Prečo je tak veľa nezodpovedných rodičov?

Príspevok v téme: Prečo je tak veľa nezodpovedných rodičov?
casnicka

Robím čašničku v jednom podniku a robila som aj v iných podnikoch, reštauráciách, krčmách... Všimla som si, že stršne veľa rodičov chodí na pivo či víno, proste posedieť si večer aj so svojími deťmi na terasy. To je ok, ale je tu otázka že prečo aj svoje deti maloleté také od kočíka až po 5 ročné vodia na také nie celkom pre nich vhodné miesta, kde sa fajčí, mnohokrát počujem aj hreší a vulgárne vyjadruje a pije vo veľkom alkohol. Mnohí keď prídu posedieť o cca takej tej šiestej hodiny, tak trávia tu s nimi čas až do 23-24 hodiny. Veď tie malé deti mnohokrát plačú lebo sú už unavené a ich nenapadne že dieťa chce spať, je hladné a už o deviatej malo byť v postielke a sladko spinkať. Prečo to tí rodičia nevedia? Čo z tých detí potom vyrastie keď takmer každý večer sa hraje pri nejakej krčme, podniku v cigaretovom a alkoholovom opare do neskorých nočných hodín? Aký vzor tým deťom dávajú? Dieťa sa učí napodobňovaním a keď vidím že takto sa trávia večere, tak je jasné, že keď príde do veku 13 a viac rokov bude robiť toto isté. Potom sa môžme čudovať že z deti nám rastú alkoholici a fajčiari obľubujúci navštevy nočných barov. Koľkokrát som bola svedkom, že mladá 20-25 ročná matka prišla aj s kočíkom ku krčme, objednala si nejaký ten alkohol a s tým malým dieťaťom sa bavila s prítomnými ožranmi pričom všetci veselo nakukávali a zároveň vydychovali cigaretový dym priamo do kočíka. Aká hlúpa ženská môže takto hazardovať so zdravím svojho dieťaťa. Nehovorím už o ženách ktoré ešte počas tehotenstva navštevujú bary, krčmy. A sú to samé tie mladé dievčatá vo veku 18 a viac rokov. Tu šuká, lebo je už dospelá, otehotnie lebo sa šmyklo a pritom sa správajú takto nezodpovedne voči svojmu dieťaťu. Ako len ľutujem že sa takýmto ženám vôbec rodia deti. Oni by si dieťa vôbec nezaslúžili, ale sterilizáciu.
Musela som to dať zo seba von, lebo šéfovi sa ťažko posťažovať, hneď by ma hnal a zase cudzím ľuďom do výchovy kecať sa nie vždy vypláca. Ja len, že ako sú tí ľudia strašne hlúpi tým svojím správaním. Myslia len na svoje potreby, ísť si sadnúť, vypiť, pokecať s niekym, pokuriť a na decká ohľad neberú ako im škodia. Potom sa len sťažujú že má alergiu, astmu, zníženú imunitu, zápaly v tele a neviem čo ešte. Veď to ani na ich psych. stránku také prostredie nemôže mať dobrý vplyv. Nebolo by mu lepšie sedieť a zaspávať pri nejakej rozprávke?
Ďakujem za pozornosť ak ste si to prečítali.

JurajH

mňa skôr zaráža ako tí rodičia dovolia a najmä fotrovci svojím dcéram obliekať sa tak vyzývavo a behať po vonku do neskorej noci. Čo má taká sopľanda 13/16 ročná sa flákať s chlapcami. To im je jedno že ich dcéru obchytkávajú chalani, že fajčia po parkoch, ožierajú sa vínom a inými alkoholmi. Prečo dovolia aby si obliekla taká sopľanda pushupku keď má len 15 rokov. To si doma budúcu kurvu chovajú? Ako ja som otec ale toto svojím dcéram nedovolím ak budem mať,aby mi toto po nociach stvárali s chalanmi. Ako môjmu kolegovi dcéra otehotnela v 16 rokoch.

blues

A najsmiesnejsi je pohlad na tie mlade ako pises v tom veku ze pred sebou tlaci znackovy kocik, ona v stekloch, miniskukne, mega okuliare a v ruke cigareta. Potom jej zazvoni smartfon, cosi zapisti don, a uz cupita s kocikom k najblizsej terase a objednava vinko, potom pricupita druha s kocikom, a uz sadkaju obe a cigaretky potahuju jedna radost, pricom srkaju vinecko. A je im uplne jedno ze ten smradlavy dym vraza do nosovych dierok ich decak. Hlavne ze coolove mamicky maju pohodicku. Obcas cosi zasvitoria a onedlho zapaluju dalsiu cigaretku. Popritom sa bavia so smartfonmi kym ich decka jacia od nudy. Ako ja sa s kamosmi nad takymi pipinkami s kocikmi len smejem ale tych deti mi je luto. Lenze aj z ich deti vyrastu podobne pipiny ci pipinaci :D Zial

casnicka

Mňa vlastne pohoršuje to, že už keď sa niekto stane rodičom, tak by si mal jedno uvedomiť ak je inteligentý a zodpovedný, že nemôže už viesť taký život ako za mlada a flákať sa do noci. Proste uvedomiť si, že mám dieťa, ktoré je závislé na mne a je mojou povinnosťou sa o neho starať čo najlepšie a vytvoriť mu vhodné podmiennky pre zdravý duševný a telesný vývin. A keď vidím tie mladé matky čo vyšli len nedávno zo školy vo veku 18 až 23 rokov ako si chcú udržať doterajší živ. štandard a nemienia po pôrode natom nič meniť, tak ľutujem normálne, že sa tak skoro stali matkami, ale psychicky niesú nato ešte zrelé.

casnicka

Mám dieťa, má 6 rokov. Tiež keď bolo menšie tak som občas šla s niekym sadnúť. Ale bola to cukráreň a keď kaviareň alebo reštaurácia tak na terasu a len vtedy ak tam nebolo veľa ľudí a nefajčilo sa tam. Ak si aj niekto zapálil tak som ho upozornila či by bol taký dobrý a bral ohľad na moje dieťa v kočíku. S niektorými boli aj menšie slovné konflikty, ale nakoniec ustúpili a cigaretu zahasili. Ale tak že po večeroch a do neskorého večera vysedávať, to nie. Ja by som nemala to srdce nedopriať malému potrebný spánok a držať ho v bdelom stave do 22 či 24 hodiny. Aký režím potom majú tie deti? To ráno vyspávajú to jedenástej, potom raňajkujú a obedujú o štvrtej poobede? A aký vzor si berú z detstva keď sa pohybujú v takých spoločnostiach pripitých a zafajčených ľudí. Čo z tých dievčat a chlapcov vyrastie?
Udať ich asi ťažko udám, nevyzerajú tie deti dobité, špinavé, vychudnuté, a ešte by mi social. pracovníčky povedali, že čo oni majú nariaďovať rodičom kedy majú byť s dieťaťom doma. Že je sloboda pohybu. Ešte by ma šéf vypoklonkoval z práce, že mu kazím kšefty.

Iba Katka

Tiež som minule videla, ako jedna mladá matka je vonku s kočíkom a dvoma kamarátmi, pijú z fľaše nejakú vodku a objímajú sa a bozkávajú. Ani jeden z tých chlapov nebol jej partner, lebo o chvíľu na to sa s partnerom začala hádať do telefónu, že prečo šiel do práce, keď mu volali.

karolinka122

upozorni socialku, ak tam chodia pravidelne, samozrejme anonymne, len ked nepoznas ich mena, je to tazsie...

pajtaska

chvalabohu to nie je vacsinove.skor to suvisi s tazkou dobou a neistotami kedy nie je ista praca a nezaplatena kedy za nu pracuju aj 12hodin a hodnoty su popletene.nie kazda matka je taka nie kazdy rodic.

hyola

Casnicka neviem ci mas deti a ci si dokazes predstavit, ake narocne je vychovavat dieta...ked sa mi narodil maly, spavala som tak 3 hodiny denne, ked je dieta vacsie tiez sa mu musis venovat takmer nonstop..maly za mnou chodi aj na wc :)preto su chvile ked by som najradsej vypadla a mala aspon chvilu pre seba..neobhajujem ludi co vlacia deti do krcmy, nehovorim ze moj v krcme nikdy nebol, ano chodime si posediet na terasu na kavicku a priznam sa ze obcas aj na jedno male pivko (po druhom by sa mi uz rozviazal jazyk) ale len cez den a nie do zafajcenych priestorov...inak uz o 8 maly spi..a ked si chcem niekam vyrazit s kamoskami, postrazi mi ho priatel, ked ideme spolu,dame ho starym rodicom, co je malokedy..asi tak 3 krat odkedy je na svete :) Su proste ludia ktory sa tomu nevedia prisposobit a radsej myslia na svoje potreby,ale prvorade ma byt dieta.Neviem si predstavit ze by som mala maleho vecer v krcme a tam mu zarabala mlieko..ano poznam aj take pripady :( Zozrali by ma vycitky svedomia ze malemu ublizujem, moj priatel a cela rodina by boli proti, takze je to tiez o tom, v akej rodine ten clovek vyrasta..

Prezyvka55

Aspon budu stale zakaznici a budes mat pracu, na ludskej hluposti je dobre zarabat, cca 90% ludi na zemi su hlupaci a daju sa nejako oklamat alebo sa na nich da zarobit, bud nad vecou a vyuzij to.