Invalidny dôchodok z mladosti

Príspevok v téme: Invalidny dôchodok z mladosti
help94

Zdravim ,potreboval bi som pomôct
Uz od dectva trpim psychickymi problemamy v dectve som bol hyperaktivny (porucha ADHD som dislektik disgrafik ) 5 rokov som uzival RISPERDAL na tlemnie hyperaktivity- ked som mal 7 rokov bol som prvykrat hospitalizovany na psychiatrii pobyt trval 6 tyzdnov o rok neskôr moj druhy pobyt trval 4 tyzdne nasledne 3 pobyt 8 tyzdnov a stvrty 3 tyzdne(počas tychto pobytov som bol šikanovany a dokonca aj byti od spolupacientov) (tieto pobyty som podstupil na zaklade odporučania školy respektive tlaku školy kde si nevedeli somnou rady na zaklade hyperaktivity) po 5 rokoch liečby sa hyperaktivita stratila nasledne som začqal pocitovat uzksotne a deprisvne stavy boli mi nasadene antidepresiva a teito stavy sa kazdym rokom zhorsovali zacal som psotupne brat okrem antidepresiv aj antipsychotika na uzksotne stavy, stabilizatory nalad
ukončil som zakaldnu školu začal chodit na strednu školu ale vtedy sa mi rapidne zhoršil stav a prestal som zvladat naročne tempo školy na konci školskeho roka som neprospel zo všetkych predmetov tak som prestupil na druhu školu kde je tempo poamlšie len mne moj stav dost kolisa tak som požiadal o individualnu formu študia ktoru mam dodnes len bohuzial tento školsky rok sa mi tak rapdine zhoršil stav ze som doakzal ist do škoyl iba sporadicky a nalsedne som požiadal o opakovanie ročnika na zo zdravotnych dôvodov na zaklade podloženai spravy od psychaitričky . Problem je ten ze mam velky strach ze mi moj zdravotny stav zabrani zmaturovat a naslene sa zapojit do pracovneho procesu (mam 20 rokov nikdy som nepracoval nemal zaidnu brigadu ,bit v kolektive je premna naročne necitim sa dobre na meistach kde je vela cudzich ludi ,moje stavy su nevyspitatelne jeden den som v poraidku a druhy den nepoviem ani slovo a vetsinu dna prelezim v psoteli ) znamy mi poradil aby som požiadal o invalidny dôchodok z mladosti (osobne som stym stale neni uplne zmiereny nakolko ako kazdy mlady človek som mal sny ale pravdepdoobne nemam na vyber :-( )

zabudol som este napisat 4 roky chodim na psychoterapiu a podla moje psychiatričky pravdepodobne trpym BIPOLARNOU AFEKTIVNOU PORUCHOU ale na uplne dodiagnostikovanie bi som musel ist do nemocnice čo sa mi moc nechce nakolko mam na psychaitru velmi zle spomienky

Mam vôbec narok na invalidny dôchodok z mladosti ?
ako mam postupovat ?

Vopred dakujem za odpovede a ospravedlnujem sa pravopisne chyby bohuzial medzi moje poruchy patri aj dislexia

miracle

Neries invalidny - podla mna ta aj tak neuznaju, to su uplne ine diagnozy - a ries radsej spravnu terapiu, podla mna si na tebe psychiatria pekne zgustla, z hyperaktivity vyprodukovat uzkost, depresie a bipolarku....moj syn ma diagnpstikovanu adhd, ma vyborny prospech a individualny pristup vo vyberovej skole, ziadne lieky nikdy na to nebral, detom sa treba venovat a nie tlacit ich liekmi a pocitmi viny, nicit im sebavedomie ponizovanim tym, ze su psychiatricki pacienti. Vsetko zvladnes, ak ozaj budes chciet, ver si.

ni-ka

o ID z mladosti sa ziada ku dnu dovrsenia 18 rokov...v 20 rokoch musis mat zaplatene poistenie najmenej za 1 rok...cize ak chces ID musis si doplatit poistne za cely rok a je otazne ci ti ID schavlia a ak ano,vela to nebude...