Ako sa rozist?

Príspevok v téme: Ako sa rozist?
Otaznik012

Zeny, co by ste chceli, ak by vas partner prestal milovat po 15 rokoch, ale sprava sa tak, ze o tom neviete. To znamena, sprava sa milo, pozorne, pravidelny sex, neznostky, prekvapenia, vravi, ze vas miluje. Vy ho strasne moc milujete a on to robi preto, lebo vas nechce ranit.
1. chceli by ste, aby vam to povedal? Ak ano ako?
2. nakolko ho strasne moc milujete, uvitali by ste, aby v tom pokracoval v podstate az do smrti...
3. ina moznost?

clarissima

Otáznik, žena, ktorá nevie, že ju muž už nemiluje je v poriadku a môže byť šťastná. Život prežívame taký, aký ho vnímame subjektívne, nie taký, aký je v skutočnosti.
Keď sa opýtaš takto na fóre, samozrejme, že každá povie, že by taký vzťah nechcela, ale je tu malý rozdiel - my už VIEME, že nemiluje.
Zdá sa, že si tu buduješ nejaké alibi pre svoje svedomie. Ale toto bez bolesti nepôjde!!! Rozhodni sa sám, a postav sa k tomu čelom. Nechceš ju (nech je dôvod akýkoľvek)? Ok, máš na to právo, ale konaj ako chlap a nehľadaj na nete ospravedlnenie svojho rozhodnutia.

Maoam

k tomu, co som napisala dodam, ze napriek bolesti a tej rane, keby mi ten muz povedal pravdu a osobne do oci s tym, ze ma voci mne obrovsky respekt, uctu a je to jeho osobne rozhodnutie, ktore suvisi s nim - by som si aspon mohla vazit za to, ze mal gule na to mi to povedat a zachovat voci mne respekt

nic nie je horsie ako srabi, ktori zduchnu bez vysvetlenia, alebo nechaju zenu v nevedomi... manipulativne a sebecky si pekne zariadia svoj dalsi zivot, ona nic netusiac...a zrazu bum-bac palka rovno medzi oci, ok, su zeny, ktore to tak chcu, ale zdaleka nie vsetky

Maoam

Myslim, ze tu nik neprevezme zodpovednost za nieco taketo - ludia ti mozu podat svoj nazor na vec, ale vzdy to bude tvoj vztah - ci manzelstvo, neviem ci su v hre dieta/deti?? a zodpovednost zan nesies ty a tvoja partnerka.

Nevieme, co vsetko je v hre. Su v hre deti? Ak ano, ake stare?

Za seba a iba za seba - za nikoho ineho a uz vobec nie za tvoju partnerku ti napisem, ze ano, chcela by som poznat skutocnost, pravdu.
Pretoze zit s muzom, ktory mi lasku iba hra, predstiera a vlastne ma nonstop klame, by som neuniesla.
Aj keby bolo v hre dieta.
Ale to je MOJ nazor.

Takisto ti ale poviem, ze by to bola strasna rana, dozvediet sa, ze slo o show a zradu, klamstvo.
To strasne boli.
Zazila som - viem ake to je.

Mnohym zenam trva roky, kym sa z toho dostanu.

Ak uz chces odist, odid najcestnejsie, ako sa len da, postaraj sa o nu a ak mate - aj o dieta/deti, hlavne - nesmie mat pocit, ze ona je na vine, inak ako ju opisujes, je na teba fixovana, labilna - mozno by skoncila na psychiatrii a Co.

Moja otazka na teba: PRECO ODCHADZAS - len pre to, ze uz nelubis? Alebo preto, ze mas kam odist a uz je v hre ina?

Otaznik012

Maoam, presne, tak ma miluje, ze bezo mna nedokaze byt.Raz som jej to aj povedal, ze ju uz nemilujem, no musel som to otocit na prank, lebo ona skoro zinfarktovala. To by ste museli zazit, aby ste to pochopili. Ja naozaj neviem co mam robit. Je mi jej predovsetkym luto a vazim si ju a preto sa nedokazem z toho dostat von a asi to budem musiet vydrzat do konca zivota :( Povedzte mi nazor baby, ktore ste sa rozisli s chlapom, ktoreho stale nesmierne milujete - chceli by ste, aby radsej predstieral, ze vas miluje (ak by to dokazal robit uplne presvedcivo) a bol s vami? Toto by som potreboval vediet, aby som sa vedel rozhodnut co dalej.

Maoam

ty poznas svoju zenu predsa najlepsie

ako dobry herec si aj dobry manipulator a mal by si byt teda aj celkom dobry psycholog

kazda zena je ina

mozno to tej tvojej vyhovuje a davno vie, ze to hras, ale ma u teba vela benefitov a ostava

a mozno ta miluje a nechce vediet pravdu

a mozno je to typ, ktory pravdu chce vediet - toto musis vediet TY, nie forum

Sejla

a čo si myslíš, že tou neúprimnosťou jej neubližuješ ešte viac? Toto ženám ubližuje úplne najviac, keď je chlap klamár a zbabelec. A prečo si ju prestal milovať po 15stich rokoch?? Veď na to musí byť nejaký dôvod, to je najhoršie, keď si povieš že nevieš a budeš krčať plecami ako taký trubiroh... Proste už po pár rokoch je normálne že trochu opadá vášeň vo vzťahu, ale na to máš mozog v gebuli, aby si dokázal otvorene komunikovať a niečo aj robiť pre to, aby sa to medzi vami zlepšilo. Na trvalom vzťahu treba pracovať, lásku potrebuješ vedome živiť, nie len tak pasívne čakať, že ťa to prejde.

vebe

Ak nie su deti, tak je to pomerne jednoduche sa rozist, ak su aj deti, musi clovek hladat riesenia tak, aby co najmenej ublizil detom a najprv vidiet deti az potom seba.

A-pesimista

to co je za hlupu otazku? a ak by islo o teba, tak ty by si chcel co, aby hrala trapne divadlo? a co z toho ma partner-herec?