Frajer sa so mnou nechce zasnúbiť

Príspevok v téme: Frajer sa so mnou nechce zasnúbiť
Severka

Ahojte ľudia

S frajerom som už pomaly 5 rokov a on sa nechce som ňou zasnúbiť :-(. Hovoril mi, že je to zastaralý zvyk a že on je moderný. A je to zbytočné vyhodené peniaze. Ale ja chcem skromné zásnuby. Nič nechcem drahé.
Viete trápi ma to. A neviem či si ma chce aj v budúcnosti aj zobrať za manželku :-(. Nechcem byť len milenka do postele, ale aj niečo viac. Stále mi hovorí, že ma ľúbi a myslí to som ňou vážne. On si ma chce síce zobrať za manželku stále mi o tom hovorí ale neviem, či je to skutočné. Viete nelietam v oblakoch ako niektorí ľudia. Ja nemám rada slova aj keby boli najsladšie, tie slova by ma zneistovali. Ja chcem vidieť aj skutky. Zásnuby sú sľubom lásky a tak a on to nechce a ja som s toho mimo. Mám rada tradície sú také romantické.

Aj vy máte taký problém??

MultiLevel

Severka, este mi napadlo..pises, ze zasnuby su "slubom lasky". Skutocne? :) Nevidis to prilis romanticky? Myslis, ze zasnuby ti lasku nejak podporia, zvacsia, zarucia? Urcite nie. To aky je vas vztah je len a len vo vasich rukach. Dobry vztah necaka od zasnub alebo svadby, ze sa stane zazrak a laska bude vecna. V dobrom vztahu maju ludia snahu pracovat na sebe. Dovodom preco po svadbe tak vela vztahov stroskota je v drvivej vacsine aj to, ze najma zeny ocakavaju akesi zazraky. A nielen zeny, ale aj muzi maju tendenciu prestat komunikovat, prestat sa pytat "ako sa mas", prestanu riesit problemy, snaha o napravu ziadna, snaha o to, aby sa partner citil prijemne nula bodov, snaha pacit sa po fyzickej stranke partnerovi, no naco....snaha neocakavat zmeny od partnera, ale premyslat ako by som mohol byt ja dobrym partnerom - neexistuje...
Ci uz sa zasnubite, alebo neskor vezmete, necakajte od toho, ze sa stanu zazraky a laska sa bude sama od seba diat, lebo "zasnuby su prislub lasky". Dajte si namahu skumat svojho partnera....pretoze ten clovek, co rano od vas vstane a ide do prace, je niekto "iny" ako ten, co si vecer k vam zas lahne....Toto vam zaruci lasku, nie zasnuby, ani svadba ;)

doubledog

vies, co som si vsimol, multilevel?
cim viac ludia pripravuju zasnuby a svadbu z formalne-organizacneho hladiska, tym mensiu pozornost venuju vnutornej naplni manzelstva.

MultiLevel

Doubledog, lenze niekto sa nemoze vziat zo dna na den...a zasnuby s tym nic nemaju. To, ze pri klasickych zasnubach sa caka urcitu dohu, zvycajne rok, je aj kvoli financiam. Ide o to, ze mnoho ludi si najprv potrebuje nasetrit. My sme mali svadbu o 50 ludoch, a vyslo nas to veru veelmi draho. A co ked ma niekto 150 ludi? 200? Skladaju sa na to obe rodiny. A co ked je pripad ako som mala ja, ze sme si to platili sami? Z platu na SR by som to zaplatila tak o sto rokov. Z platu, ktory mam v zahranici to islo rychlejsie. Cize ak aj teraz niekto "caka" na svadbu a medzi tym ma zasnuby, nemusi ist o zastaraly zvyk ala doba ked sa ludia presuvali z dediny do dediny pol dna :)

doubledog

presne, ako pise RNG
tradicne zasnuby maju svoj vyznam v spolocnosti, ktora tradicie berie vazne a zije nimi.
to uz nasa spolocnost nie je.
ja osobne si tiez myslim, ze zasnuby su zastaraly zvyk.
tak ako je pre vacsinu zien zastarala rola zeny v domacnosti.
aj cas bezi ovela rychlejsie, naco cakat rok-dva na svadbu? to malo vyznam v dobe, kedy nebola doprava, takze rodina sa musela na svadbu logisticky pripravit.

RNG

Zasnuby a svatba su tradicne sluby ludi, co chcu oficialne oznamit, ze sa rozhodli zit spolu a mienia to na cely zivot.
Zialbohu dnes sluby nic neznamenaju, lebo sa moralne podklady u vacsiny ludi rozpadli vplyvom demoralizujucej propagandy. A to jedneho dna uplne znici spolocnost, lebo urcite zasady a pravidla su to, co spolocnost udrzuje. Kde sa to rozpadlo historicky, tie kultury po kratkom case zanikli.

MultiLevel

Hrac, ja som bola zasnubena vyse dvoch rokov, vedeli o tom len rodicia, nikto sa nepytal"kedy uz", lebo klasicky to byva tak, ze do roka by sa dvaja mali vziat. Nam to bolo fuk a vzali sme sa, ked sme mali na to prachy. Nekonala sa ziadna ceremonia, ziadne pytanie o ruku, ziadne stretnutie rodin, ziadne klasicke veci. Len my dvaja, nic viac...Cize je to o tom, ake si to urobis, nie o tom, ake su zvyky a ako to vnima niekto iny :)

MultiLevel

Beata, trapne zasnuby? Kto sa dnes zasnubuje? :D Moj chlap odmietal klasicku svadbu so vsetkym tym saskovanim, zvykmi a podobne a pre neho boli nase zasnuby viac ako samotna svadba :) Ako, verim, ze moj chlap je v tomto ojedinely ukaz, pretoze sam navrhol zasnuby, sam ich velmi chcel, pricom kamosky si mysleli, ze som ho ja do toho dokopala. A svadbu napriklad uz moc nechcel, pretoze sa bal, ze nam rodina do toho bude zasahovat a urobia z toho dedinsky bal...Potom sme vsak odisli do zahranicia, zarobili peniazky a kedze sme si vsetko platili sami, tak nam nikto do toho nepovedal ani slovo. A to obdobie, kedy sme sa zasnubili, bolo krasne. Vobec ma nezaujimalo aka je doba a ci ma zmysel sa zasnubovat. A uz vobec nie, ci sa NIEKTO zasnubuje :) Moj zivot sa akosi nikdy neriadil tym, co robia ini ludia :) To len na margo toho, co je trapne. Tak isto by som nekalkulovala s tym, ze "co ak sa rozideme"...Co ak sa rozideme si mozes hovorit aj vo vztahu bez zasnub, bez svadby, aj po svadbe, aj po neviem com. Lenze niektori ludia sa radsej vo vztahu snazia o to, aby dlhodobo fungoval (lebo je to len o ludoch), alebo si hovoria "co ak" a ziju v strachu doslova :)
Severka, skus ho trosku chapat. Toto je len o vas dvoch, najlepsie by bolo, keby si nedala na nazory inych...Ako vidis, jeden clovek ti tu napise, ze zasnuby su trapne, druhy ze bol z nich namakko...A to sa budete dalej riadit nasimi nazormi? Kazdy ti tu ponukne len svoj pohlad a nazor. Ja by som ti poradila, aby ste toto riesili len vy sami dvaja. Rozpravajte sa o tom, ako to vidite. Ked si ta chce vziat, tak ho do nicoho nenut, ale samozrejme mu povedz ako zasnuby vnimas ty...Hlavne sa probuh kvoli tomu nepohadajte. Vzdy sa da najst kompromis, alebo aspon si nejak veci vysvetlit

beata789

Naco zasnuby? Kto sa uz dnes zasnubuje? Dnes je to zbytocne a podla mna aj trapne. K nicomu to nezavazuje?
O co lepsie ti bude, ak sa s tebou rozide a ty povies: Hajz.l, zasnubeni sme boli a on takto! Rovnako mozes povedat: hajz.l, po 5 rokoch ma nechal! mas to za jedno.

Chapem, po 5 rokoch sa chces za neho vydat. Povedz mu to. Nechces nic zle.
Nechat sa takto tahat je pre teba nedostojne a premrhavas roky idealne na hladanie staleho partnera.
Co je na to zle, jasne to sformulovat?
Aspon budes vediet. Mozno prikyvne a rovno sa zoberiete.
Alebo sa bude krutit - vtedy sa rozid. Hlada popri tebe tu pravu. Teba chce, ale len trocha a ty s nim stracas cas.

Ak si vazne myslis, ze by si ho dotlacila graviditou .. nuz, mnohym dievcatam to vyslo.