Mam 25 rokov a pocit, ze je to uz vela

Príspevok v téme: Mam 25 rokov a pocit, ze je to uz vela
somsama

mam 25 a citim sa stara aj ked mi tipuju maximalne 19 rokov...nedavno som si presla burlivym rozchodom...ako v kazdom vztahu, malo to byt navzdy, boli sme spolu niekolko rokov uz sme spolu byvali a planovali, ale nevyslo to...okolo mna su same pariky, bud chodia spolu na dovolenky na vylety, alebo su same svadby, cakaju a tesia sa na babetko... aj moja starsia sestra sa minuly rok vydavala a tiez ma babetko....minule som sa nad niecim rozculovala a mama mi povedala ze frflem ako stara dievka....strasne sa ma to dotklo...az tak, ze som sa zavrela do izby a potajomky sa vyrevala..ja som rodinne zalozeny typ a chcem mat manzela a peknu sudrznu rodinu...mam pocit ze vsetci naokolo su zadani a stastni len ja som ako taky kol v plote...okrem toho aj skoro vsetky moje kamaratky su zadane, cize ja travim malo casu s nimi..inak som sama...chodim sama behat, sama na obedy, sama na nakup atd...okrem toho musela som si opet zvyknut na MHD pretoze ja auto nemam, ale priatel mal.. sama by som asi nezvladala domacnost a ani by som sama nechcela travit cas v byte, preto som sa vratila naspet k rodicom domov...je mi z toho strasne zle... bojim sa samoty a pritom som velmi spolocenska rada sa smejem... ja uz neviem co mam robit...ja nechcem byt sama...bojim sa toho..niekedy chytam uz aj depresie...snazim sa vzdy zamesytnat mysel, ale nie vzdy sa da s tym bojovat....prosim poradte mi alebo mozno potrebujem len nejake povzbudenie alebo si precitat vase zivotne pribehy ktore sa tykali samoty..snad to nieje este na psychologa :(

Naťa

Svojej mamke povedz ze dnes sa slobodnym dievkam po 25 ci po 30 hovori moderne Emancipovane zeny. Ziadne stare dievky, to len stari ludia na dzedzinach tak nazyvali slobodne devy lebo nevedeli zniest ze sa niektora nevydala ci nemala deti. Dnes to uz neplati, su to slobodne emancipovane zeny s vlastnym nazorom na zivot a spolocnost. Na zapade je takych zien habadej a nikto ich neodzudzuje pokial neziju v nejakom zapadakove. Takze nech sa tvoja maminka nasprava ako stara babizna z dzedziny s tymi nazormi. Uzivaj si zivot dokym si mlada a bezdetna potom ti to uz skonci az sa vydas a zacnes rodit. Uz to nebude to prave orechove, len plienky, varenie, upratovanie, plac deti a rev manzela, chodenie po obchodoch a vlacenie s taskami atd.

mojpohlad

Ako som už písal nižšie, nasleduj túto radu:

Nájdi si kamoša s ktorým budeš rada tráviť svoj čas - niekto s kým ti je fajn keď sa s ním vonku ideš prejsť, alebo ak zdieľate nejakú inú aktivitu spoločne.

somsama

maoam

pekne si to napisala, mas pravdu..aj o tom ze kto vie ake maju problemy iny vo vztahu aj ked na oko posobia stastni...ja som uz rozidena nejaky cas..mesiac cca a uz pred rozchodom asi 3 mesiace to bolo ako keby sme spolu ani neboli..az potom to prislo definitivne...ja som stastna za kazdu chvilku ktoru mozem travit s kamaratkami. vtedy sa citim super, nemyslim na somariny, som pozitivna a tak, no potom pridem domov a uz som tam kde som aj bola...

a k tym rozvodom, rozchodom..myslim ze je to tak 1:1 len si to tak nevsimam, ale je to aj okolo mna.. aj nevera, rozchody, rozvody su okolo mna... a v dost velkej miere...

a snazim sa stale nejako, hlavne mysliet pozitivne, ale niekedy tazko s tym bojovat...uz to chcem mat za sebou a byt z toho vyliecena..lebo naposledy ked som bola stastna, uzivala si slobodu a to, ze nemam nikoho, vztah som nechcela... stretla som "niekoho" a takto to nakoniec dopadlo...

Maoam

inak este nieco, ja som cerstvo rozidena, no cerstvo - dva mesiace, jasne, ze to boli jak slak stale, ale zacinam si uvedomovat, ze to nebolo ono a ani by do buducnosti nebolo

proste sa to malo stat

a aj ked sa mi zivot obratil hore nohami a zrazu je uplne ze VSETKO INAK ako bolo planovane, musim sa adaptovat a byt flexibilna, hoci to prve dva mesiace neslo, zacinam chapat, ze musim...ina cesta nie je

proste zivot sa neustale meni, nic nie je vecne a najdolezitejsi vztah v tvojom zivote je VZTAH TEBA SAMOTNEJ K TEBE

ludia prichadzaju a odchadzaju...

ja mam v okoli aktualne XY pripadov rozvodov, rozchodov, rozpadaju sa manzelstva s detmi...ludia okolo 35-48rocni.....

a tiez sa musia nanovo orientovat

hlavu hore

Maoam

necitala som prispevky podo mnou, takze prepac, ak sa budem opakovat

1: 25 rokov - pane boze, mat este raz tolko :-)), si mladucka, vsetko mas este pred sebou, VSETKO
2. mas aktualne negativny emocny stav kvoli rozchodu po dlhom, intenzivnom vztahu, kde boli plany do buducna - to je uplne normalne, ze sa citis uplne na dne, potrebuje to proste CAS
3. to, co vidis naokolo, je len jedna strana mince - ano, su stastne pary, manzelstva, vsetko OK, ale VSETKO ma dve strany, na jednej strane je tam to, co vidis ty, na druhej zaväzky, mat dieta nie je sranda, obmedzovania, prisposobovania sa partnerovi, dietatu, rodine ako takej, velka zodpovednost atd.
4. nie vsetko, co sa ti zda byt dokonale, tak naozaj je, mnohe pary su na verejnosti ine,ako doma medzi 4 stenami a navyse, nevies o ich problemoch - a ver mi, ze u kazdeho cloveka sa nieco najde, co nie je OK, ci uz zdravotne, financne, malo spanku, stres, problemy v praci, vo vztahu, v sexe atd atd atd atd
5. myslim, ze by si si mala uvedomit POZITIVUM tejto zivotnej fazy, mas 25 rokov, si mladucka a mas vsetko pred sebou, si VOLNA, nie si zviazana vztahom, manzelstvom, dietatom, mozes pracovat, studovat, ist aj do zahranicia a PARTNER - ten urcite pride tiez...to je jasne, si mlada pekna baba, mas 25...keby si mala 50, chapem, ale aj vtedy zeny castokrat zacinaju nanovo a nemaju problem si niekoho najst, ak sa o seba dobre staraju, samozrejme vekovo adekvatneho

vsetko zle je na nieco dobre, tym rozchodom si ziskala priestor a cas pre SEBA - tak to vyuzi najlepsie, ako sa len da!

a neboj, bude lepsie, len si musis uvedomit veci a pozriet sa na vsetko aj z ineho uhla a potom uvidis MOZNOSTI

jlk

treba sa zamerat na ine veci,Pozri je to vec pohladu,priamo sa zameriavas na veci ktore chces vidiet t.z.stastne pariky ,rodiny ,deti atd...Je zvlastne ze ja vôbec taky pocit nemam kazdy sa rozchadza,same hadky ,nedorozumenia ,bitky o deti a podvadzanie...Musis mat rada najprv seba.Vztah ti ma priniest benefity nie nicit ta.Deti a svatba nie su zárukou toho ze budes stastna.uzivaj si ze si sama,sprav si vodicak ,kup si faaaro,investuj do seba,citaj ,cestuj...nieje to lahke byt sam,ale ked budes revat doma do vankusa tak nikoho nestretnes

mojpohlad

Ale no, s tou MHD to trochu prehanas :)

Nebud taka fajnovka :)

Inak s tou chemiou.Dost sa mylis, ze vsetko poznas hned ked sa s niekym vidis prvy krat. Na zaciatku mozes tak akurat vycitit sympatie. Ale niekoho si hlbsie zamilovat a mat ho skutocne rad, tak na to potrebuje toho cloveka spoznavat dlhsie a postupne - a toto sa deje kludne aj vo faze kamaratstva.