Neustále hádky vo vzťahu

Príspevok v téme: Neustále hádky vo vzťahu
aeus

Ahojte,

neviem poriadne kde začať, aby som to tu všetko objektívne zhrnul.

S priateľkou sa poznáme zhruba pol roka. Ona mala záujem od začiatku, no ja až neskôr, až sme sa napokon pred 3 týždňami konečne dali dokopy. Odvtedy je to ale divné. Neustále sa hádame kvôli rôznym veciam, niekedy sú to maličkosti, inokedy nie. Keď chcem niečo rozumne riešiť, zduje sa a vyhráža sa rozchodom (takmer na dennej báze).

Nedávno ma kamoška pozvala na oslavu, kde bude aj baba, ktorá o mňa mala predtým záujem, tak som svojej priateľke normálne povedal, že ak pôjdem, tak len s ňou, ináč nejdem. Ona hneď začala že nech si tam idem sám, aj tak by som tam šiel len kvôli tej babe atď. Nedalo sa s ňou proste normálne komunikovať.

Počas leta bývame obaja na intrákoch, pár izieb od seba. Nedávno sa vedľa nasťahoval kamoš a jeho priateľka. Včera nás volali hrať Osadníkov, tak som samozrejme predpokladal, že pôjdeme obaja... chyba... nechcela ísť aj keď sa len nudila na izbe a znovu sme sa pochytili... ja som šiel, no počas celej hry mi vypisovala blbosti a samozrejme zasa sa chcela rozísť. Dnes ráno sme sa o tom rozprávali a vyhodila mi na oči, že chcem byť len s kamošmi a nie s ňou. Pritom odkedy sa poznáme ani moc nechodievam von a venujem sa väčšinou jej.

Tvrdí, že ma miluje, no aj tak sa každý deň vyhráža rozchodom, ja už neviem ako to riešiť... keď sa jej opýtam, kde robím chybu a čo je zle, nepovie nič normálne. Je to povahovo super baba, no toto niesme schopní riešiť. Nechcem o ňu prísť, preto chcem nájsť to, čo robíme zle a kde je chyba a opraviť to... Dúfam, že keď sa na to pozriete nestranne, poradíte mi, kde robím/e chybu.

Ďakujem za odpovede

aeus

co sa týka toho nevyliezania z postele... boli sme na tom prvý týždeň podobne... potom však šla s rodičmi na týždeň k moru a teraz ma krámy takže preto iné aktivity :)

a práveže ona je spoločenský človek... dokonca viac jak ja... nemá problém sa s niekym zoznámiť, preto nechápem ze jej teraz robí problém prítomnosť 2-3 mojich priateľov

Agnes998

Normalne si s nou sadni a skus sa s nou porozpravat o tom, co jej vadi na tebe a co tebe na nej. Dopredu jej povedz, ze chces normalny rozhovor bez emocii a uplne bez hadky, ze ju mas rad a chces vase problemy vyriesit. Mozno ste moc rozdielne typy, mozno by ona chcela byt viac s tebou, mozno nie je az taky spolocensky typ a nebavi ju chodit na party ci hrat spolocenske hry. Ale ty ju poznas, ty by si mal vediet. Skus navrhovat nejake akcie, na ktore pojdete len vy dvaja, nie cela partia ludi. Musite si to vyjasnit, co kto vlastne chce, potom dohodnut nejaky kompromis ktory bude vyhovovat obom.

Prezyvka55

Venujte sa viac sebe, neviem my sme po 3 tyzdnov malo co vychadzali z postele a nie ze by sme riesili nejake party s kamaratmi a osadnikov, na to sme fakt nemali cas pri nasich spolocnych aktivitach.

Katka5333

aeus, ja som si prešla podobným vzťahom, mala som 20 a on 28 (!) a napriek tomu, že sme neboli sopliaci od začiatku sme sa hádali. pre všetko, bolo to hrozné, ale chémia, ktorá fungovala v posteli bola super. Ťahali sme to osem mesiacov, potom sme sa rozišli, po čase sme sa stali kamaráti, chápe ma, podporuje a takisto ja jeho, ale partneri sme veru nemohli byť, lebo by to skončilo asi vraždou :) trochu to zľahčujem, ale netráp sa, zrejme ste podobné povahy, alebo naopak absolútne rozdielne a neviete sa zniesť... Tak toto zrejme nebude matka tvojich detí, ale inak sa nedeje nič, čím by si neprešli mnohé páry :)Ak to chceš reálne riešiť a tento vzťah si udržať, rázne jej povedz, čo Ťa trápi, čo určite nebudeš akceptovať a nezabudni pripojiť aj to, čo sa Ti naopak páči, keď je milá, keď sa usmieva a podobne. Ja viem byť veľmi trucovitá a toto na mňa zaberá skutočne výborne.

DontWorry

Nerobis nikde chybu. Aspon z toho co pises sa snazis fungovat vo vztahu normalne a rozumne a ona doslova vyhladava konflikty aby sa mohla pohadat.
Ocenujem ze ako chlap sa chces vobec rozpravat lebo potom je druha kapitola chlapov ktori su presne ako ona...oni nechcu nic riesit

Leela333

Ešte nedozrela na vzťah, nechaj ju a povedz jej, že keď tak veľmi chce rozchod, nech ho má. Nenechaj sa citovo vydierať.

aues

však práve, že si ani len nechcem predstaviť, že by sme museli riešiť niečo naozaj vážne... a také veci určite raz prídu v každom vzťahu

ja len neviem či tomu nechápem ja alebo čo... či robím niekde chybu alebo ja neviem už

a ak to takto pôjde ďalej tak s tým rozchodom asi prídem ja... a nebude to len vyhrážka... takto to proste ďalej nejde... a vážne nevidím spôsob ako to vyriešiť keď ona nechce

DontWorry

Vo vztahu by ste veci mali chciet riesit spolocne. Asi to nemusim vysvetlovat. Ona nechce a ty ano. Ona sa urazi a teba moze aj rozpucit. Stale si najde dovod na hadku. Ja neviem ale mat taku hasterivu zensku..kleplo by ma.
Nevediet riesit taketo malichernosti a este na uplnom zaciatku...co bude neskor ak problemy budu naozaj vazne?
Ak by nemala zaujem nic rozobrat a len sa urazat tak by som ju nechala tak. Nech je ofucana aj mesiac. Ty tiez nie si stroj ze budes jej skakat okolo zadku a utesovat ako sa jej hodi. Ak uvidi ze ta to nijak neberie a mas v pake mozno jej to dopne a zmeni chovanie..v inaksom pripade to nema pozitivnu buducnost..