Keď Vám umrie pes, umrie aj časť Vášho srdca

Príspevok v téme: Keď Vám umrie pes, umrie aj časť Vášho srdca
Lienocka5

Neviem, či si to vôbec niekto prečíta, ale potrebujem to zo seba dostať von...
Už je to 10 mesiacov, čo som prišla o psíka (14r.) Milovala som ho nadovšetko.. aj keď mám ešte jedného, s ktorým som každý jeden deň, smútok neodišiel.. Spomínaného psíka, ktorý umrel som sa rozhodla dať utratiť, pretože už nevedel behať, nejedol, nevládal vykonať potrebu.. Maximálne na chvíľu zodvihol hlávku a opäť ju položil a zaspal... Posledný víkend som s ním preležala na verande na koberci v objatí. Možno Vám to príde hlúpe, ale celý čas som mu neustále opakovala, že ho strašne ľúbim a aby ma neopustil.. Vedela som, že to je nemožné, no dúfala som do poslednej chvíle.
Rozhodla som sa, že bude najlepšie ak nás navštívi veterinár doma a psík umrie v prostredí, ktoré dobre pozná.. Keď príde chvíľa, v ktorej veterinár pichá injekciu a psíka držíte, príde aj tá najväčšia rana do srdca, ktorá sa vyrovná strate najbližšieho príbuzného..Celý život to budem mať pred očami.
Pýtali sa ma, či nechcem odísť radšej von a vrátiť sa, až keď umrie, no nedokázala som to. Nechcela som ho opustiť a dovoliť, aby sa bál.. chcela som, aby cítil lásku do poslednej chvíle.. Hovoria, že čas je najlepší liek, no neverím... Akoby to bolo včera.
Pokiaľ ste si to celé prečítali a máte doma psíka, dávajte mu každý deň toľko lásky, koľko len vládzete, on vám ju vráti 100x silnejšiu.

Deria

Sponka, ty uz mas asi halucinacie.... kde a na koho utocim?! Ak ma niekto iny nazor, nez ty, tak je utocny? Ja tu tiez koncim. Gratulujem Vermarke a aj tebe, ze sa vam uspesne podarilo zvrhnut temu zakladatelky, (ktora sa tu chcela vlastne len vyzalovat), na nezmyselne osocovanie milovnikov zvierat. Chodte si obidve liecit svoje komplexy, aby ste nemuseli mat pocit, ze si niekto viac vazi zviera, nez vas. :)

sponka

Deria tu vetu o Sl.a že neprekvapuje debata napisala zakladatelka temy.Je veľmi bystra a preto sa divim že nevie akceptovať nazor Vermarky a nezaujimalo ju prečo taky nazor ma.Každy mame nejake životne skusenosti a prave preto netreba hneď utočiť, včetne teba.

Deria

Lienocka, nevsimaj si to, je to uz len hra so slovami. My, ktori sme svoje zvieratko stratili, vieme o com je rec. Drz sa a tes sa z tvojho druhého havina!:)
Sponka, aj tak ma zaujima, ako si to myslela, ze Lienocka ma odpoved a co tym chces povedat, ze na SK to nie nic nezvycajne?

Lienocka5

Tak toto je moj uplne posledny komentar, ktory sem pisem... Ti, ktori sa chcete hadat - hadajte sa, ti ktori ma kritizujete - kritizujte. Ti, ktori ma podrzali a napisali nieco pekne, DAKUJEM!

Koncim tuto debatu.. dovidenia

Deria

Sponka, uz len tolko nechytajte Lienocku za slova, ona proste nevie ten svoj smutok inak vyjadrit....tolko jesitnosti, co v niektorých ludoch je, nestacim sa divit.

sponka

Lienočka,je hluposť prepač čo pišeš že sa smrť psa vyrovna smrti pribuznemu....rozum sa mi zastavil....Moj psik ma 18 a keby nedostal lasku a spravne zaobchadzanie ,včetne stravy,davno by nežil.Mňa to čaka čo teba lebo ešte žije.Vyžaduje si veľa obetavosti,odriekania aj keď na druhej strane dokaže dať veľa lasky ako tu bolo napisane, davať smrť zvieraťa na uroveň ľudskej je chore.

Lienocka5

Soffa -

Mrzi ma to, som rada ze aspon niekto mi rozumie a neodsudzuje moj smutok za zvieratkom... Podla Vermarky je zrejme neopodstatneny, no je to smutok ktory sa vyrovna strate pribuzneho.. ved predsa len s tym zvieratkom clovek rastie a je s nim v kazdodennom kontakte.

Lesna_Vila

Ja z najuprimnejsieho uprimna dakujem!!!!! Vazim si take mile slova velmi..

Neprekvapuje ma, ze sa tu rozputala takato debata.. celkom som to aj cakala, kedze na Slovensku to nie je nic nezvycajne...

Deria

Vermarka,
ze si vyrastala so zvieratami? No dobre, povedzme, ze je to pravda. To ale este neznamena, ze musis mat k nim dobry vztah, ak ta rodicia neviedli k tomu, aby si ich respektovala ako zivu bytost, ktora citi bolest, smutok, radost a pod. a nie ako len uzitkove zviera. Ale vies co, preco by ma mala zaujimat tvoja minulost, ked zavidis aj tomu psovi, ze sa ma dobre alebo ze za nim niekto smuti. A kolko zvierat trpi ludskou zásluhou? Uz si sa nad tym niekedy zamyslela? Su to miliony! Kolko psikov a iných zvieratiek je vyhodenych denne, kolki psi su uväzneni este na retaziach, kolke zvierata su tyrane a casto aj len pre zabavu? A ked ma niektore z nich stastie na dobrého pana, ktory ma srdce, tak ti to vadi? Mne sa zas to vidi chore!
Mimochodom, ja zijem uz vyse 20 rokov v zahranici a nevidela som ani nepocula, ze by za tyranie psa ci macky niekto dostal väcsi trest, nez za zabitie cloveka. To mas prosim ta odkial?!
Dalej, ak pes niekoho pohryzie, je to len a len vina cloveka, resp.majitela psa! Ale vzdy si to odnesie pes, ktory je casto utrateny. Ani jeden pes nepride na tento svet ako zly kusac, zlym ho urobi zas len clovek.

Lesna_vila

Krasne napisane... ja mam tiez doma psika a milujem ho neskutocne velmi moc, je to bozske stvorenie, najvacsia laska. A teraz tu sedim spuchnuta ako angorak, urevana, bubliny zo sopla atd /a to som si len predstavila, ze raz to pravdepodobne caka aj mna/, zelam vam vela sily, z najuprimnejsieho uprimna!