Na medicinu v 21? Neskoro?

Príspevok v téme: Na medicinu v 21? Neskoro?
blondavapeny

Dobry den,

Mam velky problem a potrebovala by som radu. Mozno mam trosku zakomplexovane videnie veci alebo moc realisticke. Mam 20 rokov. Tento rok som maturovala. Chodila som na 5roc. bilingvalne gymnazium. A idem na nie celkom moju vysnivanu vys. skolu. Chcela by om ist buduci rok na meidicinu ale rozmyslam - predsa len uz niesom uplne najmladsia v 21 ist na 6 rocnu skolu. skoncim v 27 a to uz niektori moju rovesnici mozu mat skoro po atestaciach. Neviem ako sa da do vyssich rocnikoch zarabat pri medicine lebo predstava nehat sa zivit rodicmi do 27 ma moc teda netesi. Preto sa pytam, myslite si ze je to moc neskoro? Mate nejaku svoju znamu co isla do skoly tak neskoro? trosku ma to desi ale na druhej strane bysom velmi chcela. Musim byt ale realista nie za kazdu cenu byt vecnym studentom a vyciciavat rodicov. Dakujem

dfhdfh

ja v tom vidim iba jediny problem. a to financovanie do konca studia.. lebo mat pracu ci brigadu pri studiu LF asi len tazko.. inac v ostatnom ziadny problem..

kikina :)

no len s tou brigádou čo ako chceš zarábať je to ťažké...medicína je veľmi náročná škola, plus kopec praxovania...to nezvládneš a nebudeš mať čas na robotu

Maoam

blbost, vobec to nie je neskoro, moze to byt aj vyhodou, ze budes osobnostne uz zrelsia, ako 18-19 rocni

v zahranici je uplne bezne, ze na medicinu idu ludia, ktori predtym urobili inu skolu (napr. zdrav. sestra, farm. asistent, dokonca uz som stretla aj technika :-), ktory na medinu siel v 30-tke.....

a patril medzi najlepsich a to studoval vramci unikliniky (prax)

takze vo veku 21 rokov nemas mat co ziadne komplexy, mnohi sa nedostanu na medicinu na prvy krat, takze je velmi pravdepodobne, ze po 20tke ich tam bude viac, ako si myslis.....

keby si mala 40, uz by to bolo ine, ale v DE poznam jednu zdrav. sestru, ktora v 40tke sla na studium mediciny, vazne

len z hladiska potrebnej praxe a vypracovania sa v hierarchii je to uz dost neskoro, ale ona nemala ambicie stat sa primarkou ani si otvorit vlastnu ambulanciu

takze nezufaj, len smelo do toho a vela stastia!!!