Zivot s alkoholikom

Príspevok v téme: Zivot s alkoholikom
Jarka1767

Dobry den.
Myslite si,ze je spravne verit priatelovi,ktory si tad vypije,ze ked budeme uz byvat spolu tak s tym prestane??stale mi hovori,ze preto pije,lebo niesme spolu- teda nebyvame spolu. Vraj ked uz budeme byvat spolu,tak s tym prestane. Ale podla mna ked je niekto na niecom zavisly,tak s tym len tak neprestabe...ked sa nad tym rozculujem,tak mi len povie,ze keby som ho skutocne milovalaa tak by som risila jeho prednosti a nie to ze pije...ze to by ma nezaujimalo.ale ja mam zase rada aj samu seva na tolko,ze si nenecham znicit zivot kazdodennym sataranim sa o opiteho chlapa...co mi je z takeho chlapa? Jedine starosti..vsade kde pojdeme de spolocnosti,tak len trpnem ako to dopafne,ci svojho mileho nebufem musiet tahat domov smykom...dakujem pekne..strucne som to napsiala a s chybami,lebo len z malehoo tabletu pisem. Dakujem este raz

Prezyvka55

cloveku ktory prilozi co i len jeden poharik chlastu k ustam mesacne by som neveril ani nos medzi ocami. nieto ze by som si s takym nieco zacal. alkoholikov nemusim. na svete su aj kvalitnejsi jedinci ako ten tvoj.

lalka.vivi

dobry den,

v prvom rade by som vam chcela odpurucit aby ste sa o zdravotnom stave svojho partnera poradili s lekarom nakolko alkoholizmus je vazna choroba. Davat niekomu ultimatum nema vobec zmysel. Jedine co by pomohlo je aby absolvoval liecenie a potom dozivotne abstinval. Pisem na zaklade osobnych skusenosti so zivotom s alkohlikom. V ziadnom pripade vam neodporucom aby ste s nim zacali byvat, alebo aby ste s nim zakladali rodinu. Ak uz teraz pije pod zamienkou ze je to z dovodu ze spolu nebyvate, tak urcite ked budete spolu najde si dovod na to aby pil aj potom. Dostane Vas do situacii o akych sa vam ani nesnivalo. Ak by ste chceli vediet viac prosim kontaktujte ma na lalka.vivi@gmail.com

oui.

je spravne mu dat ultimatum- bud neda do seba rok ani kvapku alkoholu, alebo rozchod. ak to vydrzi rok, moze si zagratulovat. samozrejme, ak sa potom rozchlasta zasa, tak ho kopnut do zadku. ale mas sancu, ze si uvedomi, ze to nevydrzi a ze prijme fakt, ze ma s chlastom problem. omnoho vacsia pravdepodobnost je vsak ta, ze Ta vysmeje a urobi z Teba tu zlu. v takom pripade ho rovno kopnut do zadku

embryo

Tazko posudit z tvojho prispevku ako je to s nim vazne. Kazdopadne si musis uvedomit, ze aj ked zacnete byvat spolu a on pit prestane, tak tam bude stale obrovske riziko, ze si da niekde jeden poharik a znovu tomu podlahne.

Dalej musis brat do uvahy to, ze tazki alkoholici s tym nedokazu skoncovat zo dna na den ako ti on tvrdi. Je to dlhodobejsi proces s neistym vysledkom na konci ktoreho sa z neho stane abstinujuci alkoholik. Zavislost je na cely zivot, ziadne vyliecenie nehrozi, ani s tabletkami ani bez nich.

Ty ho tu z nas poznas najlepsie a vies aku ma pevnu volu, ci dokaze odolat, ci sa mu da verit... Podla jeho "detskych" argumentov to vsak vyzera, ze sa flasky neplanuje vzdat.

Nedavno zacala na sme.sk publikovat blogerka, ktora si presla liecenim. Odporucam ti si precitat tento blog, nech vies co ta moze cakat ;-)

karolinakarlikova.blog.sme.sk