozi sa im to do dlhodobej pamate, kde im to aj zostane a automaticky a bez rozmyslania vzdy budu schopni rychlo zareagovat na poziadavku skolitela, zatial, co clovek, ktory to nepouziva, bude musiet dlhsie lovit v pamati, kym odpovie na otazku, kvoli comu sa zdanlivo moze javit ako neisty a slabsi v porovnani s ostatnymi, ktori to pouzivaju aj doma, aj ked v skutocnosti taky vobec nie je. Preco si si vybrala takyto kurz? Mas k tomu vztah, chcela by si sa v buducnosti niecim takym zivit? Ludom, ktorym dobre ide slovencina, idu vacsinou dobre aj cudzie jazyky. Ak by si skusila nejaky kurz spanielciny, ci francuzstiny, tam budes urcite patrit medzi najlepsich.

rosalginka

je to kurz posun.jazyka a nemam si kde zopakovat ani s kym jednotlive vyrazy pretoze neexistuje ziaden taky slovnik sem tam nieco na internete ale to su iba take zaklady. Niektore si nepamatam z minulej hodiny ale nieje ich vela, ja by som povedala ze tristvrtinu si pamatam , neviem preco sa na mna tak pozerala... ale ked ti predomnou to vedeli ja nie tak neviem mozno sa streti s tym uz skor niekde , alebo poznaju nepocuj,ale ja nepoznam nikoho s kym by som mohla trenovat, Vsetko so viem je len z kurzu.

LMarika

Je to kurz cudzieho jazyka? Niekto si lepsie pamata z precitaneho, niekto si zase lepsie pamata z pocuteho. Ty si mozno ten pripad, ze si potrebujes sadnut a precitat si to, cim sa ti to dobre ulozi do zrakovej pamate. Ludom s vynikajucou zrakovou pamatou napriklad dobre idu diktaty. Niekto ma v skole alebo na kurze tremu a potrebuje si to v pokoji pozriet doma. Skolitel by ta mal skusat z toho, co si sa mala naucit doma na domacu ulohu a nie z toho, aby si bezprostredne po prvom odprezentovani povedala vsetkych 15 novych slovnych vyrazov, s ktorymi si sa stretla prvykrat. Apropo - mozno ak by ti tych 15 novych slovicok odprezentovala mama doma v obyvacke, tak by si nemala problem zopakovat vsetkych 15. Mozno si mala na kurze naozaj len tremu, pripadne ta nieco rozptylilo a nebola si celkom sustredena, to sa moze stat kazdemu. Rovnako ale existuju ludia, ktori zavidia inym dobru pamat, lebo sami mali v minulosti s pamatou problemy, a predsa dnes robia ucitelov, ci skolitelov, ved na Slovensku je vsetko mozne. Takyto clovek potom tebe tvoje schopnosti zavidi a snazi sa ta ponizit. Neber ho vazne. Ziaden ucitel nema pravo komentovat schopnost zapamatavania si novych informacii, sikovnost, a tak dalej a uz vobec nie takymto sposobom. Dolezite je, ci vies to, co ste preberali na minulej hodine. A ak ano, tak mozes mat ciste svedomie bez ohladu nato, kolko namahy, usilia a casu (predpokladam, ze nie vela) ta to stalo a takyto sposob ponizovania zo strany skolitela neber vazne.