Čo vás robí šťastnými?

Príspevok v téme: Čo vás robí šťastnými?
prezivajuca

Z čoho sa tešíte, z čoho máte radosť, čo beriete ako šťastie, zmysel vášho života? Je to partner, hmotné veci alebo čo? Môžem byť šťastná sama so sebou??? bez prítomnosti ďalších ľudí, aj keď som osamelá, dá sa aj takto nájsť nejaké šťastie, pocit šťastia?? Alebo k šťastiu sú nutní ďalší ľudia?? Poraďte :(( neviem čo robiť...a prosím nepíšte tu o jedle, bývaní, všetko si to uvedomujem, že to mám a vážim si to, ale ani z toho bohužiaľ neskáčem do výšky dva metre päť...asi som náročná, ale k šťastiu mi to nestačí, to mám skôr len na prežívanie...

Sejla

šťastie je vnútorný stav mysle, nie okolnosti. Je to východiskový stav duše, keď nie je známy zmysel života a ani si nekladieš takéto otázky. Pretože sa dokážeš tešiť z maličkostí. Baví ťa čítanie knihy, učenie, šport, chutí ti jedlo, baví ťa komunikovať s ľuďmi, dobre spávaš, máš svoje záľuby, vidíš zmysel vo všetkom, čo orbíš, či už relaxačný, krátkodobý, dlhodobý... Všetko má svoj zmysel a cieľov v živote máš milión a budeš rada, ak dosiahneš aspoň polovicu z nich. Z tohto plynie šťastie a ani ťa nenapadne pýtať sa na zmysel života, lebo vieš, že tých zmyslov je aspoň miliarda a si vďačná za každú strávenú minútu.
Ak je niekto nešťastný, musí za tým byť nejaký dôvod. Napríklad strata blízkej osoby. Je úplne normálne, že isté udalosti so sebou nesú bolesť, ale tá netrvá večne, čas lieči. Ale ak sa to už pretiahne do dlhodobého stavu, tak je to už depresia a následne vznikajú poruchy duše a (alebo) tela. Úzkosti, psychózy, poruchy osobnosti, psychosomatické bolesti, nerovnováha látok v tele, nespavosť, apatia, poruchy trávenia, poruchy orgánov, alebo aj rakovina... Je dobré zamyslieť sa, čo je v tvojom živote zle, aký máš problém a na každý problém je univerzálny postup. Akceptuj, zmeň, opusti. Ak ho nedokážeš akceptovať, tak ho zmeň, ak ho nedokážeš zmeniť, tak ho opusti. Nedrž v sebe extra energiu, ktorá v tebe koluje.