Zdanuje sa príjem knazov zo svadby, krstín, pohrebov?

Prezyvka55

otaznikkkk tak mne to je jedno vo vseobecnosti co ludia robia je to ich problem v tomto pripade mi je vsak trochu smiesno z toho ze tato viera sa tvari ako nieco ciste neposkvrnene pritom je to len banda obycajnych pokrytcov co tazia z ludskej hluposti :).

otaznikkkk

Prezyvka55.. no spravne si napísal nech davaju bločky. Mňa len to trapi že z nas s priatelom sa vysmievaju že ja s vysokou školu robim za pasom za 350 eur, a jeho bratia len že som nešikovna a pritom som mala na VŠ len A a B. Ako oni pracu hned po škole získali ako knazi a nevedia pochopit že získat v sukromnej sferer pracu je ťažšie troška. Lebo oni už na ktorú faru ich daju, tam majú zadarmo nájom to sa platí z farského, celu faru a plus tie penizae za pohreby, krstiny, sv. omše, spovede, svatenie bytov a tak. Tak normalny človek pomaly na nájom nema a myslím si, že by mali brať ohľad, že je doba aká je a akceptovať každého:-(

Prezyvka55

Podla mna to je iste, je to cisty biznis, modlenie sa za peniaze :) ubohost inymi slovami.
To je napriklad smiesne na tych veriacich okrem toho ze cela viera je na smiech tak este aj ti co tomu akoze veria a ziju ten katolicky zivot alebo to siria to robia pre prachy :D.
No a k tvojej otazke neviem ako to je presne s peniazmi na svadbu ale poznal som zopar ludi co boli kuratori a prachy zo zvoncka/zvonceka si rozdelovali v zakristii nie je len farari ale aj kuratori. Sa to vzdy vysypalo na stol, prepocitalo a rozdelilo na mieste. Tak podla mna to bude nejako tak so vsetkym. :D alebo povedz fararovi nech ti da blocek :D kebyze som veriaci tak urcite mu to poviem z prdele ze ako by sa ten saso tvaril.