Navalove prejedanie sa

Príspevok v téme: Navalove prejedanie sa
Snazim_sa

Ahoj.

Ja neviem, ci ide o formu poruchy prijmu potravy, ale mam divne navalove stavy prejedania sa- podotykam sladkeho primarne. Mam obdobia, kedy sa drzim na uzde a v pohode sa vyhybam vsetkym jednoduchym cukrom, nijak si ich neodopieram, ale skratka ich nevyhladavam a potom dojde obdobie, kedy neviem co by som si skor dala. Cokolada, keksiky, nutely, vsetko co je po ruke a je mi zle. To trva niekolko dni a potom zas chvilku nic. Niesom (zatial) ani v nadvahe, ale ak to takto bude pokracovat, tak neviem kde skoncim, vsak to nieje ani zdrave. Minule som si povedala, ze vyskusam alternativu ovocie, ale nebolo dostatocne sladke tak som sa zas musela \\\"dojest\\\" sladsimi vecami. :/
To je strasne ... nevviete mi niekto poradit co robit v takej situacii? Dakujem za vsetky pripomienky.

meetoo

este ma napadlo, ze sa musim vyhybat len prvemu malemu kusku(ako sa to hovori: len maly kusok na ochutnanie)-potom nedokazem prestat.

meetoo

ja to tiez mavam.

kedze byvam na podnajme, tak to riesim tak, ze nic sladke si nekupujem. ak si obcas daco kupim, tak len daco male, lebo velke balenia dokazem zjest na posedenie.

najhorsie je, ze sa prejem, ale za chvilu mi vytravi a mozem pokracovat dalej. podarilo sa mi napr. takto na pokracovanie zjest to velke balenie keksov(co sa podoba na disko, ale su vacsie a je ich tam viac)....potom mi bolo hnusne zle, ale nemam problem to zopakovat.

ako dovod vidim moju sucasnu zivotno-psychicko-emocnu situaciu.

slaninairl

Ja mam ten isty problem a potrebujem pomoc :( uz neviem co robit, vydrzala som par dni na normalnej strave, no vzdy to pride a jem sladke, kym mi z toho nie je doslova zle! Je mi z toho smutno, necitim sa dobre psychicky. Pred 2 mesiacmi som bola stihla a pribrala som takto 5kg, mozno aj viac. Ide o to, ze skoro rok som nic sladke ani nejedla, schudla som na kost, no raz som si dala cokoladu s tym, ze to je prvy a posledny krat a odvtedy sa prejedam sladkostami :( prosim, ak mi niekto viete pomoct, urobte tak. Kludne mi vynadajte, len nech to uz prestane :(