Zapachajuca kolegyna

Príspevok v téme: Zapachajuca kolegyna
no ja...

Ahojte. Neviem, do akej temy by bolo toto najlepsie zaradit, ale hadam ma neukamenujete. Poznate to, vzdy sa najde niekde smradoch. Ci uz za skolskych cias alebo potom v praci. MHD ani nebudem rozoberat... My mame uz dlhe roky problem s kolegynou. Pred piatimi rokmi cca sme sa jej pokusali dohovorit, ale nepomohlo. Ona sa strasne stravuje. Same lacne polotovary, mastne klobasy à salamy, pitny rezim u nej neexistuje à o ovoci à zelenine ani nehovorim. Ked ide na zachod, staci aj na malu, je tam neuveritelny smrad à nevyluftuje sa to ani za dve hodiny. Celkovo pachne aj mocom, aj ked nam vtedy pred piatimi rokmi povedala, ze inkontenciu nema. Neverime jej, lebo jej smrdi aj stolicka (staci sa na nu nahnut, ak idete nieco k jej stolu) à celkovo je okolo nej hnusny stuchnuty mocovy smrad. Ma 56 rokov, stale sa lutuje, komplexy zahana prezieranim à ma tazku nadvahu. Sama povedala, ze sa opustila à jej jedine potesenie je jedlo. Zvykne chodievat do obchodov, kde chodi s vozikom à place à hadze zradlo do kosika. Zacli jej vsemozne zdravotne problemy, lebo to ma zle rozlozene. Vsetko ma v trupe a prsiach à ruky nohy ma jak spajdlicky. Ako taka lienka... My uz nevieme, co s nou. Cele roky jej dohovarame, nech so sebou nieco robi, ze aj ona sa bude citit lepsie, ale nula bodov. Ona by mala podla mna navstivit psychiatra... Ale cim dalej tym viac je to horsie s tym smradom. Ako ste riesili smradlaveho kolegu, ked aj dohovorenie nepomohlo? Sef od toho dava ruky prec, ze si to mame vysvetlit medzi sebou. Je dost urazliva, tak sa jej nechceme dotknut. Ale to sme nechceli aj pred piatimi rokmi à nepomohlo to. Mali bu sme ist na to tentoraz skor ostrejsie, raznejsie?? Skutocne sme uz zufali :-(

ivana456

m8, suhlasim, presne.
Ake - aby neurazil? Ona je bezohladna, vie, ze osem hodin denne kazi vzduch a dlabe na to. Mozno ju to aj tesi, ak je sibnuta. Ma sa okolo nej chodit po spickach ?
V spedicii bude tazko taka jedinecna, aby ju drzali ako Einsteina.

ivana456

no ja, mate aj vyssieho sefa nez je ten, co sedi nedaleko tejto pani ? Asi ano, vsakze.

Ako sef by som hlavne nedopustila, aby sa tam ta pani zahniezdila- ak smrdela uz v skusobnej dobe.
Ibaze by bola vynimocna dobra v tom, co robi (urobila by robotu za dvoch) alebo by bola nenahraditelna. Tipujem, ze to nebude jej pripad.
Vypracovala by som vnutrofiremne pravidla, o.i. ze zamestnanci budu cisti a upraveni. Podpisali by ste ich. Vyzvala by som pani k lepsej hygiene. Vyziadala by som si pisome ziadosti jej kolegov o napravu ich pracovneho prostredia a pani by som riesila (oddelila, preradila, ..)

Mozno som prilis brutalna, ale som zvyknuta riesit aj neprijemne a osobne problemy.

m8

podla mna kludne môže zamestnavatel vyhodit človeka, ktory zneprijemnuje život na pracovisku smradom. som mala kolegu kt. strašne smrdel, inak zlaty chalan, len to proste nešlo byt s nim v jednej miestnosti. nikto sa mu neposmieval z nas. až raz mu to nejaky kolega povedal a zmenil sa, oblečenie každy den naavivažovane, čisty, nasprejovany.
Emalea bola by si rada keby sa ti zalepil soplik na vlasoch a nikto by ti to nepovedal aby ta neurazil? A tak by si všade chodila? Podla mna ak slušne s citom k tej pani prehovoria, tak na tom nemože byť nič neuctive.
Ani v jednom prispevku som si nevšimla že by sa jej kolegyna posmievala tak čo sa tolko mračiš :]
Baby v praci su zufale a nevedia si rady so smradom. Šef to nerieši lebo sa ho to netyka...

no ja...

Emalea - zase nepochopila... Ja som nepovedala, ze to je kvoli tomu, ze je tucna. Uz tu bolo nie raz spomenute, ze aj ludia, ktori su tucni, po 50-ke, maju unik mocu, beru lieky, viac sa potia NEMUSIA SMRDIET, ak sa o seba staraju. Stale nedokazes prijat ten fakt, ze ona sa o seba nestara a toto je podstata nasho problemu. Zastavas sa cudzeho cloveka, ktoreho si nevidela, nevies, ake to tu s nou je tazke. Neviem, ci si tym filtrujes nejaky vlastny problem, ale to mne je pri vsetkej ucte jedno. Ked sama priznala, ze mala vaginalny problem à odmietla ist k lekarovi, ked ma n'a rukach krvave exemy à odmieta ist k lekarov à je evidente, ze sa umyje len cez vikend, nakolko v pondelok je to OK à potom sa to len zhorsuje, tak je len chudiatko po 50-ke s liekami hej?? A my 10-ti si mame hladat novu robotu à sef otvorit novu firmu, hej? Omg, ja snivam :-D

emalea

nechcem stále obhajovať tú pani len ja, tak som konečne rada, že tu niekto spomenul puchy/ pachy/, ktoré súvisia s výtokmi a gastro-problémom...a teraz budem trochu vulgárna...kukli sme sa tej pani s prepáčením do riti, či jej neunikajú výkaly??? nie som lekár, ale viem isto, že taká diagnóza existuje, kedy je pokazený zvierač...opúšťam, tému lebo je o ničom, nie je celkom obojstranne objektívna...inak viete o tom, že takmer polovici ľudstva smrdí z úst? niekde som to čítala?
mali by si hľadať novú prácu...isto!!!

ivana456

emalea, skus si tyzden neumyvat podvozok, chod na malu potrebu v malom uzavretom WC a obratom sa tam vrat. Ak nebudes mat nos adaptovany na svoj smrad, tak zazijes stotinu toho, co zadavetelka temy preziva.

Emalea, preco myslis, ze pravny spor by pani vyhrala ? Slohla by som jej napr. sveter (pardon, zabudla by ho niekde spadnuty) a este par veci a dala ich nuchat sudkyni, zabezpecila by som svedecke vypovede. Inak, je to daleka uvaha. Neverim, ze by na to prislo.

Kazit zivot druhym je jednoducho nefer a je v poriadku sa branit. Ak je pani chora na chorobu s nekorigovatelnym smradom, nech si hlada primeranu robotu, kde nezasmradi vzduch desiatim ludom.