Rodina? Ci nie?

Príspevok v téme: Rodina? Ci nie?
jacki

Ahojte ja som sem uz pisala no rozhodla som sa sem znovu napisat,lebo neviem co si mam o tom vsetkom mysliet.Mam priatela sme spolu 3roky velmi si rozumieme a mame sa radi.Rozumiem si aj s jeho rodicmi su v velmi dobri.No neviem co si mam mysliet o ostatnej ich rodine.Priatel bol teraz s rodicmi u ich babky na dedine,kde este okrem nej byvaju aj priatelovi krstny a jeho bratranci.Je to velmi krasna krajina (nebudem konkretizovat)maju tam aj rozne pamiatky.Priatel ma tam velmi chcel zobrat,a vsetko mi to tam poukazovat.Kedze to patry jeho babke priatel sa jej opytal ci ma tam moze priviezt na vikend,nakolko aj bratranci maju priatelky a aj jeho sesternice frajerov a oni tam chodia pravidelne a su tam ako doma su tam skratka vitany.Len akosi ja tam nemozem prist.Ked sa priatel babky pokazde spyta,ci tam mozme prist,ze aj on sa chce so mnou pochvalit,tak jeho babka kruti hlavou a povie,ze nie.Priatel je velmi nahnevany kvôli tomu a aj smutny.A aj mna sa to trosku dotklo,pretoze s jeho babkou som sa uz spoznala a vraj som jej velmi velmi simpaticka a povedala o mne,ze som velmi velmi dobre dievca a k priatelovi sa hodim a priatel mi este povedal,ze sa vyjadrila,ze by uz chcela aj pravnuca.Priatel mi stale hovori,ze uz aj ja patrim do rodiny,ze to povedali aj jeho rodicia,no mne to tak nepripada.Ak teda patrym uz aj ja do rodiny tak je to potom velmi cudne,ze vzdy ked sa jej priatel spyta,tak pokyve hlavou a povie ze nie.A pritom je to naozaj take velmi cudne pretoze ani jeho bratranci niesu zenaty s tymi ich priatelkami a tie tam mozu chodit a su tam ako doma iba ja nie. Trosku sa ma to dotklo a je mi to aj trosku luto a pride mi to aj take nespravodlive.Priatel mi povedal,ze ma tam zoberie,ked budeme manzelia no ja som mu povedala,ze ja nebudem ani potom chodit niekam,kde neviem z akého dovodu ma nechcu,a asi tam niesom vitana.Neviem co si mam o tom celom mysliet.No je to take trapne.

jacki

Dont Worry vies aj to ma tak zarazilo pytala som sa priatela,ze ked uz nemozem ist s nim tak ci nepride aspon o tyzden skor.A vies co mi povedal,ze mu jeho mama na to povedala?!Ze naco bude zbytocne minat peniaze na vlak,ked su tam oni s autom a moze sa vratit s nimi domov.Tak aj to ma dost zarmutilo a aj dost prekvapilo ja mam aj taky pocit,ze priatel je asi dost tou jeho rodinou ovplivneny aj ked on mi povie ze nie.To je moj nazor.

DontWorry

Oni proti tebe nemusia mat nic. Len priatel ta nechce zobrat mozno a to by si mala zistit.
Ja som tiez raz mala takeho jedneho co za jeho kamosmi velmi ma nechcel brat..vraj by sa mi nepacili..raz som nakoniec sla..videla som ze su to normalni zlati ludia...a vtedy som pochopila ze on ma tam nechcel..a jak som uz tam bola tak sa tvaril ako bozie utrpenie..do mesiaca sme sa aj tak rozisli
Nemusi to byt tvoj pripad ale viac ako rodinu si preklepni jeho...lebo nie nie nie je to normalne. Aj keby babka bola neviem jak unavena..ak uz su tam vsetky frajerky ale ty nie tak osobu navyse by zvladla. Este ked tvoj priatel je z toho nervozny dobre ze sa neurazi....tam bude najskor pes zakopany

ni-ka

30 rocny chlap travi viac casu s rodinou nez s tebou?...to je nejake divne...nema este jednu frajerku ktora s nim chodi aj na rodinne akcie?a teba klame ze tam nie si vitana?
Ako,mas 23,ak ti to vadi,tak preco to tolerujes?Naco taky vztah v ktorom si nestastna?Rozid sa s nim a daj sancu nejakemu inemu,co pride po nom,ktory ti da to co si zasluzis...

jacki

Vies dalsi ved prave to je to ked sa priatela spytam ci proti mne nieco maju tak mi vzdy povie ze nie.Toto nieje z mojej strany umela hrdost no myslim si,ze ak by bola niektora ina v takej situacii ako ja tak si myslim,ze tiez by sa zacala chovat tak isto ako aj ja.Ja som priatelovi povedala ze ja sa jeho rodine pchat do zadku nebudem myslim si,ze oni niesu nic viac odomna.No mala som uz naozaj odkedy sme spolu dost vela prilezitosti presne aby som si dala dole tie ruzove okuliare.Ja si myslim ze uz nieje ocom.Skutocne som nikomu z nich neublizila,a ako mi priatel vravi ked vraj nemaju nic proti mne tak neviem si potom vysvetlit v com je problem.No dost by som sa citila hlupo a aj dost ponizene ak by sme boli teda uz aj manzelia a neviem ako by to vyzeralo keby priatel tam chodil sam a ja by som trcala sama doma 2tyzdne ako taka pipina tak by to bolo pre mna dost ponizujuce a divne.

dalsi

Tak sa na rovinu opytaj priatela, ze nie si hlupa. Je evidentne, ze ked tam vsetci chodia a nevadi to a s tebou je problem, tak nieco proti tebe asi maju.

Bud to, alebo to ten priatel nemysli vazne.

Na tvojom mieste, by som kaslal na falosnu hrdost a siel tam. Uvidel by som, ako sa situacia ma a podla toho sa zariadil. Bud uz neriesil vobec rodinu a kaslal na nu, alebo zacal riesit partnera, lebo to nemusi byt problem rodiny.

Vies, ked mam babka povedzme 10 vnukov a oni maju priatelky a nic si jej neurobila, tak je evidentne, ze nebude sa k 9tim spravat inak. Je vysoko pravdepodobne, ze je v tom cela babka nevinne a tvoj priatel muti vodu z nejakeho dovodu.

Mne keby toto povedala rodina, ze priatelke neni niekde vitana, tak to beriem ako utok na mna, ze tam niesom vitany ani sam a uz tam ani nepachnem, rodina - nerodina...

Ale pokial to priatel s tebou nemysli vazne, tak mu je to fuk a jeho rodina k tomu tak bude aj pristupovat. Tak si to vyjasni s nim a nie s rodinou. Ruzove okuliare dolu.

jacki

Dalsi pozri nic v zlom neuraz sa prosim no ja mam tiez svoju hrdost a toto nebolo uz prvy krat ako sa ku mne zachovali mam oci,mam usi a mam aj zdrave myslenie a naozaj som uz mala dost vela prilezitosti aby som to pochopila.Som zdravotna sestra a viem urcite na 100percent ze jeho babka nieje vôbec senilna a uz ma nebavia ani tie neustale vyhovorky ze je unavena ze ma rada svoj klud atd..pretoze vzdy je problem iba pri mne vzdy je nieco preco zrovna mna priatel nemoze priviest a ostatny si tam chodia ako na hodiny klavira a s tym ziadny problem nikdy nieje.Je to zaujimave ze tie ich priatelky su vzdy vsade vitane a hoci kedy, iba pri nas je vzdy problem.

dalsi

Stale neni jasne, PRECO tam nemate akoze chodit ??? Tak sa pytaj, PRECO, PRECO, PRECO.... Alebo nepytaj a nech ti to do oci povie babka. Aspon budes na istom, ze je to ozaj tak a ze priatel nevymysla.

No a keby to malo hustnut, ze povedia, naco bez pozvania clovek chodi, tak sa usmej a povedz jednoducho "host do domu, boh do domu" :) A je to :)

dalsi

jacki Včera 19:39 -

beries to moc tragicky. Chudak babka, je unavena a mozno aj senilta. Stari ludia, ked ma dojst navsteva, chcu vselico chystat, pripravit. Stoji ich to peniaze, nemaju na to, tak nechcu radsej ani navstevy.

Jeho bratanci sa asi vobec nepytaju a svoje partnerky tam jednoducho vezmu bez pytania. Babka ma mozno toho dost, ale ked dojdu, tak nic im nepovie. Povie len tomu, kto sa opyta. Neni sa co divit, je to stary, mozno senilny clovek a ma na to svoj vek, pravo aj dovody.

Normalne sa zoberte a chodte ju tam pozriet, vzdy ked tam ide priatel, dojdi aj ty.

Druha vec je, ako to cele popisuje priatel. Mozno to on neberie tak vazne a mozno su to cele len jeho vyhovorky, aby ta tam nemusel zobrat.

Bud, ako bud, pravdu zistis, len ked tam pojdes. Takto ked tam nejdes, este ta poohovara.

Je zname, ze dost muzom chyba vyrecnost a ked sa jeho rodina pyta, preco nejdes, je pravdepodobne, ze tvoj priatel to nevie taktne podat a povie to takym sposobom, ze sa dokonca na teba urazia. Nemusi to robit ani schvalne.

Zober sa a chodte spolu na navstevu, na nic sa nepytajte. Ved sama po case potom uvidis, ako to dopadne.

jacki

Stale rozprava o tom,ze si ma chce vziat ze chce mat somnou deti ze ma velmi miluje nadovsetko atd..ja mam 23 a priatel je o 7rokov starsi odomna.Aj teraz mi volal nakolko su este do vikendu u tej babky a skoro sme sa kvôli tomu pohadali.Velmi ma mrzi a je mi to velmi luto lebo priatel to ukoncil tym,ze ked babka povedala ze nie tak ze nie treba to respektovat zaraza ma to z jednej strany od neho takyto postoj mozno by som z jeho strany cakala trosku inu reakciu povedala som mu ze ok niesom povaha a ani taky typ ak ma jeho rodina nechce tak to respektujem a chodit nebudem uz ani k jeho rodicom niesom urazliva a ani hakliva no toto ma dost zarmucuje a aj ma to dost uraza.Pretoze vzdy je problem iba pri nas uz som mala velmi vela prilezitosti na to,aby som to pochopila.Je mi z toho do placu.:(