Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Po akej dobe je vidno na tele nasledky z fajcenia!

Príspevok v téme: Po akej dobe je vidno na tele nasledky z fajcenia!
Olik2297

Ahoj,mam 20r a mam strach ake nasledky mam z fajcenia kedze som zacal asi pred rokom a nefajcil som pravidelne bolo to tak sem tam ako kedy ale podla mna to bolo dost iba par krat som si kupil krabicku max 15-20 inac som maval od niekoho stale.Tak sa pytam ci za tu dobu mozem mat uz nejaky problem ? ( Inac zijem zdravo nepijem sportujem aj strava zdrava )

llek

Tema bola o nasledkoch fajcenia. Nuz ja sa stretavam s tym, ako sa tie roky fajcenia neskor prejavia, ako musi clovek neustale u mnohych z nich nieco riesit co by nemusel keby boli nefajciari. Iste, aj obezita, aj alhohlizmus, kazdy z tychto neduhov si casto vybera svoju dan.
Len drobna poznamocka, ze HIV pozitivita uz davno nie je len vecou nechraneneho sexu, doba pokrocila veci sa maju uz inak

daniellka26

llek, aj ľudí, ktorí pijú by mali brávať na oddelenia, kde sú ľudia, ktorí si týmto dokafrali životy, aj ľudí, ktorí majú nadváhu by mali brať na oddelenia, kde sú morbídne obézni, aj ľudí, ktorí berú drogy, aj ľudí, ktorí prevádzkujú nechránený sex by mali brať medzi tých, ktorí majú AIDS, aby videli, čo tým robia...každý má čosi, neverím, že niekto žije úplne bez prehreškov...nemám rada, takéto názory, každý fajčiar si je vedomý, čo z toho plynie, je to závislosť, aj keď myslím, že zo všetkých závislosti asi tá najmenej ničiaca ľudské životy...

jalentak

Myslim, ze uz sa to u teba prejavilo. Nevies rozdiel medzi oznamovacou a rozkazovacou vetou. Asi nedostatok kyslika v mozgu :D.

sarah1234

hanka9, tak to uz radsej uplne nefajcit :) neviem ci som dobre pochopila, ale zakladatel temy uz nefajci... vsetci mu to pisete, nech prestane a pod...ci len ja som to nepochopila? :) ja si myslim, ze to take hrozne nie je, ak uz nefajci...moc toho nevyfajcil a je mlady, telo to odbura lahko.. ja som robila to iste a tu som..

hanka9

Tiez je nutne po kazdej vyfajcenej cigarete si vyplachnut usta cistou vodou a vyplut, resp. tinkturou propolisovou, ci hrebickovou, resp. zuvat "iste" listy.Kedze nikotin preukazatelne zuzuje cievy, je nutne aj vo vztahu k prvemu prispevku uzivat spomenute a doplniz to este pripadne hlohom ( uzivat caj, ci tinkturu), pripadne ine vhodne veci aj na cistenie krvi.

hanka9

Kto fajci, tak praveze nie je dobre uplne abstinovat, nepit. Prave ze si treba dat obcas poharik kvalitneho cisteho destilatu, praveho konaku, ci kvalitneho najmä cerveneho vinka. Pohybove aktivity u fajciara by mali byt samozrejmostou ( turistika, plavanie, bicyklovanie), dbat na pravidelny prijem vitaminu C, resp. ovocia (ovocne kyseliny). Kvalitna "ziva" strava tiez potrebna.

llek

Cim skor prestanes, tym lepsie. Nikto z nas nevie aku ma genetiku, teda nevie kolko cigariet mu uz sposobi problem. Dan prichadza nie v mladosti, ale az ovela neskor. To otravne pokasliavanie, vykasliavanie chrchlov, tak to tiez nie je az take cool, kazive zuby, u niekoho hnusny zapach z ust, ked to citim je mi na ... a je jedno ci je to nejaky mlady alebo stary. Okrem toho je to karcinogen, zvysuje riziko nielen plucnej rakoviny, ale aj rakoviny mocoveho mechura, hrtanu a roznych casti ust, pazeraka. Fajciari by mali mat povinne prechadzky po oddeleniach, kde su pacienti s pokrocilymi plucnymi nadormi, alebo nadormi hrtana, pazeraka, mozno aspon cast by to odradilo. Je to vsetko na tebe. A ta poznamka, ze zijes zdravo- kym fajcis cigarety, je to len nepravdiva fraza.
Musim ale povedat, ze sa stale castjesie stretavam s tym, ze dlhorocni silni fajciari prestali uplne fajcit a skutocne nefajcia, to nebyvalo pred tym casto

0vecka

jasne ze mozes.. ale skor nemusis..saq si pozri o co sa ti vysi sanca rakoviny pluc napr...

inak nasledky byvaju dost skoro minimalne tie chrchle a podobne...

Blondula

tomu sa hovori pubertalny fajciar,ktory fajci len pred kamaratmi,ze akoze kukajte,aky som dospelak :D :D naco teda fajcis ? sak si nezapalim a hotovo...