Nesmelý muž

Príspevok v téme: Nesmelý muž
trubela

Zdravím.. viem, že asi ani neexistuje rada, asi sa potrebujem len vyrozprávať... stretávam v práci sporadicky človeka - muža, kt.ma po dllllhom čase zaujíma. problém je, že je veľmi plachý nesmelý zakríknutý.. hoci v pracovnej oblasti pôsobí suverénne a darí sa mu... a možno práve tá kombinácia zdravého sebavedomia v práci, zároveň úcty a pokory v bežnom správaní ma tak na ňom priťahujú. je to dobrý človek, no zároveň v poslednej dobe aj veľmi ubolený smutný a sklamaný (vzťahy, rodina, zdravie..) ...najradšej by som ho objala silno a nikdy nepustila.. až na to, že ja som nikdy chlapa nebalila, nikdy som ani nemusela, som proste stará škola.. chlap by mal byť podľa mňa vždy ten, kto prvý vyvinie nejakú snahu a iniciatívu aj keď si uvedomujem, že v tomto prípade to tak asi nikdy nebude a tak tie naše občasné pracovné stretnutia končia aj začínajú pri - dobrý deň.. dovidenia a také tie zdvorilostné blablabla, a potom si hlavu trieskam o múr aká som hlúpa koza, že sa správam pri ňom ako zaľúbená školáčka, pritom bežne randím, mám lepších chlapov kamarátov ako kamarátky... nerozumiem tomu celému a hlavne sa bojím, že si ho opäť uchmatne nejaká harpia a zas bude len trpieť... :-/

Súvisiaci obsah

Mesačný princ

Zoene - to si kde vzala takéto niečo? Každý človek je jedinečný, ako muž, tak žena a ak generalizuješ, tak budeš vždy vidieť nezáujem. Čo ak ten muž nedokáže byť taký, ako je väčšina?

trubela - ono to, čo si praješ v mladosti sa ti kľudne môže splniť v dospelosti či starobe a naopak to, čo si praješ v tomto okamihu sa ti nemusí splniť už nikdy alebo okamžite. Dávaj pozor hlavne na nejasné priania, pretože aj tie sa plnia a potom celý život nevieš kadiaľ ísť.

trubela

Ahojte, ktosi tu raz napísal, že mu chýbajú konce takýchto "príbehov". Jedno je pravda - keď na niečo veľmi myslíte a chcete, celý vesmír sa spojí aby sa to stalo, a preto si treba dobre rozmysliet o čom snívate....

Zoene

"Či sa muž správa odmerane alebo má len trému je poznať na správaní, na hlase, na pohľade, reči tela..." New Low no ja neviem, také veci sa predsa dajú spoznať, až keď toho dotyčného trošku poznáš.Ako mám prosím ťa vedieť , aké má niekto cudzí prejavy a reč tela.Ak sa správa nedostupne ,pre mňa to je jasný signál, že nemá záujem.Možno sa mýlim, ale všade sa hovorí, že muži sú priami, a preto mi to nesedí.

newLow

miriam123: u žien nie je plachosť vnímaná ako u mužov. Existuje všeobecne zaužívaná dogma, že muž je "lovec" a bojuje o svoju "korisť"... Aj preto sa od muža očakáva, že bude ten, čo iniciuje kontakt. Tiež nie je pravidlo, že najplachší muži sú tí najlepší, ako poznamenala lienocka-33. Myslím si však, že sa im nedostáva toľko pozornosti od žien, pretože si ju nevedia svojím umierneným správaním vydobiť. Čo je škoda, pretože často ostávame v úzadí skôr ako pozorovatelia, hoci by sme radi dostali šancu a neraz sme určite vhodnejšími partnermi pre ženu, ako si ona medzi "konkurentmi" vyberá. Nevieme okúzliť hneď, ako to dokážu jedinci, ktorí sú sebavedomí a žena je pre nich len ďalšou trofejou do zbierky, prípadne nástroj na zdokonalenie techník. Ženu potrebujeme spoznať, hlbšie a podrobnejšie, aby sme i my vedeli, že ju dokážeme chápať, naplniť a urobiť ju šťastnou, a to chce čas, a príležitosti. Pýtam sa ale, ako dobre sa dá spoznať človek z jednej príležitosti? Pretože obvykle, ďalšia už nepríde (friendzoned, škatuľkovanie, jednorazové stretnutie...). A ženy majú toľko možností, ktoré im napovedajú, akého partnera si vyberajú/vybrať. Stačí pozorovať, ako sa správa, ako sa správa k priateľom, k nej, k rodine, k cudzím (obsluha, okoloidúci, pri nákupoch). O čom hovorí, ako o tom hovorí, aký výrazový a obrazový slovník používa, aký je empatický, je toho mnoho.. Problém je, že sú často zaslepené peknými rečami alebo telom (očami, tvárou, hocičím, čo tú ktorú ženu priťahuje) a nevedia si dať 1+1 dokopy. Nezameriavaj sa na mužove hodnoty a jeho osobnostnú podstatu. To som ale odbočil...

Či sa muž správa odmerane alebo má len trému je poznať na správaní, na hlase, na pohľade, reči tela... A stačí malinký test.. Poprosiť ho o maličkosť, pomoc, radu.. Čokoľvek, ak s úsmevom a ochotne pomôže, je to myslím dobrá indícia...

Komplimenty sú samostatná kategória...
Dnes mám pocit, že prevláda vo vzťahoch túžba po dominancii, namiesto harmónie, potreba vynikať, namiesto dopĺňania sa a dokazovania si ega, namiesto obety a tolerancie. Láska nemá byť boj, má to byť spoločná cesta a vzájomný cieľ.

[zruseny35]

Baby................
ako viete ,že tí plachý muži su tí najlepší? Ja som si takeho placheho,čo nas kamaratka musela davať dokopy našla.ked sme sa vzali a prišli prve problemy,zrazu bolo po plachosti a hádzal po mne pri každom probleme vetu "ty si ma chcela " .Dnes sme rozvedený .Jeho zbalila iná žena,už je ženaty.Hoci sa ona na mna pri stretnutí a krdlom deti okolo seba usmieva,ja jej FAKT NEMAM CO ZAVIDIET .

dixit

a skúšala si ho niekam zavolať? :-) (bo to bola druhá možnosť v Nininom príspevku - zavolať, alebo sa vykašlať)

miriam123

newLow - ja som uplne rovnaky typ, akurat, ze som zena. neviem si inak moc predstavit, ze by som to spravila, aj ked ti najplachsi muzi byvaju najlepsi. ono je to asi tazko urcit, ze toto je ten typ, ze je len plachy a nesprava sa odmerane kvoli tomu, ze nema zaujem. hm, co tym vlastne chcem povedat?:) asi by ma celkom zaujimali znaky, ak take su, ze muz nie je ignorant, ale len plachy voci zenam. inak som mala vzdy stastie, lebo som nemusela nic robit preto, aby mali muzi zaujem. ale na druhej strane, to je celkom nevyhoda, pretoze sebavedomie sa buduje aktivitou a nie pocuvanim komplimentov.

newLow

chýbajú mi tu konce všetkých (takýchto) "príbehov"...

k téme.. osobne by som to vnímal veľmi pozitívne, keby mi žena povie o svojich pocitoch, resp. že sa jej páčim, určite by som ju nijak nestrápnil ani nepovažoval za niečo menejcenné, naopak, stúpla by v mojich očiach, sám som hanblivý a viem, aké náročné toto vie byť a ja to vyslovene potrebujem počuť, inak si to nevšimnem alebo ostávam v pochybnostiach...