Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

miska145

ahojte. mam tiež probl. so štítnou žlazou. čítala som na stránke Lubochne že musím mať odporučenie od endokrinológa. bez toho sa tam nedá ísť.? ďakujem

farmaceutka

nicoleta-odbery krvi ZASADNE NALACNO. Ak si doplnas jod, je mozne, ze bude treba znizit Euthyrox a si mierne predavkovana, preto mas pocity tepla a potenie. Ano, Euthyrox sa berie na znizenu funkciu stitnej zlazy, ale neznamena to automaticky aj jej zvacsenie (zavisi aj od stadia). Ak ti lekar nic nevysvetli, musis sa pytat, je platena aj za tvoje poucenie o povahe choroby a liecbe. Ak sa nespytas, tvoja chyba, lebo nememu decku ani vlastna matka nerozumie.

nicoleta

ahojte mám 17 rokov a už sa liečim eutrhyroxom ...4 roky:).... najprv mi nasxadili 50 o dva mesiace 75 a zas o dva mesiace 100 a ostalo to pri tomto teraz idem k svojej endokrinologičke.. do tt..... hudakova.... máte s nou dobré skúsenosti.?? a chcem sa opýtať v poslednom čase.. som unavená a idú namna také navali tepla... a začnem sa aj potiť z ničho nič.. a teraz mi začalo byť zle z jedla.. ale už to prechádza mám jej aj toto povedať?? aa ..............RNG mi pomohol v tom ..že. mám brať jod... sice som sa ešte nepýtala lekárky či je to vhodne ael jod mi pomohol.. lebo.. som na veľku chodila raz za 2-3 dni... a keď beriem ten jod tak chodím každý den .. a ešte zle spávam .. myslite že.. mám zlú dávku nastavenú a keď tam idem berie mi aj zakaždým krv.. musím na lačno?? a aj bez tablety?? rano.. lebo vždy som sa napapala a aj zobrala tabltku.. zle som to spravila dakujem za skorú odpoved:) aa ešte:D:d lebo doktorka mi nič nepovie vždy.. keď beirem euthyrox tak mám zníženu funkciu??? čiže zväčšenú šž??? dakujem:))))))))))

zuju

pusate- ak pises aj do inych tem, myslim ppp, ide o to, ze musis jest aby si mohla mat derti, ja som do lubochni sla tiez z anorexiou a menstruacnymi problemami

pusate

aj ja mam isť do lubochne,kôli pohlavným hormonom:(( mám 17rokov 152cm a v živote som ešte nemala menzes:(( myslíte,že mi dokážu pomôcť aby som mohla mať detičky???

jaja

ahoj, prosim o radu. Bola som na internom vysetreni a endokrin. mi povedala, ze mam mierne zvacsenu st.zlazu..dala mi Euthyrex 25 ug, krvne testy dodatocne ukazali, ze je vsetko ok. Mam tieto lieky brat aj nadalej. Beriem ich tyzden a dnes ma prvykrat velmi neprijemny zviaravy pocit v krku..ako keby ma tam nieco dusilo