Morske riasy a ich ucinky

Príspevok v téme: Morske riasy a ich ucinky
loreal

ahojte velmi by ma zaujimalo nieco viac o morskych riasach-citala som o nich dost co sa tyka stitnej zlazy,obsahu jodu,prospesnych ucinkoch na zdravie ale vazne je toho na webe stale malo....teda aspon v slovencine,mna by zaujimalo skor aka denna davka morskych rias je stale bezpecna aby som sa napriklad nepredavkovala jodom,zaujimam sa o normalne susene morske riasy-nori,kelp,kombu,wakame,nie o tablety ani vyzivove doplnky.vdaka

RNG

To je blbost s tymi genami, ked Japonec prejde napr na Hawaii alebo do USA a stravuje sa ako bezny American, tak to okamzite vidno na pleti, zmeni sa z porcelanovo cistej na acnoznu.A priemerny vek nebude mat taky , ako v Japonsku ale blizsie k USA priemeru.
Ako to povedalo uz hromada lekarov,
"sme to, co jeme"
Inac jedina riasa, co obsahuje tak vela jodu je kelp, ostatne obsahuju podstatne menej
Jod a selen v tak vysokych davkach su liecice na problemy so stitnou zlazou, ako to dokazali uz v 80tych rokoch mnohi lekari, zialbohu medicky monopol, druh globalnej mafie, to dodnes nechce priznat, lebo by im to dalo zdravsiu populaciu tj menej prijmov.
Smutne, ale co ocakavas vo svete, kde vladnu peniaze

loreal

RNG dakujem za odpoved ano viem ale predsa len oni maju na to geny organizmus inu stravu ine podnebie atd....my nie sme na take velke jodu asi nastaveny bojim sa toho ze ked budem jest velmi vela jodu kazdy den v riasach tak sa nim mozem predavkovat a mozem mat problemy so stitnou zlazou potom....

RNG

Priemer prijmu jodu na Japonca je 13.5 mg a nezda sa nijak, ze by boli predavkovani. Prave napopak je to jeden z najdlhsie zijucich narodov a relativne zdravsi, ako ine narody. Prezivaju napr Slovakov o 10 rokov.