Ako dalej?

Príspevok v téme: Ako dalej?
Regina1

Zdravim Vas..potrebujem poradit. Mam 38 rokov, som matkou jedneho dietata a mam priatela a on ma v opatere dieta. Mam za sebou dva nevydarene vztahy..prvy, s ktoreho mam syna - bol tyran. Druhy partner bol alkoholik, co sa prejavilo naplno az po par rokoch..terajsi partner je zodpovedny, stara sa o nas, pomaha mi a hlavne ma podporuje. Zijeme spolu nieco cez rok. Ale k problemu..Mam trojizbovy byt, na ktory mam hypoteku.Asi pred dvomi rokmi mi rodicia sami ponukli, ze mi pozicaju istu cast penazi na prerobenie bytoveho jadra, nakolko bolo v katastrofalnom stave, s tym, ze peniaze im vratim, ked budem mat. Medzi tym som vsak ostala chora, bola som na operacii a ked som sa vratila do prace dostala som vypoved..Cize som momentalne nezamestnana..Chceme sa s priatelom zosobasit, no moji rodicia su radikalne proti tomu. Na druhu stranu ziadaju od mojho partnera, aby im vyplatil peniaze, ktore pozicali mne na prerobenie bytoveho jadra. Snazila som sa im vysvetlit, ze moj partner nie je vlastnikom mojho bytu, tak preco by im mal vyplatit moj dlh..nezaujima ich to.. Nechapem to, mozno si to iba ja zle vysvetlujem, lebo uz fakt neviem co si mam mysliet. Sobas nie - vyplatenie dlhu za nieco co mu nepatri ano...Je to normalne?

Maoam

nechcu tie prachy preto, ze v tom byte bude on s tebou zit a ten byt teda uzivat?

ja viem, znie to choro, ale napadla ma este tato moznost

ale skutocny dovod vedia iba oni - na jednej strane ich chapem, ze su ovplyvneni tym, cim si si presla, su skepticki, na strane druhej ak tento muz je fajn, tak proste to chce otvoreny rozhovor

Maoam

skus sa s nimi o tom este porozpravat, ak sa pravne a majetkovo nic nezmeni a byt bude iba tvoj - v com tkvie ich postoj

normalne na rovinu, nech je to hocico - ostan kludna, len nech ti vyklopia pravdu

Regina1

mojho partnera beru asi tak, ze nic proti nemu podla nich nemaju - myslim, ze ani nemozu mat, nakolko im za tu kratku dobu dost pomohol..skor mam pocit, ze vsetko vnimaju len s tej zlej stranky a clovek moze urobit cokolvek, vsetko je malo. Mne len nejde do hlavy to, ako mozu od neho ziadat moj dlh, ked byt je moj..a ak by sme sa zosobasili, byt je stale moj. V majetkovej podstate sa nic nemeni

Maoam

podla mna to oni myslia tak, ze tie peniaze dali TEBE na tvoj byt, na ktory mas hypoteku a zazili iste aj tvojich expartnerov, proste mne to pride, akoby sa obavali, ze ked sa zosobasite, zmenia sa veci a oni beru svoju financnu pomoc ako pomoc vylucne tvojej osobe

ak trvas na uzavreti manzelstva, asi to nepojde inak - neviem aky maju vztah k tvojmu terajsiemu partnerovi tvoji rodicia? - ze im tie peniaze, ktore ti dali na vypomoc - casom vratis ty sama

cize im nebudes nic dlzna a to s tvojim bytom je potom uz tvoja vec...