Z ktorej antikoncepcie ostanem stihla? (nezadrziava vodu v tele)

Príspevok v téme: Z ktorej antikoncepcie ostanem stihla? (nezadrziava vodu v tele)
otazka123

dobry den, nechcem ju brat! ale asi bduem musiet mam velmi rozhadzane hormony, uz dlhe roky PCO syndrom a moje telo same od seba neovuluje

problem je ze z Yadine mi vypadavali vlasy, nastastie vodu nezadrziavala
ostatne druhy antiky mi v prvom rade posobili na psychiku, tie 2 kg co som z nich probrala som brala v pohode lebo to yvzeralo ok (brala som Diane 35, a ine)

nechcem ju brat nevberiem ju uz 5 rokov ale stale mam rozhadzane hormony, seriozne PCO ktore nevedia inak liecit (pocas pauzy od antiky sa moje telo enspamätalo a nedostavam menzes sama od seba)

prosim poradte mam seriozne PCO som zufala z toho

viem ze lekari sa snazia mi pomoct ale z tych HAK mi afkt bolo strasne! ( aj z nie HAK . napr. duphaston nie je HAK a moje nohy boli velmi opuchnute) dakujem za radu (mam 26 rokov)

vitavi

Polycystické vaječníky sa vytvoria ženám, ktoré obľubujú syry, vajcia, mäso, slané a pečené jedlo, mliečne výrobky, jogurty a nasýtené tuky / v koláčkoch, krémoch, omáčkach, nátierkach a pod./
Jedz ľahkú zeleninovú stravu, zeleninu i tepelne upravenú. Tuk len malom množstve. Jedz tuk len vo forme semienok alebo pár kvapiek panenského nenasýteného oleja do jedla. Doplň obilninou, ktorá ťa nasýti a strukovinou bez pridaného tuku.
Takto sa ti bude tvoriť dostatok ženských hormónov a klesne hladina testosterónu.
Inzulín sa ti ľahko dostane do buniek po čase, keď sa odstránia usadené oxidované tuky.

redka

Je pravda, ze nenam take zdravotne problemy ako ty a je mi luto, ze ti nevedia lekari pomoct inac ako hak alebo operaciou. Len ja som taka, ze ak nejaky problem mam a nevedia mi pomoct kompetentni alebo sa mi vidi ich sposob riesenia velmi radikalny alebo jednu vec riesiaci a inu poskodzujuci, snazim sa hladat odpovede aj inde (ak samozrejme nejde o zivot ci nejaky akutny uraz ci stav)... Ak tvoj stav este znesie odklad operacie ci hak, skus este pohladat aj nejake riesenie mimo oficialnej mediciny, ale tak aby si sa neohrozila este viac. Len tolko som chcela. Drzim palce nech sa ti podari najst riesenie take, ake bude pre teba najlepsie nie len dnes ale i do buducna ;)

otazka123

dakujem za dobru radu, precitam :-) lenze ty si ten menzes aspon dostala

stravujem s adost zdravo a psychicky som vzdy ok (s vynimkou brania tej HAK)

redka

S akupunkturou nemam ziadnu skusenost. Ale brala som macu a pupalkovy olej a pomohlo mi to s pms a zmiernilo bolesti pri menzese. Fakt si o tom nieco precitaj a skus to.

otazka123

este som neskusala nic alternativne

a moze pomoct aj akupunktura?
nechcem HAK brala som styri druhy a uplne mi pokazili vela veci :,( je mi do placu lekari vravia ze v mojom pripad eina volba nie je

ma niekto skusenosti s operaciou vajecnikov?

redka

A skusala si aj nieco alternativne? Nejake doplnky? Yam, maca, pupalkovy olej,kotvicnik.... To vsetko je na vyrovnanie hladin hormonov. Nieco si o tom skus najst na nete. Skus este toto nez do seba zacnes cpat hormony.