Zapachajuca kolegyna

Príspevok v téme: Zapachajuca kolegyna
no ja...

Ahojte. Neviem, do akej temy by bolo toto najlepsie zaradit, ale hadam ma neukamenujete. Poznate to, vzdy sa najde niekde smradoch. Ci uz za skolskych cias alebo potom v praci. MHD ani nebudem rozoberat... My mame uz dlhe roky problem s kolegynou. Pred piatimi rokmi cca sme sa jej pokusali dohovorit, ale nepomohlo. Ona sa strasne stravuje. Same lacne polotovary, mastne klobasy à salamy, pitny rezim u nej neexistuje à o ovoci à zelenine ani nehovorim. Ked ide na zachod, staci aj na malu, je tam neuveritelny smrad à nevyluftuje sa to ani za dve hodiny. Celkovo pachne aj mocom, aj ked nam vtedy pred piatimi rokmi povedala, ze inkontenciu nema. Neverime jej, lebo jej smrdi aj stolicka (staci sa na nu nahnut, ak idete nieco k jej stolu) à celkovo je okolo nej hnusny stuchnuty mocovy smrad. Ma 56 rokov, stale sa lutuje, komplexy zahana prezieranim à ma tazku nadvahu. Sama povedala, ze sa opustila à jej jedine potesenie je jedlo. Zvykne chodievat do obchodov, kde chodi s vozikom à place à hadze zradlo do kosika. Zacli jej vsemozne zdravotne problemy, lebo to ma zle rozlozene. Vsetko ma v trupe a prsiach à ruky nohy ma jak spajdlicky. Ako taka lienka... My uz nevieme, co s nou. Cele roky jej dohovarame, nech so sebou nieco robi, ze aj ona sa bude citit lepsie, ale nula bodov. Ona by mala podla mna navstivit psychiatra... Ale cim dalej tym viac je to horsie s tym smradom. Ako ste riesili smradlaveho kolegu, ked aj dohovorenie nepomohlo? Sef od toho dava ruky prec, ze si to mame vysvetlit medzi sebou. Je dost urazliva, tak sa jej nechceme dotknut. Ale to sme nechceli aj pred piatimi rokmi à nepomohlo to. Mali bu sme ist na to tentoraz skor ostrejsie, raznejsie?? Skutocne sme uz zufali :-(

Ina9

no ja...ja som to nemyslela v zlom, len som chcela naznačiť, že rovnako sa vybúr pri nej ako tu :) píšeš, že ste jej hovorili, aby so sebou niečo robila, ale povedali ste jej aj konkrétne, že cítiť z nej zápach, alebo sa to týkalo jej životosprávy, lebo v tom vidím obrovský rozdiel

kablica

suhlasim s ivanou, smradochov treba zarazit hned na zaciatku. emalein postoj nechapem-inkpontinencne pomocky maju vsetky technologiu pohlcovania pachu, takze pokial pani pouziva pomocky a UMYVA SA, nema ako smrdiet. samozrejme, ked si susku zlahka ovlazi vodou len v sobotu, nepomoze ani vonny stromcek prilepeny na vlozku. ak ma inkontinenciu stolice, na to su tiez pomocky, ale to nebude tento pripad. no a pri jej strave musi na zachode vypustat cisty sirovodik a ine sirne zluceniny a to je uz ina bomba, to ani odsavanie nepomaha. tymto stylom sa dopracuje akurat tak k rakovine hrubeho creva.
poznam pripad, kedy jednej mladej zene dali v zaujmovom klube najavo, ze pachne a ze ju tam kvoli tomu nechcu. urazila sa a zabolelo ju to, ale odvtedy nepachne, takze asi kdesi chyba bola...

ivana456

no ja, sa vam cudujem. Jej dochodkovy vek mi vysiel na 62 rokov. Cize este 6 rokov! To co sa mne vybavuje, by som bola ochotna zniest tak mesiac-dva.

Ak sef nema gule, tak nevyhodi 8 bab kvoli jednej, ak sa dohodnete a napisete mu spolocne.
Ona predsa moze: najst si ine miesto (kde sedi sama, sklad, ..), pol roka moze brat nezamestnanecku podporu, moze poziadat o predcasny dochodok. Ak bude mat menej penazi, snad bude menej zr..jest, co by jej prospelo.
Ale tym oficialne neargumentujte, len tak zlahka a nenapadne, aby sa sef postupne zzil s predstavou, ze ona bez tejto prace nemusi zahynut.
Vy len ziadajte normalne prostredie.

Ak je sef jemnocitny k nej - na vas ukor - tak ho poziadajte, aby urobil malu stavebnu upravu - priecku a aby chodila na ine WC nez vy (ine poschodie, dalsia stav. uprava). To by mohlo urobit vasu situaciu znesitelnou.
Vas sef je asi slusny clovek, az je mi ho luto.

Ufff, musim sem prestat pisat, zacinam citit onen puch rokmi zabudnuty. Asi som hystericka :)
no ja, ani si nevies predstavit, ako velmi ti rozumiem. Iba nechapem, ze ste to tolke roky znasali. Hovorim, moje kolegyne na nu. Na spinu a takyto smrad boli pes.

ivana456

Zial, zazila som neumyvanu pachnucu zenu na pracovisku a bolo to hrozne. A to ja som to mala fasa, mohla zdrhnut do inej miestnosti. Ale potrebujes na WC a ak zistis, ze pani tam prave bola, tak nejdes, ak ozaj nemusis, trpis a drzis (bolo len jedno WC). Ak musis, vreckovku na nos a snazis sa co namenej dychat, inak sa ides dovracat. Hnusi sa sa ti dotykat sa klucky, vsetkeho. Vsetci, co mohli, od nej prchali. Ti, co nemohli, boli po chvilke zurivi. Ten zatuchly puch si viem doteraz vybavit, nedalo sa nanho adaptovat. Robilo to zmatky v robote a odradzalo klientov. Prevracanie oci a suskanie samozrejme nepomohlo. Povedali jej kolegyne, slusne ale otvorene, nepomholo. Nepomohol jej dohovor od sefa (ak tu chcete pracovat, tak treba aby ste ..), musela odist.

Ina9, im to moze byt jedno, co sa v nej odohrava. Potrebuju normalne pracovne prostredie. Smradoska riesi, co sa v nich odohrava?

no ja, co je to za veta "je dost urazliva, tak sa jej nechceme dotknut". Boze. Ona je bezohladna, a dennodenne vam kazi zivot - a vy sa jej nechcete dotknut? Moje dievcata na nu. Je urazliva? To len potvrdzuje, ze je krava, mozno je aj hystericka. Tak nech sa urazi, nech sa s vami nebavi, ale nech si urobi svoju robotu a neotravuje ostatnym vzduch. A ked sa jej nepaci, moze odist a ked bude trpiet tym, ze chcete, aby nesmrdela, nech si vyplakava, kde chce. Nechcete nic zle. Ona robi zle.

no ja...

Ina- neviem o tom, ze by som bola "hlucna". Prisla som si sem po radu n'a tie spravne slova, aby sme jej neublizili. Ze to tu jedna osoba nepochopila, za to ja uz nemozem.

Ivana, bohuzial, on je sef à zaroven majitel. Poznali sa s tou kolegynou este ked bol mlade ucho à nemal vlastnu firmu. Drzi ju tu z lutosti. On je jeden z tych, co nema gule. On nikdy ani nikoho neprepustil, musela to za neho spravit moja druha kolegyna... A neni ju ani kam preradit, nie sme taka velka firma. Ona sa furt lutuje, ze je tucna à preto ju vsetko boli. Lekar jej povedal, ze musi schudnut, maser jej to povedal, my 100 krat, ale nic... Je bezdetna, manzel ju nechal uz pred 20 rokmi, kamosky mala vzdy len 70-80 rocne dochodkyne à tie uz neziju. Aj ked ju volame von, nechce ist s nami à potom doma place, ze nikoho nema. Ale ona je dost zavystliva à neprajna à tym asi vsetkych od seba odohnala vo svojom zivote à teraz je sama :-( Myslim, ze sa nema rada à preto je aj taka, aka je.

koberec

Ja sa pridám tiež do diskusie, u náš na škole bol taký problém, s jedným dievčatom, ale dôvod neviem doteraz, a spolužiaci jej to dávali celkom vyžrať. A tiež sme mali takú starú susedu, čo podľa vlastných slov sa neumyla vtedy až polrok, je to strašne dávno, neviem presne. A to krvácala a neviem čo, nechápem, ako takto môže človek ostať, ale človek v depke neni schopný ani základných činností, takže asi je dosť opustená a nič ju nebaví, inak by sa nenechala takto ničiť,

miki24

osobne si myslím, že jej problémom nie sú ani tak zdravotné problémy, hygiena. človek býva taký, ako sa stravuje. laduje sa hnusnými, ťažkostraviteľnými a navyše zapachajúcimi vecami tak ako môže vôbec voňať? čudoval by som sa keby voňala a ešte k týmto jedlam si dáva tony chleba tak už duplom.

m8

ivana456 presne takto sa to rieši ako pišeš

požiadať šefa alebo niekoho kto ma k nemu bližšie manažer, aby sa dali podpisať dodatky k zmluve kt. všetci podpišu. ak sa ona nezmeni šef jej pošle jeden vytykaci list, druhy a poleti možno dostane aj odstupne ak nie, tak sa ženska nad sebou zamysli. Ak sa lakne a zmeni sa tak je super. a ak ma psych. problemy, tak možno ich konečne začne riešiť ked ju vyrazia. nechcem byt drsna, ale ak ma ozaj psych. problem tak sa musi liečiť a nie chodiť do prace. ine veci drsnejšie sa deju...napr. matka vyhodi z domu syna fetaka aby si padol na držku. inak by nezistil že v jeho spravani je nejaky problem kym ma všetčo..strechu nad hlavou, jedlo... ona aj ked smrdi, nič sa v jej živote take hrozne kvoli tomu nestalo tak načo by sa umyvala teraz?..až taka stara babka nie je ked môže byt v praci a premyšlat..

hm..

tak to mate pekne blbe..viem si to zivo predstavit, ake neprijemne je niekedy len prejst okolo zapachajuceho cloveka..nie este sediet s nou 8 hodin v kancli a sustredit sa na robotu..a neviem si predstavit, ze by som bola tehotna, to by ma isto napinalo a neudrzala by som sa a nieco jej uz povedala..

a s nejakymi jej blizkymi sa neviete skontaktovat..manzel, dcera, iny pribuzny..niekto, kto by jej jemne naznacil a od koho by to skor prijala..lebo taketo veci sa dotknu aj cloveka s hrosou kozou..ale tak ked ste jej uz v minulosti hovorili.. nic? ziadna ochota zmenit to? asi to robi naschval..a ked uz nema inej radosti v zivote, tak ten zivot bude zneprijemnovat aj vam..svojim smradom..no blba situacia

Ina9

poznám jednu osobu-v istom slova zmysle sa tiež dosť zanedbáva, má neskutočné komplexy zo svojej postavy a má aj panický strach z lekárov, nemôžete vedieť, čo sa v nej odohráva, a prečo sa zanedbáva, ak vôbec...pisateľka, keď tu vieš byť "hlučná", tak prečo jej to nepovieš narovinu