Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemám menštruáciu - následky

Príspevok v téme: Nemám menštruáciu - následky
Natália115

Dobrý deň, už dlhší čas mám problém s menštruáciou. Je to asi 2 roky, čo som zmenila svoj životný štýl- úprava stravy plus vyššia fyzická aktivita. Zo stravy som vylúčla mäso, bielu múku, biely cukor, spracované jedlá, polotovary,..... Už asi rok si udržujem moju vysnívanú postavu. Je taká akú som vždy chcela. Schudla som síce len 6kg, moja postava je úplne iná. Mám ju krásne vyrysovanú, tuk zmizol. A to je asi najväčší problém, prestala som mať menštruáciu. Gynekologička mi predpísala antikoncepciu na pár mesiacov, no po užívaní sa menštruácia nedostavila. Chcela by som sa spýtať, či sa vôbec dá žiť bez menštruácie, aké sú následky, keď ju nebudem mať. Nechcela by som moc meniť svoj životný štýl, baví ma to, milujem pripravovanie zdravých jedál a hlavne mám zo seba dobrý pocit, keď vidím ako sa ostatní prežierajú a ja na to vôbec nemám chuť. /18 rokov, 41 kg, 160cm

lucia7890

nechápem ako jej môžete radiť jesť nezdravé jedlá a mäso, to skôr nech zväčší porcie zdravých jedál... a tiež by som si dávala neskôr pozor na anorexiu, aj keď podľa mňa to zatial nie je nič tragické... ja mám 168/51 a zvlášť vychrtlá niesom... moja sestra má dokonca 170/47, a tiež nie je vyslovene kosť a koža, aj keď taká chudá by som ja byť nechcela...

sara.11

ahoj, stalo sa mi nieco podobne, podarilo sa mi schudnut 24kg, dostala som sa na 51kg (173cm) a 4 mesiace som nemala menstruaciu, nechcem kvoli tomu priberat naspat, lebo nedokazem byt stastna ked vidim ze som tucna, sice to si pripadam stale :/
beriem momentalne estrogeny kombinovane s progesteronom, tak mozno mi po nich cyklus znovu nabehne, co sa tyka nasledkov, tak vacsinou ide o neplodnost a osteoporozu, avsak potencialne riziko nastane az vtedy ked ti menstruacia chyba niekolko rokov

Teresita

Podľa mňa keď nemáš chuť na nezdravé jedlo, tak ho nejedz, ale vážiš veľmi málo. Ja mám veľmi chudú postavu a mám presne o 10 kg viac, o 2 roky menej a nejedávam tak veľa zdravých jedál, lebo mi až tak nechutia. Nesmieš stravu brať až tak doslova. Mala by si jesť mäso a aj raz za čas aj nezdravé jedlá. Nikto nepriberie z toho mála tuku čo zješ a už vôbec nie ak pravidelne cvičíš. Daj si pozor, aby si nebola na najlepšej ceste stať sa anorektičkou.

Žužova

neboj ten dobrý pocit aký máš teraz zo seba sa čoskoro pominie a pride druhe kolo ppp ... potom asi posledné čo ta bude zaujímat bude či sa dá žit bez menštruácie :)..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.