Depresia, uzkost, namyšlanie si chorob

Príspevok v téme: Depresia, uzkost, namyšlanie si chorob
larra.e

ahojte,

zaujima ma vsetko ohladom tychto stavov,
moj priatel je uz 5 dni na psychiatrii koli tymto dovodom, neustale sa sebe nieco hladal,bolel ho zaludok(koli stresu).. jeho mama minuly rok zomrela na rakovinu zaludka a on si myslel ze je tak isto chory, povedal ze preziva to iste co jeho mama, a ze za 5 mesiacov zomrie, .. ihned ho poslali na psychiatriu vysetrenie krvi, vysledky mu vysli dobre, nemal ani jednu vystraznu hviezdicku, aj jeho psychiatricka povedala ze je v poriadku po fyzickej stranke...

prave je v nemocnici 5. den, 5 dni do nho pichali injekcie, davali mu lieky, infuzky.. predpokladam ze to boli antidepresiva a ukludnujuce lieky.. volala som s nim aj bola som pri nom a vravel ze je to kazdym dnom lepsie, ALE bol pod vplyvom tychto liekov samozrejme...

bude potrebovat tieto lieky cely zivot? da sa to liecit, uplne vyliecit ???..aby bol ako pred tym?
mali ste tento problem, alebo niekto z vasich blízkyh? ako sa mam k nemu spravat, co mu povedat, co mam spravit aby sa z toho dostal?

vopred ĎAKUJEM za každu radu či už pre mňa alebo pre ňho

Bekky

Ahoj, mala som niečo podobne. Ono je to tak ako ti to popisuje tvoj priatel. Musel sa veľmi zlaknut, keď tu mamu videl.Je to fyzika spojena s psychikou. Teda zapaly v tele ovplyvnuju aj psychiku. Ja som mala zapal hrubeho čreva aj žlčnika astale ma prehaňalo a traslo sa mi cele vnutro. Tiež to zvalovali na psychiku, ale bol tam aj skutočny zapal a takto sa to prejavovalo. Nechutilo mi jest a bola som slaba. Zapal obličiek je depresia a moč.mechura je uzkost.Takže treba liečit oboje. Skus vyhladat neakeho homeopata alebo homeopatičku.

Pozri si www.ludsketelo.sk a daj do vyhladavača psychosomaticke poruchy v gastoenterologii.
Tiež su môžeš pozriet www.lepšiežit.sk
Držim palce

_meno

Ahoj larra

Ak skutocne chces pomoct svojmu priatelovi, tieto 2 knihy sa mozu stat tvojmi nastrojmi, ktore zase tvoju dusu o kusok rozsiria:

Prva ukazuje ako mozog ovplyvnuje telo (najdes v nej XY skusenosti, vseobecnosti,,od mnoho pacientov, situacii, riesenie az po register chorob, casti tela, priznakov atd atd)

Miluj svoj život (Louise L. Hayová)

Druha ukazuje, ako to, co do tela davame tvori telo (ako funguje telo, latkova premena, ako sa spracuca jedlo, kde sa usadzuje, ako ktore potravy v tele ziju, s cim je dobre ich kombinovat, ako sa telo zbavuje latok ktore nepotrebuje)

Omladzujúce odkyslenie (Kurt Tepperwein)

Odporucam zacat tou prvou, zistis aky svet vnima tvoj priatel a najskor mu porozumies a potom mu pomozes.

Vela stastia larra a pekny den aj tvoju priatelovi