Bolesť v pravom podbrušku

Príspevok v téme: Bolesť v pravom podbrušku
Robert88

Dobrý deň.

Som muž, 26r.
Moje problemy zacali asi pred pol rokom, kedy som zacal pocitovat neprijemny pocit (pocit talku, nepohodlia) v pravom podbrusku. Pridruzili sa k tomu zavrate a tocenie hlavy. Siel som k doktorovi, zobral mi krv, moc, pozrel sonom 2x brucho, stitnu zlazu, vsetko ok. POvedal, ze mam viac sportovat (pritom mam vysportovanu postavu a hybem sa dost). Tak som to nechal tak... Na to kazdodenne tocenie hlavy som si postupom casu zvykol, no trapi ma ten neprijemny pocit v podbrusku... casom sa to vyvynulo az na take ako keby palenie. Niekedy je to cele podbrusko, inokedy je to prava cast brucha az k rebram, tak isto citim neprijemny pocit, ako keby neustaleho nutkania na stolicu. Je to pocit, akoby my vo vnutri podbruska nieco tahalo. Lokalizovane mi to pride ako niekde medzi konecnikom a pravou panvou. Tak isto ma z toho pobolievaju aj krize a strasne som unaveny cely den. Mozem spat hocikolko, no stale ma stipu oci a som strasne unaveny. naozaj uz som zufaly, lebo cokolvek robim a akokolvek sa snazim stale musim mysliet na tu tupu bolest. Neviem ako by som si sadol, stale sa musim hmyrit v kresle v praci. Doktor mi povedal, ze je to v mojej hlave, ale ja nemam ziadny stres, nic co by bolo nejakym spustacom. Nechce sa mi verit, ze si tu bolest namyslam. Vie niekto poradit?

simusaaaaas

Vie mi niekto poradit ??? Boli ma v pravok boku, ked sedim je to akoby štipanie..ked stojim a dviham pravu nohu, alebo ked obliekam nohavice bolest mi ide aj do praveho stehna...občas ma nafukuje..prezila som teraz dost velky stres a bojim sa ze som si nim ubližila...moze to byt vaječnik či črevo !?? Jedla som posledne dni malo a stolicu mam redšiu..trapi ma ale to stehno

Ina9

možno tie bolesti budú z chrbtice, keďže základné vyšetrenia máš v poriadku, vypýtaj sa k neurológovi/ortopédovi a uvidíš

Robert88

Ale ten pocit je zvlastny... Je to ako keby take, ja neviem... Tupa bolest pripadne ako keby ma tam nieco tahalo... Niekedy to prejde do palenia celeho praveho boku. Celkova unava, neutale tocenie hlavy, kruhy pod ocami...Predtym som bol uplne vesely a stastny a teraz mi toto berie vsetku energiu a elán. Clovek sa snazi mysliet na nieoc ine, no ked nevie, ako sediet, nejde to. :(

Robert88

Ono to zacalo pred pol rokom aku tupy tlak v pravom podbrusku. Myslel som, ze su to plyny, ta som to neriesil... No o dva dni sa pridruzilo tocenie hlavy. Bol som u doktora a povedal, ze to mohla byt torzia semenika po tom co pozrel cele podbrusko sonom. Kedze priznaky neustupovali po dvoch mesiacoch som tam bol znova... Prezrel ma a povedal, ze to bude psychicke a dal mi xanax...Nemozem povedat, ze mi nepomohol... Pomohol, ale len chvilku. Skor som si tie priznaky nevsimal. No po tyzdni sa vsetko vratilo dos starych kolaji, tak som siel po mesiaci znova k nemu a ziadal som, nech am pozre... Zobral mi krv, moc, spravil EKG, prezrel mi vsetky organy sonom. Krv aj moc som mal ukazkove, tak isto ekg... Pri sone tak isto nic nezistil. Povedal: Mas krivu chrbticu, musis sportovat. Povedal som si: Dobre, nebudes si vsimat priznaky, budes sportovat... Robil som to tak, no neda sa to...Proste je cloveku zle, nevladze, toci sa mu stale hlava, boli ho to... Tak som tam bol znova a povedal mi: Nic ti nie je, nechcem aby ta niekto napchaval tabletkami. Musis proste sportovat. Ale ak tak velmi chces, dam ti ziadanku k neurologovi, no priprav sa, ze ta bude nadzgavat tabletkami aj ked si zdravy....
Tak ja uz neviem.

ivy123

Nemyslim si, ze je to len v hlave. Podla priznakov to vyzera na zapalovy proces v organizme. Niektorym ludom sa zapal nemusi prejavit v krvi zvysenou sedimentaciou. Zavisi to od mnohych faktorov. Odporucala by som dat si zistit na nejakom biorezonancnom pristroji pricinu tazkosti a zacat to riesit. A co sa tyka cvicenia, pri bolestiach je vylucene!! Ale to by pan MUDr. mal vediet...