Zapachajuca kolegyna

Príspevok v téme: Zapachajuca kolegyna
no ja...

Ahojte. Neviem, do akej temy by bolo toto najlepsie zaradit, ale hadam ma neukamenujete. Poznate to, vzdy sa najde niekde smradoch. Ci uz za skolskych cias alebo potom v praci. MHD ani nebudem rozoberat... My mame uz dlhe roky problem s kolegynou. Pred piatimi rokmi cca sme sa jej pokusali dohovorit, ale nepomohlo. Ona sa strasne stravuje. Same lacne polotovary, mastne klobasy à salamy, pitny rezim u nej neexistuje à o ovoci à zelenine ani nehovorim. Ked ide na zachod, staci aj na malu, je tam neuveritelny smrad à nevyluftuje sa to ani za dve hodiny. Celkovo pachne aj mocom, aj ked nam vtedy pred piatimi rokmi povedala, ze inkontenciu nema. Neverime jej, lebo jej smrdi aj stolicka (staci sa na nu nahnut, ak idete nieco k jej stolu) à celkovo je okolo nej hnusny stuchnuty mocovy smrad. Ma 56 rokov, stale sa lutuje, komplexy zahana prezieranim à ma tazku nadvahu. Sama povedala, ze sa opustila à jej jedine potesenie je jedlo. Zvykne chodievat do obchodov, kde chodi s vozikom à place à hadze zradlo do kosika. Zacli jej vsemozne zdravotne problemy, lebo to ma zle rozlozene. Vsetko ma v trupe a prsiach à ruky nohy ma jak spajdlicky. Ako taka lienka... My uz nevieme, co s nou. Cele roky jej dohovarame, nech so sebou nieco robi, ze aj ona sa bude citit lepsie, ale nula bodov. Ona by mala podla mna navstivit psychiatra... Ale cim dalej tym viac je to horsie s tym smradom. Ako ste riesili smradlaveho kolegu, ked aj dohovorenie nepomohlo? Sef od toho dava ruky prec, ze si to mame vysvetlit medzi sebou. Je dost urazliva, tak sa jej nechceme dotknut. Ale to sme nechceli aj pred piatimi rokmi à nepomohlo to. Mali bu sme ist na to tentoraz skor ostrejsie, raznejsie?? Skutocne sme uz zufali :-(

no ja...

Xp - ma unik, je to citit. Ona nesmrdi potom, ona smrdi mocom à nejakou stuchlinou. Jak ked sa clovek neumyva. Aj ja poznam ludi, co sa nadmerne potia, ale nesmrdia. Ona sa o seba proste prestala starat.

no ja...

Ivana456 - dakujem za vzacne rady. My sme ju uz upozornili à nic. Rozmyslame nad tym majlom, lebo toto sa fakt neda. A sef tu sedi s nami. Ona je nedaleko od neho, ja som dalej. Jeho riesenie bolo, zeju presadi kumne dozadu, aby ju necitil. Vtedy som sa ohradila, ze toto nie je riesenie à vtom momente odchadzam. Nechal ju nastastie tam, kde sedela a trpi s nami.

xo

boze, vy ste ale "odbornici" idete tu vypisovat o tlstych ludoch co zapachuju, jedna tu dokonca vypisuje o "dlzke ruk" a kam "dociahnu" :D pozrite.. ja tiez poznam ludi co smrdia, nestaraju sa o seba, a rovnako su medzi nimi aj tlsti aj chudi ludia. Je vela ludi, ktori maju problemy s potnymi zlazami a vela sa potia. Dokonca jeden moj kamarat, ktori chodi 3x do tyzdna do posilnovne a je namakany, nech robi cokolvek, strasne sa poti, v lete si denne 3x meni stricko. A nic mu nepomaha, akurat tak lieky od koznej mu to trochu zmiernuju. Takisto poznam aj dost sportovcov, ktori sa velmi potia a aj v klude a maju problem so zapachom. Mam kamarata, uplny idol zien, vysoky, vysportovany a nech robi co robi, strasne sa mu potia nohy. Vecer po praci mu smrdia nohy ako zdochnuty kon. Je rozdiel, ci ma niekto problem so zlazami, vela sa poti alebo ma nejaku chorobu a druha vec je ked sa nestara. Ja sa denne stretavam pracovne s velmi vela ludmi a povedal by som, ze zapachajucich ludi ktori sa o seba nestaraju je cca rovnako chudych aj tlstych. Napriklad nedavno som stretol peknu mladu babu a ked som sa k nej priblizil, skoro ma skolila svojim pachom z podpazusia... ale co to budem vypisovat, ked si vsetci myslite ze smrdi v prvom rade kvoli svojej nadvahe.. Ak je pani chora je to smutne.. ale ak je chora a ma uniky mocu a vie to a nechce si to priznat, tak je este aj chora na hlavu.. ale co s takym clovekom??

no ja...

Ni-ka - no vsak uz nam tu visia aj stromceky, co sme si podonasali z vlastnych aut... Len tiez nas nebavi cuchat aj tie chemikalie stale, vies. Ked bude mrznut, neda sa vetrat stale. Robime na spedicii, takze sem chodia aj klienti à ked vidim tie vyrazy po vstupe do kanclu à prvom nadychu, tak maju dost. Az sa hanbime vsetci. Sef povedal, ze keby mohol, uz jú davno vyhodi. Ale to by sme nechceli, skor aby sa konecne uvedomila... Ona ma na rukach nejaky exem, ma to rozsirene az po zapestie à ked sme sa jej spytali, preco nejde koznej, tak povedala, ze naco. Ked jej blahozelame k nejakemu sviatku, tak si potom umyvame ruky az po lakte. Ona to ma niekedy az krvave à supe sa jej na tom koza. Jej je proste vsetko jedno..

emalea

inak aj mňa by zaujímal seriózny ozaj seriózny názor právnika, či môžu dievčatá postupovať podľa príspevku o 11:40 hod., tá časť konzultácia na minist.práce resp. ombudsman, a ešte by ma zaujímalo, že keby si najala právnika tá smradľavá pani, samozrejme časovo až potom, keby všetko prebehlo najskôr zo strany kolegýň...celkom zaujímavý prípad do seriálu "zo súdnej siene"...

no ja...

Emalea - stale si to nepochopila. Ona neni ten typ, ze sa sprchuje kazde rano à potom "proste smrdi aj tak", ako tvoj kolega! Ona sa NEUMYVA, nestara sa o seba ani minimalne! Skor mame pocit, ze sa umyje len v nedelu, lebo po vikende je to vzdy OK à cim viac sa blizi piatok, tym je to horsie! Mali sme mladeho kolegu, ktory na hygienu tiez kaslal, byvala kolegyna (skoda, ta by nam teraz pomohla...) mu dohovorila à pomohlo to! Tak mi netvrd, ze to nejde. Keby sa s tym chceme zmierit, tak asi nehladame riesenia po internete! A kvoli jednej, ktora nepozna mydlo, nebudeme menit vsetci zamestnanie! Tu nie je ziadny problem s pracou v kolektive, kde si na toto prisla???

ivana456

Mama hovorila: potit sa mozes, smrdiet nesmies.
Ano, tucnota ide so smradom ruku v ruke. Tucni sa viac potia, maju zapareniny, predcasne inkontinenciu mocu, cukrovku,..zle sa dociahnu poumyvat sa.
Smrdia aj netucni ludia, ak sa neumyvaju a nosia nedostatocne prate oblecenie.
Obcas nam pracoviskom prejde ako klient velmi tucny pan. Nesmrdi. Ale vidno, ze pokial mu dociahnu ruky. Je jasne, ze po velkej potrebe musi mat big big problem, aby sa utrel, zozadu nedociahne a ci spredu roztlaci to brusisko ... radsej nerozmyslat.
Na taketo pripady sme si smi kupili dezinfekcny sprej a coho sa mohol takyto klient dotknut, to utieranme a sprejujeme.
Ano, spina sa nam hnusi, ukamenujte nas, demokrati pre psychopatov.
Mali sme tucnu upratovacku, ktora aj za malu chvilu stihla na dlho zasmradit miestnost. V robote sa prezliekala do pracovneho. Raz ju dievcata prinutili osprchovat sa - a ona si obliekla nie nachystane ciste oblecenie - ale to predchadzajuce smradlave! Skoro odpadli. Ale riesili to so sefom a pani (nastastie bola v skusobnej dobe) dostala vypoved. Ale co s primitivmi, ktori kazia druhym zivot?
Mimochodom, takito ludia su pre mna
pripomenutim, ze po prichode domov, do roboty - okamzite po prezuti sa: umyt ruky!
Snazim sa aj udrzovat si normalnu vahu, okrem ineho aj preto, ze predstava, ze druhym smrdim, je pre mna tryzniva.
Vasa kolegyna moze mat inkontinenciu, ale ani to nie je dovod, aby smrdela. Musi sa casto a riadne umyvat a dostatocne casto si vymienat tie specialne vlozky. Jej stolicku treba vymenit.
Mozno uziva lieky, po ktorych ma telo ako pavuk, ale ani to nie je dovod smrdiet.
Okrem vazneho stavu, ked je clovek odkazany na pomoc druhych, nic nie je titulom na smrad.
Vasa kolegyna pravdepodobne potrebuje psychiatra (uz davno). Mzno aj k dakomu chodi a cosi uziva. Nuz, po tolkych rokoch fixovanych navykov vidim jej sance na zlepsenie hygieny ako velmi male.

Vam ziadna suskanda nepomoze. Uz ste to mali riesit davno (najlepsie hned, ako sa problem zisti). V MHD je sofer opravneny vykazat smradlaveho a spinaveho jedinca.
Mate pravo pracovat bez nevyhnutneho smradu.
Vela problemov sa vyriesi tym, ze sa zverejnia.

Uplne vazne: spolu jej napiste list a vyzvite ju, aby pouzila vsetky prostriedky na to, aby vas neobtazovala neprijemnym zapachom a kludne ich vymenujte: umyvanie, osetrovanie koze, antiperspiranty, dezodoranty, riadne oprate a vyplachane oblecenie, cista aj zvnutra osetrovana obuv, pripadne inkontinencne pomocky, ..
Ziadajte jej vyjadrenie, najlepsie pisomne, ci je ochotna zmenit svoje hygienicke navyky.
Ak sa pani vyjadri, ze nehodla zmenit starostlivost o seba alebo sa napriek jej snahe po 1 mesiaci nezlepsi, napiste vedeniu firmy velmi vazne napisanu ziadost, aby problem riesili technicky - aby ju oddelili. Ustne by som sefovi navrhla, aby si pani nastahoval do kancelarie on. Nech vie, o com je tu rec.
Napiste vedeniu aj to, ze ak vas bude kolegyna nadalej obtazovat zapachom, ze vyuzijete pravne prostriedky na napravu vasho pracovneho prostredia. Ak bude treba, naozaj to urobte. Na toto mozete skusit aj konzultaciu na ministerstve prace a soc, veci, mozno aj bezplatnu pravnu pomoc alebo ombudsmana.
Nekaslite sa s pseudoohladuplnostou. Napis/te ako pokracujete.

emalea

nie som starší ročník...povedzme "stredná generácia", ale čo sa zabijem keď som taká empatická?? s tou babou neurobíte proste NIČ...zmierte sa s tým!!! ja som mala zapáchajúceho kolegu, mal vtedy ledva 40 rokov, viem isto /poznala som aj jeho ženu, čo mi to potvrdila/ že sa sprchoval v lete každučké ráno pred príchodom do práce a už okolo 10tej páchol a čo? sme sa mali zblázniť??, inak to bol veľmi fajn a charizmatický chalan a vychádzala som s ním ešte lepšie ako z babami...
vieš, keď pracuješ v kolektíve, natrafíš na všeličo...komu sa nepáči ...myslím to všeobecne práca v kolektíve, nech ide podnikať, vtedy sa človek môže /aspoň väščinou/stretávať s kým chce a kedy chce... a ešte jedna dobrá rada do života...aj ja som bola šéfka a mala som pod sebou dosť ľudí a keď občas niekto za mnou prišiel s podobným problémom, tak som si väčšinou pomyslela: Ježiš...toto ľudia ozaj riešiť nemusíte...a čo očakávate odomňa ako od vedúceho? pozvať si toho človeka na koberec? veď je to trápne pre obe strany...aj pre toho vedúceho aj pre toho napr."smraďocha!!musela by som to ako šéfka riešiť v jedinom prípade...keby tá osoba robila na verejnom mieste /napr. čašníčka, ref. v banke za prepážkou a pod./ a sťažovali by sa zákazníci...ale to je už iný level...

ni-ka

no mate to tazke...vyhodit ju nemozu, po dobrom jej dohovorit nepomohlo...neviem,ja by som tam nevydrzala,nemohla by som byt pri takom clovekovi,asi by ma stale napinalo...
co tak vonne sviecky,tycinky,vone do zasuvky...aspon trocha zmiernit ten puch...a stale vetrat...
a inak plucne chlamydie ma v sebe kazdy druhy a pasovy opar nie je nakazlivy,virus ma v sebe kazdy kto prekonal ovcie kiahne a moze prepuknut kedykolvek...toho sa nemusite bat:-)