Stará láska po 11 rokoch

Príspevok v téme: Stará láska po 11 rokoch
Chyba

Ahojte..:(
Ani neviem, ako správne začať. Asi len takto. V dobrej nálade a ani neviem prečo, napisala som SMS bývalému..:-)))aby som to ujasnila. Obidvaja máme po 31 rokov, avšak on už má zariadený život po svojom, manželku a dieťa. Fakt netuším, ako ma to mohlo napadnúť..možno dobrou zábavou..zrazu z ničoho nič som si v tú chvílu na neho spomenula a napísala mu. Po celú tú dobu som vlastne o ňom v podstate ani nevedela. Boli to krásne školské časy...-(Ale spať k problému. Najskôr na SMS nereagoval,cca o dva týždne sa mi ozval. Telefonovali sme dlho, zmienil sa o svojom skromnom živote. Samozrejme padla otazka aj na mňa. V podstate žijem s priateľom nejaké tie rôčky, ale nie sme manželia, nemáme deti. Po tel. sme sa dohodli, že sa spolu stretneme a pokecame. Lenže..telefonát bol aj plný výčitiek z jeho strany, prečo som ho opustila, tiež že som mala šancu, keď už terajšou manželkou ešte len chodil..v podstate mi niečo vyčítal. OK, tak sme sa dohodli, že sa stretneme, však čo už. No..lenže mňa tak na druhý deň napadlo, či si s týmto neskomplikujeme obidvaja životy. Tak začala SMS-ková výmená názorov. Však náhoda je blbá vec a ako sa vraví, stará laska nestarne. Na to sa z jeho strany sypali argumenty: už sme dospelí, to bolé dávno, mám syna, ktorého nadovšetko milujem..a neskôr na to, či mám všetko to čo som chcela..vlastne reagoval na náš vtedajší rozchod, keď som mala v záujme robiť si karieru, pričom sme bývalí od seba niekoľko km, a to bol vlastne dôvod rozchodu. Moja otázka teda znie...rečo sa vlastne so mnou chce predsa len stretnúť? chce mi niečo vyčítať? ukázať mi ako je šťastný? alebo mám v tom hľadáť predsa len niečo viac?
Prosím poradte mi, neviem čo si mám myslieť.
Ďakujem

Maoam

je to tak, pretoze vsetko, co ostane nevyriesene, nedokoncene, nevysvetlene, neuzavrete - nas raz dozenie...

u velmi vela ludi sa to udeje az po mnohych rokoch

zavisi to od okolnosti, od osobnej zrelosti ale aj od toho, co sa v tom vztahu udialo, aky dlhy, intenzivny bol atd.

to sa tyka aj rodinnych vztahov a vlastne vztahov ako takych

pre cloveka je dolezite, pre jeho dusevny a vnutorny pokoj moct vysvetlit, vyjasnit, spracovat a nasledne uzavriet iste kapitoly v jeho zivote

a presne toto sa deje u vas teraz

to nema nic spolocne s jeho aktualnym zivotom - ale s jeho minulostou

a s tvojou tiez, teda vasou...

ale nenic mu nic, co ma teraz, o tom to nie je

Maoam

nic sa nedeje nahodou, ani tvoje kontaktovanie tvojho ex nebolo len tak bez priciny

sila nasho podvedomia je väcsia ako si myslime

myslim, z toho, co pises, ze je tam nieco, co ostalo nevysvetlene a neuzavrete

preco sa ludia aj po tolkych rokoch chcu stretnut - na to byvaju väcsinou dva silne dovody:
1. s odstupom casu a ziskanym odstupom schopnost a aj zrelost hovorit o tom, co sa vtedy nepovedalo, nevysvetlilo, nevyriesilo - a vyriesit to dodatocne, na co musia byt opät ti dvaja, ktori v tom vztahu boli, pri rozhovore pritomni

2. zvedavost - na to, ako vyzera ten druhy po rokoch, na to, ako sa zmenil/a osobnostne, co sa v jej/jeho zivote udialo atd.

Myslim, ze ON ako opusteny ma na teba otazky a ma aj pravo ti povedat, ako sa vtedy citil a mozno este roky po tom...a ty, ak si zrela a toho schopna - by si mala byt v stave byt schopna a silna to prijat a vypocut si to, aj ked to nebude prijemne. Mozno si si nikdy neuvedomila, ako sa on citil, co mu to sposobilo, niektori ludia si to neuvedomia nikdy, ini az po rokoch. On ti to zrejme chce povedat a mozno aj ine veci. A ma na to pravo.
Mozno ma na teba aj otazky, veci, ktore ostali nezodpovedane...nikdy nevies.

Na zaver uz len jedno: pre neho je dolezite to stretnutie, aby to mohol v sebe spracovat a uzavriet. Na to ta potrebuje osobne vidiet a hovorit s tebou.

A ty - umozni mu to, ale nezasahuj mu do jeho aktualneho zivota ani manzelstva.

Si mu nieco 'dlzna' - nie v negativnom zmysle, ale v zmysle rovnovahy.
A teraz prisiel cas.

Chyba

Redka, však o to práve ide. Ja fakt netuším prečo som mu napísala. Bola som popravde spoločenský unavená, neviem prečo som si na neho práve spomenula..vzala telefón a pozdravila ho. ráve pretzo som mu napísala, že to moc nie je dobrý nápad. Ale on..na jednej strane píše, že sme dospelí a má svoju rodinku s ktorou je šťastný, no na druhej strane trochu nalieha..neviem si to vysvetliť. To je všetko

doubledog

asi uz zistila, ze hnat sa za karierou je sice zaujimave, ale biologicke hodiny nakoniec predsa len zacali hlasno bit.
a muz s usporiadanym zivotom je pre
taketo zeny podvedome velmi pritazlivy.

redka

mozno on sa tiez pyta naco mi len pisala volala a je zvedavy... neviem preco robis take veci... naco rypes do "staryh ran"??? si nespokojna vo svojom zivote, tak sa staras do druhych? nechaj mu jeho pokoj,,, aj ked asi si ho uz narusila... dufam, ze to nebude mat nejaky dopad na jeho vztahy... ako by si sa citila, keby sa tvojmu partnerovi, otcovi tvojho dietata po jedenastich rokoch len tak ozvala byvalka???? naco je toto dobre?????

doubledog

mozno ked ste sa rozisli, tak ti nestihol povedat vsetko
alebo sa to v nom casom ulezalo
a prva si ho kontaktovala ty, tak co sa cudujes?