Viacgeneračné bývanie, porazí ma!

Príspevok v téme: Viacgeneračné bývanie, porazí ma!
aegon

ahojte, keďže nové bývanie je finančné nedostupné, pre ceny v hlavnom meste, kde bývame, tak prerábame spolu so snúbencom byt (3-izbový), v ktorom budeme bývať s babkou snúbenca(80-ročnou).
Babka je málo mobilná - má problém s chôdzou, ale po byte sa ešte čo to "prešúla". Na jednej strane sa dá s ňou normálne vychádzať, ale na druhej strane mi idú na nervy jej kontrolné otázky: kde ste boli? kam idete? kedy prídete? čo ste jedli? najedzte sa. prečo svietite? prečo vysávate? (míňa sa elektrina) ... proste reči typické pre starých ľudí...
Ako to mám prežiť, ako sa obrniť? Iné východisko nemáme... nakoľko nás tlačia financie. Takže buď to nejak prežijeme alebo pôjdeme pod most... Prosím poraďte!

Lulu2011

Sejla a- ale ja som to nemyslela v zlom, ze cakat na babkin odchod, len, ze realne ich to vyjde lacnejsie, hypoteku na 10 rokov si beru len prachati, co maju dobre platy, oni asi nebudu mat tolko

Sejla

Lulu, veď hypotéka môže byť na koľko chceš a keď vzrastie cena tvojho bytu po nejakých 10 rokoch + rekonštrukcii, tak sa dá predať, hypotéku predčasne splatiť a ešte z toho mať aj profit. A čakať na to, kedy už babka umrie, je trochu blbé, nie:)

Sejla

Noo to si ešte užiješ, prestane ťa baviť vypekať koláče a venovať jej pozornosť, ktorej bude vyžadovať stále viac. Je určite osamelá, kadejaké bolesti budú pribúdať, choroby, sťažnosti... A s tým aj paranoja, nepochopenie, vyrývanie, nemysli si že sa vám prestane starať do života, jej generácia mala ešte úplne iné spôsoby a to šetrenie, to sa ešte naučíš, budeš musieť:)) moja babka používala vodu z práčky na splachovanie záchodu, pri televízore a pozhasínanom svetle si pokazila oči.
Úprimne, ja by som do takého bývania nešla, radšej platiť hypotéku.

Sliedic

Aegon - a kde ste bývali doteraz? Nuž ja by som toto nepodstupoval, naozaj sa tam môže ešte zomlieť všeličo. Raz prasknú nervy a vyletia všetky výčitky, ktoré ste doteraz dusili. Potom bude istý čas tichá domácnosť...

aegon

Babka nebýva v byte pri prerábke. A ona je televízna maniačka :) Čo sa týka inkasa, musíme sa o to s ňou byť, aby nám dovolila ho zaplatiť.. Sama jedáva len suchý chlieb. A tak jej kupujeme rôzne keksíky, dobošky, kroasanty, vypekám koláče podľa receptov mojej babky, aby sa cítila byť v strede pozornosti... Pred ňou sa tvárim, že mi nič nevadí, s úsmevom jej na všetko odpovedám, ale vnútri ma to žerie a idem vybuchnúť :/

asipako

Bud rada, ze si rada.

Stara pani prisla o sukromie. Bohvie, ci jej to vasa pomoc v domacnosti vykompenzuje. Ona chuda byva v byte pocas prerabky? Svata babka!
No a co, ze sa zaujima, co robite? Ak vam to vadi, nebyvajte tam. Robte si co chcete, ale nie u nej.

Dufam, ze elektrinu platite vy. Bez debaty. Ona je mozno zvyknuta setrit aj svetlom a vy jej do bytu vtrhli s - cim? Prerabkou, pristrojmi, pocitac a televizor nonstop .. nuz, necuduj sa.

K tomu ten pocit, ze sa neviete dockat, kedy uz budete bez nej...

Mala by si jej obe ruky pobozkat kazdy den. Ja by som vas vyprasila.

Lulu2011

no babke radsej nedavam, nemuselo by to vydrzat srdce, ja mam trpezlivost so starymi ludmi, som zila s nimi, horsi su mladsi, proste stari ludia jojkaju, zdravie uz na prd k tomu samota, musis sa na nu pozerat s laskou, taky clovek presiel kus zivota, raz ten byt bude vas