Neznáma diagnóza, budem vďačná za akúkoľvek radu

Príspevok v téme: Neznáma diagnóza, budem vďačná za akúkoľvek radu
0Mony0

Chcela by som Vás požiadať o pomoc, pri mojich zdravotných problémoch, ktoré trvajú 2 mesiace a neviem si s nimi rady, problémy ako búšenie srdca, pocit obrovského strachu - nepokoja a úzkosti, bolesti hlavy, pocit tlaku v spánkovej oblasti daľej mravenčenie, tŕpnutie a pichanie v rôznych oblastiach hlavy, mravenčenie na chodidlách a rukách, pocity na zvracanie (zatiaľ som nezvracala), pocity na odpadnutie (zatiaľ som neodpadla) - celková slabosť, najmä v nohách a poruchy videnia -zahmlievanie, keď mi príde zle často ma preženie. Mám 21 rokov a doteraz som nemala žiadne zdravotné problémy, neberiem žiadne lieky. Na vyšetreniach som zatiaľ nebola, akurát raz na pohotovosti keď mi prišlo zle, zmerali mi tlak a spravili EKG a všetko bolo v normále, dali mi injekciu na ukludnenie a poslali domov.

redka

Verim... Sama na sebe to testujem... A cim viac o tom citam, tym viac som presvedcena ze vela psychickych ochoreni sa da vyliecit alebo aspon zmiernit prave cez stravu a doplnky....

kop.problemm

Ja jem na raňajky kakauko s rohlíkom a popoludní obedujem špenát. Treba jesť hlavne potraviny bohaté na železo, striebro a zlato.

LMarika

Ja mam napriklad taky problem, ze ked zjem spenat, kakao, soju, tak sa citim, ako keby som bola otravena nejakou jedovatou latkou, akoby som zomierala na nejaku otravu. Tak som proste tieto potraviny zo stravy vylucila a hotovo. Dalsia vec - alergia na kovy. Ak mas napriklad alergiu na nikel, nejedz potraviny bohate na nikel, napriklad kakao, spenat a dalsie.

redka

Tiez som za krvne testy na prvom mieste.... Mineraly,vitaminy hlavne d a b 12... Nezacni hned do seba davat anxiolitika a podobne blbosti kym sa nevyvrati povod v nedostatku nejakej latky... Lebo z niekoho kto len potreboval doplnit nejaku latku sa z teba stane psychiatricky pacient zavisly na liekoch sposobujucich dalsie psychicke potiaze...

LMarika

Neuznavam nazor, ze akykolvek telesny problem by mohol mat pricinu v psychike. Daj sa vysetrit. Pocity na odpadnutie moze zapricinit alergia na spory plesni - najviac su rozsirene v ovzdusi vonku v prirode v auguste a v septembri, co je prave teraz, v tomto obdobi, preto ma to napadlo. Plesniam sa dobre dari tam, kde je teply a vylhky vzduch, v domacnosti hlavne tam, kde su tapety a zateplene cinziaky, ale aj stare budovy, stare, vlhke domy. Ludia s touto alergiou, ci deti, ci dospeli, odpadavaju v kostole, ale len v lete a len ked stoja. Zatial, co v zime mozu v kostole stat a problem nemaju. Dolezite je casto vetrat a nespat v jednej miestnosti so susiacou sa vypratou bieliznou. Pocity na zvracanie, alebo hnacka, ze ta prezenie hned po jedle - uvaris si polievku, zjes ju hned po uvareni a nemas problem. Ale ak ta polievka stoji na sporaku 3 hodiny a potom si ju znovu das, bez ohladu nato, ci ju zohrejes, alebo zjes len vlaznu, pripadne ak bola jeden den v chladnicke, uz ta v case jedenia, alebo hned po jedle svrbia usi, palia pery (neskor moze byt aj herpes), dostavi bud hnacka, ze ta hned prezenie, alebo plynatost, o par hodin silna bolest hlavy s pocitmi na vracanie, pripadne aj s vracanim, po jedle akoby zo sekundy na sekundu pride strasna unava - moze, ale nemusi byt kazdy tento priznak. Tu zapracovali afla toxiny, patulin... Su produkovane plesnami, na ktore mozes byt alergicka bez toho, aby si o tom vedela. Nehovoriac o spagetach a palacinkach, ktore boli jeden den v chladnicke, a podobne... Skus jest varenu stravu len cerstvu a zeleninu tiez - cize ziadne makke zemiaky a paradjky, z ktorych bola vykrojena plesen, ale ani maso s dnesnym datumom spotreby, napriklad kuracie prsia kupene v akcii, ktore su uz na urcitych miestach tmavohnede a stvrdnute. Zelenina musi byt tvrda a stavnata, nie nejaky zvadnuty kel kupeny v akcii, alebo makke zemiaky, na ktorych sice plesen nevidime, ale kedze su makke, tak tie plesne uz tam su a alergicky clovek ich zaciti. Mnohe plesne su sucastami konzervacnych latok. Nariklad makkucky croissant zabaleny vo farebnom sacku obsahuje plesen penicillium, ktora je sucastou konzervacnej latky v nom, preto je trvanlivy. Alebo syry s bielou plesnou, napriklad Encian, Camembert - tiez je v nich penicillium ako konzervacna latka. Nemas pocit na odpadnutie v case, ked vchadzas do kupelne bezprostredne po sprchovani sa ineho clena rodiny, ktory z nej prave vysiel? Hlavne v lete? Nevychadzas po sprchovani sa z kupelne s cervenymi ocami, ktore ta stipu? Nekychas a nemas potrebu vyfukat si nos, ked sa v lete prechadzas v parku medzi stromami po dazdi? Existuje viac ako 20 takych druhov plesni, ktore mozu zapricinit alergiu, takze sa neuspokoj s lekarom, ktory ti da do testu iba dva druhy plesni a so sto percentnou istotou vyhlasi, ze ty ziadnu alergiu na plesne nemas. Najdi si takeho alergologa, ktory ti da do testu 20 druhov plesni, aby si bola spokojna. Tie pocity na zvracanie spojene s bolestou hlavy, ale aj to, ze ta po jedle prezenie, mozu suvisiet aj s potravinovymi intoleranciami. Daj sa vysetrit aj na intolerancie. Trpi nimi 45 percent europskeho obyvatelstva, tak preco by to nemohol byt aj tvoj problem. Treba dva testy - jeden velky z odberu krvi, do ktoreho ide 200 potravin, ale neobsahuje laktozu a fruktozu a druhy mensi - dychova skuska na laktozu a fruktozu. Top 1 medzi intoleranciami je prave laktoza. No rovnako mozes trpiet aj potravoinovymi alergiami. Pricina tvojich problemov sa urcite najde, hladaj ju v alergenoch, ale u psychiatrov ju nehladaj! A ak natrafis na lekara, ktory ti odporuci psychiatricke vysetrenie, PREC OD NEHO!!!

Ivka 1

Kompletné vyšetrenia sú potrebné , tam by sa malo vždy začať , poznať stav minerálnych látok a vitamínov v organizme a ak chýbajú, doplniť. Pátrať po príčine ťažkostí ďalej a ak lekári neprídu na príčinu ťažkostí, väčšinou to hodia na psychiku.

Agnes998

Urcite si nechaj spravit kompletne lekarske vysetrenie, moze to byt vselico. Aj nejaka bakteria. Ak sa nenajde pricina, tak treba ist psychiatrovi, lebo to moze byt aj psychiatricka diagnoza. Ale vsetko sa da liecit, neboj sa.

Ivka 1

Aj s úzkostnou poruchou sa dá pomôcť prírodnými doplnkami výživy. Základ všetkých zdravotných ťažkostí je v zlom strebavaní minerálnych látok a vitamíninov, to všetko má dopad na zľazy s vnútornou sekréciou a na prácu životne dôležitých orgánov. Začala by som od prečistenia organizmu - hlavne hrubého čreva a tenkého čreva a súčasne je potrebné doplniť chýbajúce živiny. Lieky už liečia následok ale neliečia prvotnú príčinu ťažkosti.