Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Parazity: je ich omnoho viac...

Príspevok v téme: Parazity: je ich omnoho viac...
matway

Nemôžem to napísať do jednej témy, lebo je to dlhý zoznam. V každom prípade a nie len pri mŕtvych, ako tu poniektorí popisujú, sa v nás vyskytujú. Venujem sa týmto potvorám, a uvádzam len zlomok našich dennodenných zdravotných problémov, ktoré nám spôsobujú /ne/existujúci príživníci. Ak dám do kopy preklad na ich podomácku likvidáciu, nebude to dnes, príjemné zisťovanie...

Parazity – Je ich omnoho viac...
Adenovírus - pôvodca nachladenia
Anaplasma marginale – parazituje v červených krvinkách
Ancylostoma brasiliensis U človeka vyvoláva kožné ochorenia.
Ancylostoma caninum Parazituje v tráviacej sústave.
Ancylostoma duodenale Do tela človeka sa dostávajú často cez drobné ranky na rukách. Potom absolvujú podobnú cestu, ako pri škrkavky detskej. Pri slabšej nákaze sa prejavujú anémiou, slabosťou, krvácaním.
Antamoeba coli - infikuje črevá
Arcyrie – slizová pleseň
Ascaris lumbricoides Škrkavka parazituje v tenkom čreve a jeho vajíčka sa vylučujú stolicou. V pôde vajíčka dozrievajú a dieťa sa môže nakaziť neumytým ovocím, zeleninou alebo z ne umytia rúk pred jedlom. Po prehltnutí sa z vajíčok v tenkom čreve vyvinie larva, odtiaľ putuje do pečene, pľúc, hltana a spätne do tenkého čreva. Klinické prejavy závisia od štádia a miesta kde sa červ nachádza.
Bývajú prítomné: kašeľ, zhoršené dýchanie, nádcha, bolesti brucha, hnačka, vracanie, nechutenstvo, zápal pankreasu, žlčníka, kožný výsev, teplota.
Ascaris megalocephala – škrkavka konská
Bacteroides fragilis Kmene mikroorganizmu. Bacteroides fragilis ovplyvňujú bunky imunity tak, že podporujú vznik zápalov v črevnom tkanive, ktoré bývajú predchodcami nádorových zárodkov. Ide o pomerne bežný druh baktérie, ktorý spôsobuje zažívacie problémy či hnačky a spôsobuje aj veľké množstvo nádorov v hrubom čreve.
Bordetella pertusis Je to pôvodca dávivého kašľa (čierneho kašľa). Produkuje toxíny: vláknitý hemaglutinín, pertusový toxín, letálny toxín, tracheálny toxín a endotoxín.
Borrelia burgdorferi- Lymska borelióza. Prenášačom baktérie je kliešť Ixodes ricinus. Lymská borelióza je multisystémové infekčné ochorenie postihujúce najčastejšie kožu, kĺby, srdce a nervový systém.
Candida albicans Candida je latinský názov jednej kvasinky, ktorá žije v ľudskom tele, ale v skutočnosti je to jeden druh hub. Kvasnicové, plesňové a iné huby sú rastlinné jednobunkové živé tvory, ktoré obývajú zem, vodu ako aj vzduch. Sú prakticky všade. Candida sa napríklad nachádza spravidla v tráviacej rúre. Fakticky by sme bez nej zomreli. Pritom sa môže ľahko stať, že sa drasticky rozmnoží, spôsobujúc tým širokú škálu takých príznakov. A ten problém, ktorý ženy poznajú ako plesňové ochorenie pošvy, resp. aj rodičia sa s ním možno stretli, keď ich malé dieťatko malo niekedy ústnu pleseň. Candida albicans je kvasinková huba usadzujúca sa často aj na zdravej koži alebo na sliznici. Za určitých podmienok ako pri diabetes melitus, pri oslabení imunity, v tehotenstve a po užívaní antibiotík alebo kortizónu môže dôjsť k masívnemu rozmnoženiu húb a vzniknúť zápal.
Clonorchis sinensis – Parazituje v pečeni.
Clostridium botulinum V ľudskom čreve sa ako komenzál nevyskytujú. Pokiaľ sa tam zistia, znamená to nedávnu kontamináciu z potravy. Vyvolávajú otravu nervového systému zvanú botulizmus, čiže otrava klobásovým jedom.
Clostridium tetani C. tetani vyvoláva svojim neurotoxínom ochorenie zvané tetanus. Môže sa tiež vyskytovať v čreve niektorých ľudí. Tetanus je ochorenie charakterizované tonickými i klonickými kŕčmi kostrového svalstva.
Corynebacterium diphtheriae Je pôvodcom záškrtu. Je to difterický toxín. Baktéria spôsobuje problémy s prehĺtaním, bolesti v krku, zväčšenie submandibulárnych uzlín a na tonzilách sivasté povlaky s krvácajúcou spodinou. Pre malígnu formu je typický periglandulárny edém, pablany a toxická myokarditída. Toxín sa z miesta zápalu dostáva krvou k bunkám srdca, pečene a ľadvín.
Coxsackie Coxsackie viruses sú súčasťou enterovírus rodiny vírusov (čo zahŕňa aj poliovírusu a vírusu hepatitídy A), ktorý žije v ľudskom tráviacom trakte. Tie sa môžu šíriť z človeka na človeka, zvyčajne na nemytých rukách a povrchy kontaminované výkalmi, kde môžu žiť niekoľko dní.
Cytochalasin – plieseň.
Cytomegalovirus (CMV) Cytomegalovírus, alebo CMV, je spoločný vírus, ktorý infikuje väčšinu ľudí po celom svete. CMV infekcie je zvyčajne neškodná a málokedy spôsobuje choroby. Zdravý imunitný systém môže mať vírus na uzde. Avšak, ak osoba má imunitný systém oslabený, vírus môže byť aktívny a spôsobiť CMV chorobu.
Demodex Demodex je rod drobných parazitických roztočov , ktorí žijú v blízkosti alebo vlasových folikulov na cicavcov. Dva druhy žijú na človeku boli identifikované: Demodex folliculorum a Demodex brevis, ako často odvolával sa na ako rias roztoče.
Dirofilaria imitis – Infekcia kože a pľúc.
Endolimax nana – Infikuje hrubé črevo.
Entamoeba histolytica Môže byť smrteľná, najmä ak sú napadne pľúca, pečeň alebo mozog. Má podobný spôsob prenosu ako Lamblia Giardia a je prenášaná výkalmi. Enterobacter aerogenes Je zodpovedný za rôzne infekcie, vrátane bakterémia, infekcie dolných dýchacích ciest, kože a mäkkých tkanív-infekcií, infekcií močových ciest, endokarditída, intra-abdominálne infekcie, hnisavá artritída a očných infekcií.
Enterococcus faecalis Spôsobuje ochorenia endokarditída (zápal srdcovej nitroblany), infekcia močového mechúra, respiračné choroby.
Escherichia coli Fermentuje laktózu. Je indikátorom fekálneho znečistenia vody a potravín. Niektoré sérotypy sa najviac vyskytujú v lete. Zdrojom infekcie je človek, často bez príznakov ochorenia.
Eurytrema hepatica – parazituje v slinivnke brušnej.
Gaffkya tetragena – spôsobuje respiračné ochorenie, artritídu.
Gardnella vaginalis Gardnerella vaginalis je najčastejšou príčinou bakteriálnej zápal pošvy v sexuálne aktívnych dospelých pacientov.
Giardia lamblia Zdrojom nákazy je človek, na ktorého sa parazit môže preniesť zo zvierat (psa, ovce, potkana) pomocou kontaminovanej potravy alebo vody. Giardia najčastejšie parazituje v tenkom čreve človeka.
Haemophilus ducreyi Spôsobuje ulcus molle (mäkký vred), ktorý vzniká v mieste kontaktu, je to bolestivý vred.
Haemophilus influenzae Šíri sa kvapôčkovou nákazou a u väčšiny ľudí pri stretnutí s touto baktériou vzniká bezpríznakové nosičstvo, iba malá časť ochorie. Závažné ochorenia spôsobuje H. influenzae typu B, a to najmä u detí vo veku 2 - 5 rokov.
Helicobacter pylori Produkuje ureázu, katalázu a oxidázu. Faktormi patogenity sú cytotoxín, LPS, ureáza, mucináza (proteináza), bičíky, adheziny. H. pylori je schopný kolonizovať sliznicu žalúdka a duodéna. Spôsobuje gastritídu, peptické vredy, súvislosť s karcinómom v žalúdku.
Herpes genitalis Genitálny herpes je pohlavne prenosnou chorobou (STD) . To spôsobuje vredy v oblasti genitálií a je prenášaný cez vaginálny, orálny alebo análny sex, a to najmä nechránený pohlavný styk, keď sa infikovaná koža dotkne vaginálnej, orálnej alebo análnej oblasti. Občas to môže spôsobiť vredy v ústach, a môžu sa šíriť sekrétom v slinách.
Herpes labialis – opar pier.
Herpes zoster – pásový opar.
Chlamydia trachomatis Chlamýdie sú baktérie, ktoré žijú vo vnútri ľudských buniek, pre mnohých úplne neznáme. Poznáme viac druhov chlamýdií, avšak zaujímavé sú dva druhy:
chlamýdie, ktoré vyvolávajú infekcie močovopohlavného a reprodukčného systému. Chlamýdie, ktoré žijú vo vnútri bunky znemožňujú týmto bunkám plniť si základné funkcie, preto tieto bunky častokrát nie sú „plnohodnotné“.
Chlamiydia pneumoniae Chlamydia pneumoniae sa uplatňuje u rôznych chrípkových ochorení a pravdepodobne i u endokarditíd a myokarditíd.
Legionella pneumophila Produkuje proteázy, fosfatázu, lipázu, betalaktamázu, hemolyzin, cytotoxín, RNA-ázu a DNA-ázu. Baktéria spôsobuje horúčku, kašeľ, bolesti hlavy, leukocytózu a asymptomatické pneumónie v letnom období.
Leishmania tropica Infikuje kožu.
Leptospira interrogans leptospiróza Spoločnými prejavmi leptospiróz je náhly začiatok horúčky, bolesti hlavy a zápal spojiviek. V anikterickej forme sa prejavuje horúčkou, bolesťami hlavy, zvracaním, bolesťami brucha, sufúziou spojiviek bez purulentnej sekrécie.
Listeria monocytogenes Zdrojom nákazy pre človeka sú hlavne zvieratá, svalové mäso a klobásy, pre zvieratá hlavne nesprávne fermentovaná siláž. L. m. je vnútrobunkový parazit, ktorý napáda bunky imunitného systému. Ochorenie prebieha v dvoch fázach. V prvej fáze má enterický charakter, prejavuje sa tráviacimi ťažkosťami a hnačkami. Druhá fáza nastáva po pomnožení a prieniku do buniek CNS, očí, srdca, prípadne novorodenca. Pri napadnutí CNS môže vypuknúť meningitída alebo encefalitída.
Mycoplasma pneumoniae Patrí medzi atypické patogénne mikroorganizmy. Je primárnym patogénom ľudského respiračného traktu. M. p. vyvoláva u človeka široké spektrum ochorení, od asymptomatických infekcií cez mierne katary horných dýchacích ciest (väčšinou) až po ťažké pneumoniae (7-18%, pri epidémiách až 35% všetkých pneumónií).
Myxosoma – prvok prebývajúci v žiabrach rýb.
Naegleria fowleri – parazituje na mozgu, pôvodca meningoencefalitídy.
Neisseria gonorrhoeae Parazituje na sliznici respiračného a genitálneho traktu ľudí. Je to patogénny druh, pôvodca kvapavky. Malá rezistencia baktérie na vonkajšie vplyvy umožňuje prenos skoro výhradne intímnym kontaktom. Kvapavka je akútne hnisavé zápalové ochorenie prenášané hlavne pohlavným stykom. U mužov postihuje uretru a prostatu, u žien kŕčok maternice, u homosexuálov eventuálne tiež sliznicu konečníka a faryngu.
Neisseria meningiditis Meningokokcémia je sprevádzaná príznakmi intoxikácie uvoľneným endotoxínom, u ktorého bolo preukázané, že jeho toxicita je vyššia ako u endotoxínu enterobaktérií. Len niekedy meningokokcémia vedie ku vzniku hnisavej meningitídy.
Nocardia asteroides Parkinsonova choroba.
Onchocerca Onchocerkóza je chronické ochorenie vyvolávané vlasovcami (filáriami), ktoré je veľmi ďaleko rozšírené v Afrike a vyskytuje sa aj v Strednej a Južnej Amerike. Filárie sa prenášajú bodnutím komára, ktorý sa rozmnožuje v blízkosti riek. Larvy (mikrofilárie) sa potom vyvíjajú v hostiteľoch, v tomto prípade v ľudskom tele, na pohlavne zrelé parazity, ktoré sa potom prednostne zahniezdia v podkožnom tkanive a vedú v koži k tvorbe uzlíkov.
Putovaním lymfatickými štrbinami sa môžu v tele rozšíriť a dostať sa aj do oka, pričom bez liečenia dochádza v 10 % prípadov k oslepnutiu.
Ornihtonyssus berd - Vtáči roztoč.
Passalurus ambiguus - Prenášačom je zajac.
Plasmodium cynomologi - Pôvodca malárie, infikuje krv.
Pneumocystis carinii - Prenášajú potkany – zapríčiňuje ťažké zápaly pľúc. Propionibacterium acnes - Vyvoláva akné.
Proteus mirabilis – Patogen urogenitálneho ústrojenstva.
Proteus vulgaris - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúce na SBA - oxidáza negatívne. Patrí medzi enterobacteriaceae.
Pseudomonas aeruginosa - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúce na SBA - oxid aktívne.
Salmonella enteritidis - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúca na SBA - oxidáza neaktívne. Patrí medzi enterobacteriaceae.– črevná infekcia - zdroj mliečne výrobky. Salmonella typhimurium - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúca na SBA - oxidáza neaktívne. Patrí medzi enterobacteriaceae.- ovplyvňuje činnosť nervového systému.
Sarcoptes - Je názov pre kožné ochorenie spôsobené infekciou s roztočmi scabei. Roztoče nie sú hmyz, namiesto toho oni sú viac blízko príbuzné pavúkom. Ide o mikroskopické a nemôžu byť vidieť voľným okom–svrab.
Serratia marcescens - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúce na SBA - oxidáza neaktívne. Patrí medzi enterobacteriaceae.
Shigella dysentenae - Patrí medzi gramnegatívne aeróby rastúca na SBA - oxidáza neaktívne. Patrí medzi enterobacteriaceae.– infekcia tráviaceho traktu.
Shigella flexneri - Je druh baktérií, ktoré môžu spôsobiť akútnu krvavú hnačku s názvom shigellosis. Tento typ infekcie, je rozšírený najmä v málo rozvinutých krajinách, ale aj u nás.
Schistosoma - Nebezpečnými parazitmi človeka sú druhy z rodu Schistosoma (najmä Schistosoma haematobium), žijú hlavne v teplých krajinách. Vektorom sú slimáky z rodu Bulinus. Ochorenie – schistosomóza sa prejavuje poškodením močového mechúra a môže sa končiť aj smrťou. Ide o druhé najvýznamnejšie parazitárne ochorenie človeka po malárii. Druhy z čeľade Schistosomidae sú (na rozdiel od ostatných motolíc) gonochoristy. U nás žije napr. Bilharziella polonica, endoparazit kačíc. Schistosomóza (bilharzióza) je onemocnenie spôsobené motolicami rôznych druhov rodu Schistosoma. Najrozšírenejší Schistosoma mansoni.
Staphylococcus aureus - Patrí medzi grampozitívne koky. S. aureus je najčastejším pôvodcom ľudských infekcií. Väčšinou je neopuzdrená, nesporulujúca, fakultatívne anaorobná, katalázo-pozitívna, rezistentná k vonkajšiemu prostrediu, koaguláza-pozitívna. Je súčasťou normálnej mikroflóry kože a sliznice. S. aureus je pôvodcom širokého spektra ochorení exogenného i endogenného pôvodu, napr. toxinózy syndrómu oparenia kože, syndrómu toxického šoku, enterotoxinózy, purulentnej infekcie s deštrukciou tkaniva a tvorbou abscesov - ochorenia kože a podkože, rannej infekcie, infekcie popálenín, tonzilitidy, otitidy, pneumónie, meningitídy, endokarditídy, osteomyclitídy, endometritídy a pnerperálnej sepse, cystitídy, pyelonefritídy.– rôzne infekcie, choroby srdca, abscesy chrupu.
Stemonitis - Je to slizová pleseň.
Streptococcus alfa - Je pôvodcom ochorenia sleziny.
Streptococcus mitis - Spôsobuje infekciu dýchacieho ústrojenstva.
Streptococcus pneumonia - Patrí medzi grampozitívne koky. Je to puzdrový polysacharid - hlavný faktor patogenity. Pneumolyzin - hemolyzin podobný streptolyzinu. Neuraminidáza - absorpcia pneumokokov na slizničný povrch. S. pneumónia je zdrojom krupóznej pneumónie (s náhlym začiatkom; postihuje osoby stredného veku; vysoká horúčka s triaškou, dráždivý kašeľ s vykašliavaním), meningitídy, otitis media, konjunktivitídy, sepse, endokarditídy, kĺbovej empyémy. Liečba prebieha pomocou PNC, amoxicilínu, cefalosporín, makrolidov, fluorochinolonov, chloramfenikol pri meningitídach.
Strongyloides - Spôsobuje tzv. banícku chorobu. Juvenilné štádiá žijú v pôde, kde je vlhko a teplo, napr. v baniach. Do tela človeka sa dostávajú často cez drobné ranky na rukách. Potom absolvujú podobnú cestu, ako hlíste detskej. Pri slabšej nákaze sa prejavujú anémiou, slabosťou, krvácaním. Hromadná nákaza môže spôsobiť vážne zdravotné problémy až smrť - vyvoláva bolesti hlavy.
Toxoplasma gondii - Je pôvodca parazitárneho ochorenia toxoplazmózy. Ide o vnútrobunkového parazita - prvoka, ktorý dokáže parazitovať v bunkách takmer všetkých tkanív teplokrvných stavovcov a plazov.
Mačka domáca je definitívny hostiteľ Toxoplasmy gondii. Len v tenkom čreve mačkovitých šeliem prebieha pohlavné rozmnožovanie toxoplazmy, a teda len z tela mačky sa výkalmi vylučujú formy, schopné invázie do vonkajšieho prostredia...
Infekcia je najčastejšie získaná z kontaktu s mačkami a ich výkalmi.
infekcie, ktoré nastali kedykoľvek v priebehu života môžu znovu aktivovať a spôsobiť závažné príznaky toxoplazmózy ako poškodenie oka, mozgu alebo iných orgánov.
Očná toxoplazmóza, ktorá poškodzuje oči, môže viesť k zníženému videniu, rozmazané videnie, bolesť (často s jasným svetlom), začervenanie očí.
Treponema pallidum- Syfilis - Patrí medzi spirochaetaeceae. Je to vláknitá pohyblivá baktéria. Vytvára pravidelné závity. Sú to anaeróbne baktérie. - 1 hodinu po infekcii dochádza k prieniku do krvi, prestupujú perivaskulárne, obliterujú kapiláry a spôsobujú ischémiu, tým sú tvorené podmienky pre anaerobiózu.
Trichinella spiralis - Väčšina parazitov je známa tým, že si špeciálne vyberá svojho hostiteľa. Trichinella spiralis, je však výnimkou, pretože naopak ju môžeme nájsť u mnohých druhov mäsožravcov a všežravcov. Tieto zvieratá sú nakazené Trichinelou spiralis v prípade, že prijmú surové alebo nedovarené mäso infikované larvami tohto parazita. Trichinella spiralis si však svojho hostiteľa nevyberá, a tak aj mäso z diviny je považované za rizikové a poľovníci by mali dôsledne tepelne spracovať úlovky.
Čo je trichinelóza ...
Nákazlivé, parazitárne ochorenie. Trichinelóza patrí medzi bolestivé ochorenia a predstavuje jedno z najobávanejších ľudských utrpení. Môže vyústiť do smrti, v prípade veľmi ťažkej infekcie - menej než 2 % zo všetkých hlásených ochorení končí úmrtím. Ochorenie je zapríčinené veľmi malým parazitickým červom nazývaným trichina (Trichinella spiralis) ľudovo nazývaný svalovec. Samička môže uvoľniť asi 1000 až 1 500 lariev. Tieto mikroskopické červy preniknú potom cez stenu čreva , prejdú do miazgových uzlín alebo krvi a sú zanesené do srdca. Odtiaľ sa dostanú krvným obehom do celého tela.
Trichomonas vaginalis - Parazituje na povrchu sliznice močovej rúry a pošvy. Má schopnosť poškodzovať okolité bunky sliznice. Ochorenie sa prenáša pohlavným stykom. U mužov prebieha infekcia často bez akýchkoľvek príznakov (môžu sa objaviť len mierne ťažkosti pri močení, výtok z močovej rúry). U žien sa objavuje hustý spenený zapáchajúci výtok z pošvy, sprevádzaný bolesťou, pocitmi pálenia a rezania. Môžu sa objaviť ťažkosti pri močení- pocity pálenia, rezania a bolesti pri pohlavnom styku.
Trypanosoma brucei - Spôsobuje trypanozomiázu, známu ako „spavá choroba“. Trypanosoma gambiense - U človeka parzituje v krvi, lymfatických uzlinách, cerebrospinálnom moku. V krvi sa rýchlo rozmnožuje, ale jej množstvo je periodicky znižované činnosťou protilátok. Chorý v pokročilých štádiách choroby upadá do letargického stavu podobného spánku. Parazity spôsobujú splodinami látkovej premeny deštrukciu nervových buniek.
Ureaplazma urealiticum - Patrí medzi atypické patogénne mikroorganizmy. Spôsobuje ochorenia pohlavného a močového ústrojenstva. Na svojom povrchu má zvláštne ústroje, ktorými sa prichytáva na epitelovú bunky dýchacieho alebo pohlavného systému, je extracelulárnym (mimobunkovým) parazitom. Prichytenie jej umožňuje vpravovať do bunky nukleázy a iné enzýmy, a tak získavať pre seba potrebné látky, ktoré sú výsledkom enzýmového štiepenia vo vnútri bunky.

Sylvo

Parazity sú súčasťou vesmíru aj nášho tela. Tak ako sme my parazitmi na Zemi. Keby sa nás Zem chcela zbaviť, keďže jej už tisícročia výrazne škodíme, asi by sa nám to veľmi nepozdávalo. Nechajme žiť aj tie potvorky v nás, veď aj ony majú právo na existenciu. Všetkého sa aj tak zbaviť nedá, ale pri dodržiavaní hygieny sa dajú aj naši spoločníci držať na uzde. Chcieť ich všetky vykynožiť, to je cesta dona Quijota.

PreLepsieZdravie

Ludia sa stale vysmievaju tejto téme ale aj nadalej budú, až pokým aj oni samí nebudú mat raz taký nespecifický zd. problém, že nedajú si rady ani doktori..a možno potom si spomenú ze tento zd. problém možžžžžno aj spôsobujú parazity :-) Ja osobne sa od nich snažím detoxikovať, nespať so svojim spom, nedovoliť mu aby ma oblizoval, zakaždým si umývam ruky..Momentálne je v kurze produkt ParazitEx, tak skusam aj jeho. Neviem, či to naozaj funguje, ale mám veľmi rád tatarák a takéto veci a tak som si to kúpil na skúšku. Nič zo mňa nevyliezlo akože pásomnica a tak, ale na druhej strane musím povedať, že sa mi spravil žalúdok alebo teda črevá – čo je super. Uvidím, ako mi to dlho vydrží.

R.123

Lekári dobre vedia, aké sú parazity nebezpečné pre ľudské zdravie a čo všetko spôsobujú, ale oni si dajú nanajvýš odčerviť samých seba a svoje deti a pacientov radšej oklamú, že parazity už v súčasnej dobe nikto nemá a že to patrí do minulosti. Minulosť - výhoda bola v tom, že lieky proti parazitom sa dali bežne dostať v lekárni, teraz už však bez receptu človek nedostane taký liek a bez lekára zase nebude recept. Bez receptu nebude liek a tým pádom ani zdravie. Začarovaný kruh... Sem sa dá ísť na vyšetrenie ako samoplatca: www.hpl.sk

-VVcephei-

Ahojte, ja sa zhruba od decembra trápim s pľúcami, mám v nich heamofilus influenzae, eschrichia coli a klabsiella pneumoninae. Pred mesiacom mi vybrali mandle či mi nezateká hnus z nich, no ja sa aj napriek tomu zadýchavam, mam pľúca plné hlienov a odkedy mi mandle vybrali stratila som chute.
Skúšala som rôzne lieky na vykašliavanie, rôzne atb aj probiotika, raz som sa objednala k jednej liečiteľke ktorá odomňa chcela 150€ za vyšetrenie a na to nemám. Nejaké nápady ako sa toho zbaviť po necelom pol roku? Všetko je už na atb rezistentné. Vďaka za odpoveď :-)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.