Už to nezvládam

Príspevok v téme: Už to nezvládam
Bella19

Ahojte. Pisem sem, aby som sa zdoverila s mojim problemom, ktory trva uz dlho, od detstva. Keby som to mala strucne opisat, ide o to, ze uz ma prestal bavit zivot.

Mohla by som zacat tym, ze cely zivot nemam ziadnych kamaratov. Na ZS ma sikanovali, to uz je dost dlha doba, co som ju skoncila, ale následky mi ostali doteraz. Na strednej som tiez nikoho nemala. Teraz som na VS, a celkom inak som si predstavovala studentsky a internatny zivot. Zatial co na intraku vsetci spoluziaci chodia von, sa zabavat, ja nerobim nic, len sedim na izbe, lebo nemam co robit. Raz som sa tak opytala spoluziakov, ked sa niekam chystali, ci by som s nimi nemohla ist, tak mi povedali narovinu ze nie. Odvtedy som to neskusala. Neviem ci je chyba vo mne, ze sa nikto so mnou nechce bavit, alebo ci to je kvôli niecomu inemu. Co sa tyka vztahov, mala som jeden vztah, trval 3 mesiace a skoncil pred 2 rokmi. Odvtedy som nemala. Aj ked som bola na stretnuti s chalanmi, vzdy to skoncilo po stretku, uz viac sa so mnou nechceli stretnut a ani nepovedaali dovod. Najhorsie pre mna je, ze mi to babka s mamou stale davaju najavo, ze nemam ziadne kamaratky, ako to dokazes cele dni len sediet a nic nerobit. Babka zacne do mna vrtat ze som nesikovna, ze si neviem nikoho najst a stale ked som s nou furt zacne o tom hovorit. A mi povedala, ze mi to bude pripominat az dovtedy, kym si nenajdem priatela.

Ja si myslim, ze dovod preco nemam kamaratov je ten, ze som skareda. Ludia mi to aj povedali. Dokonca aj moj byvaly mi toto povedal.

Je toho viacej, co ma trapi, ale nechcem sa tu velmi rozpisovat. Ale uz tak dalej nevladzem, uz som na dne.

_meno

Ahoj Bella19

Je skvele, ze mas dokoncenu ZS, strednu, dokonca studujes na VS. Mas mamku, babku, mala si dokonca aj priatela. Mas mnoho zivotnych skusenosti (ktore ako pises, by mohli byt aj svetlejsie :)

Clovek robi len to, co vie . A clovek teda nauci druheho cloveka co sam vie.

Tvoja mamka a hlavne babka (+kamaratky) ta maju radi. Cely problem je vsak v nepochopeni sveta a pana Boha.

Uff, ved ja to skratim len pre ten kusok, ktory ta posunie v zivote prakticky zase dalej:

Si dusa, tam zacina laska (zdroj). Milovat je vecou duse (nie sveta .. ked milujem Boha, milujem aj seba, milujem aj druhych ludi, milujem aj podu, milujem aj to aj to .. podobne ako ked sa hnevam nie je to 1 vec na ktoru sa hnevam - vtedy sa hnevam na vsetko).

Nedostatkove myslenie (za to, co mam nie som vdacny a chcem ine) je nedostatok lasky (kto miluje tuto pritomnost a vsetko, zije v laske ... priklad: ked dieta je vdacne za 1 hracku o ktoru sa pekne stara, az vtedy mu dame dracku druhu (a nie ze si nevazi hraciek 100 a my mu skusime dat dalsich 200).

Myslim si, ze laska k tebe samej je prvy vhodny krok. (kedze ako pises mamka a babka su nespokojne, sama o sebe pises ze sa pokladas za "skaredu" ... lasky ta nemal kto naucit - mozes sa jej vsak naucit). Popros pana Boha aby ti s tym pomohol a popros aj nech ti pomozu aj anjeli).

V praxi to bude mat za nasledok, ze sa otoci aj tvoje myslenie - v sebe nosis lasku a tvoje cinnosti (staranie sa o jedlo, hygienu, cvicenie, vylety, sport, rodinu, vztahy, skolu, byvanie, cestovanie ...) su nasledok (prejav) tvojej lasky.

Kazde odmietanie je zabranovanie pokroku - v praxi ma kazdy clovek telo. Kto ho prijima sa o stara, ako sa stara o vsetko okolo seba. Mozes prijat seba a svoje telo a zacat sa on starat :)

Inak to poviem, to, co vravi clovek je o nom samotnom : ked ti povie priatel, ze si skareda .. znamena to ze on posudzuje, ktore telo je pre neho fyzicky skarede a fyzicky pekne .... je mu to nejako osozne ked niekomu povie ze je skaredy? samozrejme ze nie .... o sebe a druhych len v dobrom :)

Pod vplyvom okolia si prevzala schemy myslenia a ich nazory (co je podstata ucenia) .. Vsetko (tvoje nazory, tvoj postoj, nazory druhych, postoje druhych) je priestor pre ucenie, ale nasa dusa je samostatna. Sama mas slobodnu volu a sama si stanovujes, aka si.

Mozes byt akakolvek chces .. slobodna vola :)

V skratke tvoj clanok je, ze odmietas svoju telesnu krasu .. radsej prijmi ze kazdy clovek ma telo a je to jeho chram (v zdravom tele zdravy duch). (zrejme odmietas tento dar, lebo spolocnost hucka ludi ze laska k sebe je namyslenost a laska k svojmu telo je bezduche pozitkarstvo - kazda odusevnena cinnost je prejav lasky ... zato akakolvek bezducha cinnost (napr. pomoc z vypocitavosti) je prejav prazdnoty.

Prajem Ti vela stastia, lasky a krasy Bella19 :)