Velky boj so ziarlivostou

Príspevok v téme: Velky boj so ziarlivostou
simona1289

Ahojte, pokusim sa vam v skratke priblizit moj problem.. S priatelom sme spolu 5 rokov, zalubili sme sa do seba, ked som bola dost mala, mala som len 14...on je o 3 roky starsi

Zacalo sa to tak, ze mi robil strasne ziarlivostne sceny, nikde som nemohla chodit lebo sme sa hadali a kedze som bola strasne zalubena, neriesila som to a ustupila som, len aby sme sa nehadali...casom to vsak preslo do stadia kedy som si poveedala tak a dost..ja nemozem chodit nikam a on ano? to co ma byt?...a zacala som byt velmi ziarliva aj ja...on sice nemal ani maly dovod na ziarlenie, ale ja som mala...vzdy za nim behali nejake zeny a bala som sa ze ma podvedie..casom som mu zacala sice verit, ale poznam zeny v mojom veku a v dnesnej dobe je to tazke..vzdy sa na neho kazda lepila a on sice povedal ze nech mu da pokoj ze ma mna, no niekedy mi to prislo tak, ze ich nevedel poslat "kade lahsie" tak surovo ako by som si mozno priala, ze im aj tak mozno dal nejaku tu nadej (nevedomky)

a casom ako videl tie cirkusy z mojej strany ho to prestalo bavit a zrzau zo dna na den prestal byt ziarlivy a ziarliva som uz ostala len ja... trva to do dnes, uz sice menej, snazim sa krotit ale stale to nie je ono...

bojim sa ze sa kvoli tomu raz rozideme...viete mi nieco poradit?

mam sice nizke sebavedomie, ale nemyslim si, ze zeny ktore ho balia alebo na ktore mam nervy vyzeraju lepsie, no ziarlim aj tak

som uz zufala-..dakujem za rady

simona1289

Vdaka za reakciu, mas pravdu,,,akurat s tym rozdielom, ze v podstate ziarlivku zo mna urobil on...ale musim to zmenit, kazdopadne myslim ze este nie som strateny pripad, kedze si to sama priznam a chcem to riesit...zatial by som to chcela skusit bez psychologa, pretoze si myslim ze v istych veciach mam silnu povahu, takze verim, ze to zvladnem sama...navyse, uz niesom ziarliva ako kedysi, pretoze sme si uz presli aj kratsim rozchodom a uvedomila som si ze taka byt nemozem

ale pokial to sama nezvladnem, budem musiet zrejme vyhladat odbornu pomoc,,,pripadne este ak mi nejako viete poradit vy, ako si zvysit sebavedomie a zaroven aj mozno vacsi zaujem svojho priatela, budem rada :)

MultiLevel

Presne tymto sposobom ako si si vytvorila bludne predstavy o tom, ze tvoj priatel ta zarucene podvedie, lebo na svete existuju aj ine zeny ako ty, presne tymto sposobom si mozes vsugerovat to, ze je vsetko v poriadku. Ze sa to neda? Ak si dokazala sama zo seba urobit ziarlivku, tak to dokazes aj vratit spat. Pozor, bude to velmi dlha a narocna cesta, a myslim, ze ti pomoze aj vyhladat psychologa, ktory ziarlivost urcite riesi denne s klientmi, ale ked sa do toho pustis, nevidim dovod na to, aby sa ti to nepodarilo. Vsetko je len a len o tvojej hlave a vlastnom uvedomeni sa. Musis sa zacat "trenovat" a jasne si stanovit ciele, co by si mala na sebe zmenit. V situacii, kedy bezne nadavas priatelovi a robis mu sceny si okamzite uvedom "DOST". Prosto prestan vyvadzat a vydychaj sa a povedz si, ze ti to za to nestoji....Uvedom si, ze pokial by ta priatel nelubil, nebol by s tebou. A nikdy ta nepodvedie, pokial bude s tebou spokojny. To si zapamataj. A posledna vec - ako premyslas, taky zivot mas. Ak povazujes pomaly kazdu zenu ktora sa mihne okolo priatela za potencionalnu hrozbu, tak si to ozaj do zivota podvedome privolas. Ak naopak budes premyslat tak, ze ty si pre priatela ta jedina a nic nemoze ohrozit vas vztah, tak to tak aj bude....

simona1289

Dakujem urcite sa budem snazit to napravit...chcela by som aby sa o mna zacal viac zaujimat ale neviem ako...aby chcel byt somnou za to, ze to chce on sam od seba a nie len ja neviem, zo zvyku...ale neviem ako to docielit

ja ho aj chapem ze uz nema chut mi nejak prehnane prejavovat city, kedze ma toho dost, jednak aj nejake osobne "problemy" co sa tyka roboty a podobne takze je teraz asi riesenie vztahovych veci u neho medzi poslednymi vecami ktore momentalne chce riesit

strasne mi chyba to, ako mi stale hovoril ako ma miluje a prejavoval city a neviem co spravit preto aby som to nejak "obnovila"

Žužova

presn etakýto problem mam aj ja... asi nizke sebavedomie(i ked navonok vyzerám sebavedomo) ale vnutri si neveríma bojim sa že hocijaka ina mi ho prebere... žiadny dovod nemam no ja žiarlim na všetko.
Je to uplne choré a uplne ta chápem že si zufalá. Mne z tej mojej domyšlavosti asi tiež raz hrabne.
Ale ja soms a rozhodla že už to nedám nejak najavo,už mi sám povedal že mu dochádza trpezlivosť.
Skus sa premoct,skus si pri každej takej nejakej situáci mysliet na to že aká muís byť tá žena chudera ked sa motá okolo zadaneho a pokial on jej neodolá príde o velký poklad (teba).Ukáž svoju cenu a že ta nejaká hlupana nedokáže vytočit. musíš si dvihnut sebavedomie,Ty si jedinečná a pokial on si to nemieni vážit bude to jeho strata a tvoj zisk.. lebo ty máš na lepšieho:)
Ale teda pokial ta nepodviedol ani nič a iba sa okolo neho motaju nejake pizdy tak to nerieš,prid za nim a ukáž tej hlupani že ty si TU a nech si dá pohov.. normálne flegmaticky.žiadne scény. Ukáž svoju cenu. Alebo to nechaj tak, uvidíš apson ako zareaguje,či sa poddá alebo ju bude ignorovat.
Chce to vela sily ale skus sa premoct,hlavne je zapracovat na sebavedomí.
Ja ked mam tažke chvíle že si zas domýšlam somariny vždy si nakoniec poviem že to nemá zmysel a ak sa niečo stane ja na to prídem tak aspon zistím že nebol ten pravý a odbremením sa. Proste si povec čo sa má stat sa stane..ak ta podvedie tak to tak malo byt.A hlavne žiarlivostou si to sama možeš aj privolat a to snad nechceš. Bude ok v pohode ..
A že on nežiarli? asi nemá dovod,možno si je tebou istý. Skus začat byt trošku tajomná,nehovor mu všetko o sebe a tak..nechaj si veci pre seba, nebud vždy prenho ked potrebuje. časom mu to nedá a bude sa zaujímať