Ako si vypočítať invalidný dôchodok

Príspevok v téme: Ako si vypočítať invalidný dôchodok
Rebeka-7

Mám 22 rokov a bola mi uznaná miera pracovného poklesu 45%. Po skončení strednej školy(2011) som študovala na VŠ no nedokončila som ju(2012).Potom som bola dlho nezamestnaná. Pracovala som iba v obchode 2 mesiace (sept.-okt.2012)a nezamestnaná som do teraz. Na každej stránke si viem najsť vzorec (POMB x ODP x ADH x percentuálna miera poklesu), no neviem si vypočítať priemerný osobný mzdový bod kedze nemám odpracované roky ale iba 2 mesiace. Musela som si kvôli tomu aj doplatit dobrovolné dochodkové poistenie( 922,80 €)- za zvyšných 10 mesiacov. Preto by som bola rada keby mi s tým niekto pomohol, alebo aj vypočítal:) Dakujem

kráska.

ako písali nižšie:

invalidný dôchodok vypláca soc.poisť ....
príspevky uznáva ÚPSVaR - to sú rozdielne inštitúcie, rozdielne komisie. Na príspevky musíš mať z ÚPSVaR preukaz ZŤP a príspevky sa vybavujú ťažko. Napr. ako píšeš na benzín tak tam musíš auto vlastniť a plus mať príjem len do určitej čiastky a pod.

a výška invalidného ako ti písali v prvom príspevku je nízka. Máš málo % uznaných a nič si neodrobila. Nečakaj veľa. Maximálne 40,- €, možno ani to nie.

A áno, kým ti príde vyrozumenie trvá to aj pol roka, ale doplatia to spätne.

ni-ka

vzdy to trvalo cca pol roka...potom mi to doplatili...
prispevky nedava socialna poistovna ale UPSVar...a musis najprv splnit narok na preukaz ZTP az potom mas narok na prispevok...ale maju velmi prisne kriteria...
a co ti je alebo aku mas diagnozu ak mozem vediet?

Rebeka-7

aha, a kolko trvalo kym ti prišlo zo sociálnej ze kolko ti uznavaju atd?...
Máš vybavené aj tie dotácie od nich ako npr. na benzín a tak?

ni-ka

no keby si si doplatila viac mala by si aj vyssi dochodok...
mas malo odrobene,malo si doplatila,mas uznanu najnizsiu mieru poklesu tak bohuzial...