Depresia, uzkost, namyšlanie si chorob

Príspevok v téme: Depresia, uzkost, namyšlanie si chorob
larra.e

ahojte,

zaujima ma vsetko ohladom tychto stavov,
moj priatel je uz 5 dni na psychiatrii koli tymto dovodom, neustale sa sebe nieco hladal,bolel ho zaludok(koli stresu).. jeho mama minuly rok zomrela na rakovinu zaludka a on si myslel ze je tak isto chory, povedal ze preziva to iste co jeho mama, a ze za 5 mesiacov zomrie, .. ihned ho poslali na psychiatriu vysetrenie krvi, vysledky mu vysli dobre, nemal ani jednu vystraznu hviezdicku, aj jeho psychiatricka povedala ze je v poriadku po fyzickej stranke...

prave je v nemocnici 5. den, 5 dni do nho pichali injekcie, davali mu lieky, infuzky.. predpokladam ze to boli antidepresiva a ukludnujuce lieky.. volala som s nim aj bola som pri nom a vravel ze je to kazdym dnom lepsie, ALE bol pod vplyvom tychto liekov samozrejme...

bude potrebovat tieto lieky cely zivot? da sa to liecit, uplne vyliecit ???..aby bol ako pred tym?
mali ste tento problem, alebo niekto z vasich blízkyh? ako sa mam k nemu spravat, co mu povedat, co mam spravit aby sa z toho dostal?

vopred ĎAKUJEM za každu radu či už pre mňa alebo pre ňho

stastna125

poznam cloveka co mal taketo problemy a bolo to viac menej z jeho strany tym ze sa citil nestastny a hlavne opusteny..

mmooly

Adii a Ivus222, ozvite sa mi na mail mymorgan97@gmail.com.. mala som podobné problémy a možno by vám niečo pomohlo..

Adii

Ivus-mam takpovediac ten istý problém, navštívila som aj psychologa no ten mi veľmi nepomohol a ba ani lieky , jedine co mi pomoze je ked niekde idem musim byť presvedčená že tam je wc inakšie ani nikam nejdem :( kôli tomu ani necestujem autobusom iba najviac z domu doesta polhodinu. Kedy ti to začalo? Mne sa neraz stala taka vec že som bola hodne smädná a potom mi trebalo a nebolo tam wc, musela som odísť z koncertu atď. Odvtedy si namyšľam že mi bude treba na wc a ani nikam nejdem potom.

ivus222

Dobry den mam problem uz 5 rokov chodim na WC aj ked mi netreba namyslam si ze mi bude treba tak idem neviem si stym pomoct. Ked niekde idem mam strach ze co ked mi bude treba co potom ... po stranke mocovych ciest mam vsetko v poriadku len si to namyslim a neviem si stym pomoct nevie mi niekto poradit ako sa toho zbaviim?

larra.e

nenavstevoval lekarov pred smrtou matky,

dakujem za vsetky prispevky,velmimi to pomaha,
nemala som sa komu zdoverit a keby som sa zdoverila niekomu z rodiny ktovie ci by to pochopili,

este raz Ďakujem

gretik

Nezlakni sa toho, co napisem. No prisiel o najdolezitejsiu zenu vo svojom zivote. Teraz si mu prisla do zivota ty a si jeho najdolezitejsou zenou v zivote. Najdolezitejsia a najdolezitejsia sa spojilo a pripomenulo mu to matku, jej smrt, to co prezivala. Osobne si myslim, ze tu smrt matky nema dobre spracovanu a prejavuje sa to takto. Mohli by ste chodit na terapiu. Kazdy samostatne. On kvoli smrti matky. Ty kvoli tomu aby si vedela, ako mu pomoct a nezblaznit sa pri tom, lepsie ho pochopit, ...
Myslim, ze lieky nebude brat cely zivot. Musi to iba cele dobre spracovat.

larra.e

nie, nenavstevoval lekarov vobec, .... nic mu nebolo , sme spolu len 5 mesiacov a mama mu zomrela pred rokom , tieto problemy ma posledne 4 mesiace zhruba, alebo o tychto problemoch rozpraval so mnou poslednu dobu

rerrrr

No, lara, pokiaľ mal tie problémy aj pred smrťou matky, tak sa pravdepodobne bude jednať o hypochondriu. Aj navštevoval v minulosti často lekarou?

llek

Neviem ako lekari uzavreli jeho stav, ale predpokladam ze ide o tazku reaktivnu depresiu v suvislosti s umrtim matky. Ludia s depresiou velmi casto svoj psychicky problem somatizuju, cize typicky obraz je ze neustale maju nejaky zdravotny problem, citia napriklad bolesti za hrudnou kostou, bolesti zaludka, pricom zaludok aj srdce maju v poriadku. Niekedy sa stane, ze sa dokaze ze zaludok je v poriadku, zacne ich boliet nieco ine. Kym si neprispustia oni sami, ze problem je v hlave, neda sa im pomoct, len chodia po lekaroch a ked im niekto odporuci psychiatra, casto sa nahnevaju a hladaju ineho lekara. Ked si to pripustia, antidepresiva dokazu spravit v ich pripade zazraky. Nie je to zvycajne liecba natrvalo. Chce to cas a tiez dobreho psychoterapeuta, ktory s nim prezite traumy prejde a nauci ho, ako narabat s pocitmi, s navalmi uzkosti a strachu. Okrem toho, treba hladat volnocasove a sportove aktivity, ktore mozu tiez pomoct prekonat zle zazitky, traumy a depresie. Aj komunikacia s tymito ludmi, kym su v tejto zlej faze ma urcite specifika. Najlepsie bude ak sa obratis na psychologa alebo mu najdes psychoterapeuta, ktory pomoze aj tebe.