BLUDNY KRUH

Príspevok v téme: BLUDNY KRUH
mirage

AHOJTE!MAM JEDEN NEMALY PROBLEM SO SEBOU.UZ CEZ TRI ROKY SA LIECIM NA NIECO CO JEDEN PSYCHIATER DIAGNOSTIKOVAL AKO SOCIALNA FOBIA A DRUHY AKO PANICKA PORUCHA.NIE JE TO TO ISTE?MAM Z TOHO HOKEJ.SOM MESIAC A POL PO PORODE A NA MESIAC NA RADU PSYCHIATRA SOM VYSADILA LEXAURIN[1XDENNE],ALE STAVY SA OPAKUJU:TRIASKA,NECHUTENSTVO,VNUTORNY NEPOKOJ,STRACH VYJST MEDZI LUDI,POCIT DUSENIA,NAPINANIE NA VRACANIE...A TAK SOM ZACALA BRAT OPATOVNE LIEKY.CHCELA BY SOM POPROSIT O ODBORNU RADU CO SA TO VLASTNE SO MNOU DEJE,CO SU TO ZA POJMY A AKO Z TOHO VON.TAKTO SA ZIT NEDA.VYSVETLITE MI CO TO SPUSTILO ALE PROSIM ZROZUMITELNE!DAKUJEM

holly

Mirage, ja som mala po prvom pôrode presne toto isté.Liečila som sa na panickú poruchu,ale nepomáhali mi utlmujúce lieky, tie môj stav poriadne zhoršovali,ale užívala som antidepresívum Seroxat-ten má minimum vedľajších príznakov, ale pri kojení jednoznačne nič neber.Rozhodni si to sama-ak sú tvoje stavy neznesiteľné, prestaň kojiť.Dieťaťu omnoho viac prospeje kľudná , vyrovnaná matka, ktorá dokáže vyjsť medzi ľudí a žiť plnohodnotný život,a to aj napriek tomu, že nebude kojené,ale kŕmené z fľašky.Ja som týmto do detailov prešla a kojenie som skončila v treťom mesiaci a nasadila som si liečbu,teda samozrejme pod dohľadom psychiatra.Nič nepodnikaj sama, budeš si neskôr vyčítať, že má tvoje dieťa problémy spôsobené liekmi. A ešte -je to jedno, či si to pomenuješ panika, či soc. fóbia, ono je to poprepletané jedno s druhým...A aby som ťa aj potešila, mám ďalšie dieťatko, kojila som ho skoro dva roky a aj keď sa niekedy moje stavy snažili vrátiť (začalo mi búšiť srdce, stavy na odpadnutie, vracanie a všetko to , čo dôverne poznám), vždy si poviem, som ok, rozdýcham to a vyhýbam sa situáciám, ktoré mi to spôsobujú.Nejdem do veľkých davov, hypermarketov,na veľké akcie spojené so stresom ,ale snažím sa s tým vždy popasovať.Ukľudni sa, uvoľni sa a ak to nemáš pod kontrolou, daj si lieky aspoň na pár mesiacov.pa pa

Alternativa

Ahoj,
bola si liecena vylucne lexaurinom? To sa mi nechce verit pri urcenej diagnoze. Kojis? Tie lieky si si opatovne naordinovala sama? A ake lieky, len lexaurin? Kedze si po porode a zrejme kojis, mala by si spolupracovat s odbornym lekarom prip. aj psychiatrom. Musis mysliet teraz na dvoch. 1. Tvoje dietatko - cez materske mliecko dostane aj Tvoje lieky a ich metabolity. 2. Ty - bez konzultacie s lekarom nic nepodnikaj ale v tak zatazujucom obdobi ako je poporodne by si mala byt pod lek. kontrolou. Drz sa

kiri

Rada by som ti pomohla,ale nemam s tymto tvojim problemom skusenosti,ale co tak ist inemu psychologovi.Z coho mas tak velke problemy?Akych ludi mas okolo seba?Ma ti kto pomoct,mas v niekom oporu?Pises ze mas babatko.Ako to zvladas?Mozno si prilis pretazena,vycerpana.Aj z toho mozes mat tieto problemy.Drzim ti palce,aby si sa z toho dostala,aby si mala radost z dietatka.Hlavne aby si sama zistila,nakolko ta mi vobec nepozname,co ti sposobuje tie tvoje stavy.Mozno ti partner ublizuje.To su len uvahy.Musi byt nieco,z coho to vsetko prameni.Vela stastia!