Kam na vysokú školu?

Saš463

A neviete čo konkrétne by sa dalo študovať na pedagogickej vysokej škole? Resp. čo by sa aj oplatilo študovať? Ď. :-)

lavaka

Psychologiu sa oplati studovat len ak mas dost vela penazi, inak pravdepodobne skoncis na urade prace. Treba vela vselijakych kurzov. Specialna PG? Tabulkovy plat, nie si ani ucitel ani neucitel, maju to tazke, nie je ich totiz kam zaradit. Plat na hovno. Logopedia? Myslim, ze sa oplati spojit to s tou specialnou PG, potom by si bola pre ludi zaujimava. Proste 2 v 1. Fyzioterapia, hipoterapia mi pride celkom fajn, ale nepoznam pozadie tej prace. Medicina by bola naj, ale asi sa tym smerom nechces uberat.

P_Sašena

Ja som pred 2 rokmi stála pred podobným problémom ako ty a nakoniec som sa rozhodla pre hipoterapiu.
Okrem toho máš ešte možnosť uvažovať nad logopédiou, špeciálnou pedagogikou, psychológiou, fyzioterapiou....

LMarika

Medicinu do Ceskej republiky (Brno, Olomouc, Praha, Plzen) a neskor si zvolit odbor pediatria - budes liecit deticky v nemocnici, alebo budes mat vlastnu ambulanciu a budes robit prakticku lekarku pre deti. Robit lekarka je jednou z prac, ktore cloveka nielen uzivia, ale aj naplnaju a uplatnitelnost je tu tiez. Neexistuje vystudovany lekar, ktory by bol nezamestnany. Na prijimacky budes potrebovat gymnazialnu biologiu, chemiu a fyziku. Ak by si sa prihlasila na Slovensko, potrebovala by si biologiu a chemiu. Ale zamakat na fyzike sa oplati, do Ceska sa dostanes skor, prijimaju tam viacej studentov ako na slovenske skoly, pricom prave ta fyzika mnohych Slovakov, ale aj Cechov odradi, ti sa potom uchadzaju o studium mediciny na Slovensku a pre nedostatok miesta ich nezoberu.