Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou

kablica

vitavi, pomylit si systemovy lupus erythemtodes a lupienku, cize psoriázu dokaze naozaj vylucne uplny amater a diletant
co sa tyka rad uja rng, to uz ani nekomentujem, to uz len mavnem rukou, lebo porovnavat bolest stareho kolena so SLE je totalna kravina

llek

To je aj moje pozorovanie, skoda. Snad este nejaki pridu. Mozno tych naozaj chorych tie slovne prestrelky, co sa tu casto deju odradia. Mozno aj to, ze ti co su chori nechcu pocut co vsetko robili a robia zle a ze ako si zavinili svoje ochorenie, oni chcu realisticku radu a povzbudenie.

ni-ka

a este by som dodala ze mne pomaha ked si pisem s inymi lupusinkami,mame fora,stretka,radime si navzajom,podporujeme sa,vymiename si rady k liecbe :-)preto na toto forum nikto nechodi,my mame svoje,crohn tiez,onkologicki pacienti tiez,alergici,astmatici,atd...na "nasich" strankach spolupracuju aj lekari...
toto forum je viac menej pre zdravych ludi,co hladaju choroby aj tam kde nie su a pasuju sa za odbornikov...

ni-ka

llek-to bude tym ze sem moc "naozaj" chorych ludi nechodi...chodia na poradu :-)
tu sa zisli sami "kvalifikovani odbornici" ...:-)

llek

Bavim sa a zasnem. Netrufla by som si radit niekomu, ked by som nerozumela podstate ochorenia a liecbe daneho ochorenia.
Skoda ze do tejto temy prislo tak malo ludi, co trpia chronickym ochorenim a chceli by inym povedat, ako to zvladaju a co im pomaha. Nemyslim len medicinsky, ale tak celkove.Vcelku ma to zaujima, aspon tym ludóm mozme potom lepsie rozumiet. Mam rada ludi, co si nestazuju, ale co hladaju cestu ako svoj zivot co najlepsie prezit. Ked si predstavim co maju niektori nasi pacienti za sebou a napriek tomu z nich srsi energia a radost zo zivota.
Aj ni-ka, keby ste lepsie citali cim presla a nestazuje si.

ni-ka

iste,beriem imunosupresiva a budem si davat echinaceu...
to su rady toto...aj ja ti poradim-vies co,skus sa napit trochu sava...ved dezinfikuje,tak urcite ta precisti,znici bakterie,parazity,mikroorganizmy,budes cista a sterilna...

velaflex

Ni-ka ti musiš byt dobre zamorena, keď ti obyčajna echinacea robi taketo problemy. Veď to ta len čisti už to pochop, že keď sa chceš choroby zbavit musi to ist z tela von ako keď čistiš kanal, lebo tak si zanesena. A lieky len potlačaju symptomy a zatlačaju chorobu stale hlbšie a razsa zapchaš, lebo už nebude kam.
Musiš telo čistit, ale pomaly, lebo by si to nezvladla a mohlo by ti to uškodit. Skus homeopatiu a never len lekarom, aj keď oni to nemyslia zle, chcu pomoc, ale nemaju čim, len potlačit symptomy, vyoperovat, ale nie vyliečit.

ni-ka

a ano,budem sa drzat uz len svojej lekarky,viem ze mi chce dobre,aj ked som bola tvrdohlava, nechcela chodit na pulzy,nezlomila nado mnou palicu...verim jej lebo je super odbornicka,vazim si ju,jej pristup,to ze mi tyka a vola ma menom...a verim jej lebo sice nema lupus ale jej rukami preslo veeela pacientov co lupus malo...
apropo-kolkych s lupusom si vyliecil ty?
mimochodom,raz som bola na jednej US stranke a ludia tam loamentovali aka je liecba lupusu draha...ze uzivaju cellcept ale nemozu si ho dovolit,kupuju si lieky cez net...a za nemale peniaze...a su radi ked zozenu balenie aspon na mesiac,lebo im pomaha...
zial slovensky paradox...