Prečo sa z nich stali také domáce puťky?

Príspevok v téme: Prečo sa z nich stali také domáce puťky?
nemama

V poslednej dobe(par mesiacov tomu) mi začínajú liezť na nervy bývalé spolužiačky, susedky a zopár kolegýň so svojími materskými a manželskými povinnosťami. Na fb nedávajú normálne statusy a komentáre len samé tortičky z krstín, zo svadieb, z osláv, recepty na koláče a jedlá,svoje tehotenské bruchá, fotky z porodnice, fotky svojích umazaných detí, ich prvé zuby, oslavy narodenín, infošky kedy sa postavilo na nohy prvykrát, keď si píšeme tak len stále decká riešia, ktorá zas čaká ďalšie, ktorá porodila a bla bla bla bla...
Už mi to leze pekne na nervy. Aj keď sa stretneme opäť riešia len deti a starosti s nimi. Normálne už nemám s kým sa porozprávať bez toho aby sa neriešili stupidnosti okolo domácnosti, deťoch a varení. Stále len škôlky, plienky, nočníky, kočiare, varenie, pečenie, šatôčky...
To prečo tak ženy zhlupnú na tej materskej dovolenke a stávajú sa z nich puťky domáce? Ja deti nemám a ani mať nechcem a nebudem mať. Ani priateľ ich nechce našťastie :-D A vôbec si neviem predstaviť žeby sa môj život točil len okolo domácností a decák. Strašne monotónny život a stereotyp je to. Normálne je s nimi nuda. Nedokážu sa o ničom inom baviť. Buď ohovárajú jednu druhú alebo domácnosti a deti riešia.
Musela som sa niekde vyrozprávať a dostať to zo seba von lebo priateľ sa len smeje že čo riešim stále :-D On má kamošov aj keď zopár z nich je ženatých ale bavia sa normálne ako za slobodna a ženy sa po svadbe a narodení decák menia na totálne zahlbené ženské slangovo povedané pri sporáku a plienkach. Uf ako dobre že mne toto nehrozí :-D

DontWorry

Oni su puťky. A potom su na druhej strane take tupky ako si ty. Tiez sa môzu pustit do teba, ze nechces mat deti. Nepacilo by sa ti to. Zi a nechaj zit. Pre nich su radosti ich deti, plienky a cumliky..pre teba uzivanie, cestovanie a nakupovanie handier. Kazdy nech si zije po svojom a ak ti to ide na nervy tak si skry vsetky mamicky.

To sa uz fakt ludia nudia vo svojom zivote ze ich toto rozculuje? Mam pocit, ze daktori uz nevedia co od dobroty...

TheDevilMe

Na facebooku sa predsa da nastavit,zeby si ich prispevky nevidela a mas pokoj. A s kym sa stretavas vo volnom case,to si snad mozes vybrat,nie?

pravdapriamo

Ked to tak citam, tak ma najviac zaujal system ako sa hovori o tejto teme. Zadavatelka na plne usta dava dole tych, ktori jej nesedia a ostatni len tak jemne vyjadruju svoje , podotykam, normalne nazory. A co tak tvojim stylom, nemama? To ti uz riadne hrabe, ked si riesis toto na forach. Podla mna tuzis po dietati a cele ta stve, ze oststni si presadili a ziju spokojne zivoty. a ty nemozes ani pridat fotku svojho decka fb. Co mas malo lajkov na svojich? Alebo ta stvu pribudajuce rocky? Alebo partner v plnke, ktoreho nechces stratit? A nechce mat dieta od teba za zivy svet? Len si odkladaj peniazky a suzuj sa cely rok. Aby si vsetkym stastnym kamoskam mohla ukazat ako ti je dobre. Keby ti bolo tak super, by si neriesila. Mozes sa venovat viac duchovni, meditacii, joge. A precestovat priestor svojho vnutra. Hnev a zavist zbytocne vysiluju. Howg

Agnes998

No tak si najdi slobodne a bezdetne kamaratky, s tymito obmedz kontakt hoci uplne ho prerusit by bola skoda. Ale vysvetli im, ze ta veci ako aku ma ich babatko stolicu nezaujimaju a ze nech sa bavite aj o inych temach. Je prirodzene, ze ma zena dieta, je pre nu celym svetom, aspon na niekolko rokov kym je malicke a potrebuje rodicov a hlavne matku. Neskor uz bude samostatnejsie, bude aj matka na neho menej priputana a bude sa venovat zas aj niecomu inemu.

Blondula

narcik.....tak ta Jana sa iste nehanbi :D ved tu pesnicku zlozila v case,ked to tak citila.clovek dospieva a meni sa...

emalea

Dennis...na jej škodu, a ja sa na to dívam presne opačne ako zadávateľka témy...včera som stretla jednu bývalú kolegyňu, dlho sme sa nevideli a ona hneď po pozdrave ako druhú otázku sa ma pýtala a kde robíš a ja na to, momentálne som pri deťom. lebo sú ešte malé a ona na to: jeeej a ja som si myslela že si kariéristka a budeš makať v robote: skoro som sa posadila, až ma to urazilo...aj ja na to: moja zlatá, v živote by som nevymenila moje 2 deti za prácu, nikdy!!! život apoň časť života sa dá prežiť aj inak....
Pred nedávnom som pozerala s deťmi film HOOk /ten s R.Wiliamsom/ a on tam hrá najskôr hrozne pracujúceho a vyťaženého právnika a má 2 deti vo veku tých mojich /6 a 11/ manželka mu v jednom rozhovore vyčíta, že prečo sa deťom nevenuje viacej, lebo tie roky, kedy deti o rodičov vôbec stoja
hrozne rýchlo ujdú, vlastne už v 14tich sú ťažkí pubertiaci, kedy už rodičov úplne ignorujú alebo odchádzajú na SŠ na internát apod. A toto je svätá pravda...

Dennis

vebe - ako keby som videl moju ex, ktorá si tak užívala slobodu, až sa jedného dňa zobudila a zistila, že má 35 rokov. Z rozprávania jej známych síce viem, že túži sa stať matkou, ale aj tak ju to skôr ťahá na žúrky... proste sa nevybúrila... puťka domáca z nej asi už nebude :D

vebe

Narcik, dobre si to vystihol co vystihla. Mnohi co sa dusuju, ze nechcu deti, je to preto ze bud este na ne nedozreli alebo nestretli tu pravu ci praveho. Keby to tak nebolo, tak by nebolo tolko zien po 35-tke, co su ochotne urobit vsetko, aj umele oplodnenie, len aby tie pred tym tak zatracovane deti mali

narcik

Netreba ďaleko chodiť za príkladom. Aj "veľká speváčka" Jana Kirschnerová spievala, že nechce byť puťka domáca /za čo sa dnes iste hambí/. A hľa, aká je šťastná, že ňou je! Už čaká druhé dieťa a je taká naviazaná na dcéru, že ju nosí so sebou na koncerty. Tak o čom to tu píšete, nezrelé húsky? Napíšte o pár rokov, keď budete aj vy puťkami.

demy

Presne toto je ten dovod, prečo nechcem mať deti. Vobec ma tieto problemy nezaujimaju a tiez otvorim FB a vidim 350 kamosiek, spoluziacok atd. co vycapia na FB aj to, ako sa ich dieta dnes vykakalo.
Mna zaujima najma ako sporit tak, aby som na dalsie leto mohla ist na 2-mesacnu okruznu jazdu po Amerike a ked niekto zacne na mna vytahovat sopliky, satičky, dupačky a ako tu uz niekto pisal, každy prd svojho decka, stavaju sa mi vlasy dupkom
...to ešte nevravim, ako pridem k babke a: "už sa tešíím na tvoje male, ako ho budem kočikovat, prebalovat" ..inak povedane do všetkeho ti kecať, ved uz si si aj tak dost nenalozila