Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pre dobrotu na zobrotu?

Príspevok v téme: Pre dobrotu na zobrotu?
tevulik

Ahojte. Chcem sa spytat, ci aj vy mate skusenost s tym, ze vase dobre skutky a umysly sa obratia proti vam. Mne sa to stava asi dost casto a uz som z toho smutna. Ak niekomu pomozem, obracia sa to proti mne. Priklad: mali sme v praci zadanu ulohu spolu s kolegynou. Jej vklad bol to, ze sme si pri kave povedali nase predstavy. Stale sa nemala k cinu, tak som sa do toho pustila a fakt som makala na tom. Pri prezentacii ma verejne zhodila, ze som jej ukradla napad a chcem sa presadit na jej ukor. Nezmohla som sa ani na slovo, kedze nerada chodim do konfliktu. Iny priklad : kazi sa nam casto tlaciaren, naucila som sa to opravit. Ked sa to niekomu pokazilo, vzdy som ochotne prisla a dala to dokopy. Na porade, ked sa riesila technika, tak som povedala, ze by sa mala objednat nova. Kolegyna hned na to povedala, ze vzdy ked som pri nej ja, tak sa pokazi. Takychto pripadov mam kopu. Je to fakt tak, ze ked ste mily, ludia to obratia proti vam? Este aj bezdomovkyna mi vynadala, ked som jej ponukla makovy zavin pri vychode z obchodu. Pritom pytala odo mna peniaze na jedlo. Mam si fakt nikoho nevsimat?

Maoam

ahoj tevulik, plne ta chapem, nie si tu sama, ako vidis, presli si tym viaceri

taketo facky su krute, bolia - ale niekedy fakt musia byt

nadalej ti radim, kym nenadobudnes vnutornu silu, stabilitu a vnutornu osobnu vyrovnanost a nebudes schopna sa plne sustredit na seba a mat nadhlad a distanc, SELEKTOVAT - podla tych 'naznakov, znameni, alarmov'

ja viem, ze nadalej pomozes ludom, ktori pomoc skutocne potrebuju, ale davaj si pozor - vies na koho, vies na co a opatruj sa

a napis opät, ako sa ti dari

je to dlha cesta, casto to bohuzial vznika v detstve vychovou, destruktivnym domacim prostredim, pokrivenim sebaobrazu, manipulaciami, ale da sa z toho dostat, len je to makacka na sebe samotnom a bohuzial, ak ti to nema kto vysvetlit ako sa veci naozaj maju a ake opatrenia musis urobit, tak roky padas na drzku...

ako nejeden z nas

raz sa dostanes tam, o com pisal doubledog, ale neda sa urobit piaty krok pred prvym, ci druhym...to je logicke, iste chapes

prajem ti vela stastia!

Slobodna

To o tých znameniach ti hovoril tuším hotdog :)
tevulík mrzí ma to...ale je dobré, že sa to stalo, pretože inak by si sa nikdy neodhodlala na zmenu. Vieš, človek niekedy potrebuje dostať riadnu facku aby sa prebral a nenechal so sebou zametať. Ani nevieš koľkokrát som takto ručala ja. Viem, že sa ti to nepáči ale vo vnútri musíš byť trošku sviňa, o to viac lásky a pomoci dáš tomu, kto ju bude naozaj chcieť a dokáže ju oceniť.

doubledog

anjelik
suhlasim s tym, co pises, akurat problem je v tom, ze na to potrebujes istu (dost vysoku) mieru pochopenia a schopnosti.
kym ju nemas, je taky postup pre teba destruktivny a nevhodny, narusa ti prakticky zivot a neposuva ta.
veci maju svoju naslednost a pokrocile postupy nemas pouzivat, kym nerozumies jednoduchsim.

tevulik

Mili priatelia. odpisujem az teraz, lebo som stale citala vase nazory. Skutocne ste mi otvorili v mnohom oci. Ktosi mi tu povedal, ze si nevsimam znamenia okolo seba.. Dnes ma az udreli do oci. Dostala som sa do situacie, kedy sa mi ti, o ktorych som si myslela, ze ma maju radi, ti ktorym som fakt pomohla pomocou, ktora bola dolezita, otocili chrbtom, doslova na mna jacali a urazali ma. V zivote som nedostala vacsiu facku... Ale potrebovala som ju na prebratie. Dakujem vsetkym, ktori mi tu radili, bez vynimky. Podla mna, prejavili skutocnu snahu o pomoc cloveku, ktoreho ani nepoznaju. Velke dakujem. Nech sa vam toto dobro vrati tam, kde ho potrebujete. Ja som sice dnes preplakala niekolko hodin, ale zacinam od zaciatku...

anjelik *

No Maoam, rozhodne nie si majstrom slova. :o))) Preto také dlhé príspevky. ;o)
Tak ak by si ešte dovolila, na doplnenie niečo. Pre mňa vždy bude teória predchádzať prax. Keď nemáš návod, nič neurobíš. A tým návodom nemusia byť práve aktuálne knihy, ktoré čítaš, ale to, čo máš v sebe zapísané za x rokov evolúcie. A práve to, čo mám v sebe ja, mi nejak nekoreluje s tým,čo sa tu väčšinou v tejto téme píše. :o) Ja nijak nespochybňujem tvoje osobné skúsenosti, to, čím si ty prešla, len si dovolím stále tvrdiť, že je treba viac byť nad vecou a naozaj konať tak, aby si nič za to nečakala. Potom ťa nebude zbytočne zožierať márnosť tvojho úsilia v snahe dočkať sa nejakej tej vďaky a ocenenia. Nie je to nijak ľahké, ale je to cesta. Nemusíš ňou kráčať, jasné, že nie. Len som to napísala možno ako alternatívu ku väčšine príspevkov o tom, že za dobrotu na žobrotu. Nie, za dobrotu lepší pocit v samom sebe a aj v tých druhých, ktorí o tom možno nemajú ani páru, že sa to vôbec deje. :o)

Maoam

*a casto pomoze ten, o kom by sme to nikdy nepovedali...

osobne som za to, ze co sa ludi tyka, je opatrnost na mieste a altruizmus treba davkovat a v privatnej sfere si ludi velmi dobre overit

nema to nic s vypocitavostou, je to po vsetkych tych skusenostiach s ludmi v terene cista sebaobrana a pud sebazachovy v dnesnej dobe

teoria jedna vec, prax druha

Maoam

Suhlas so Sejlou v privatnej sfere - v krizovych a zatazovych situaciach a vtedy, ked fakt clovek potrebuje pomoc v pravom slova zmysle sa veeeelmi vyselektuju ludia a bohuzial casto zazijeme prave to, ze ti, ktori roky profitovali z nas, v sekunde navzdy zmiznu.

Maoam

uz neviem, co sa tu pisalo o tlaciarni, ale to je taky typicky priklad

kolega/kolegyna namiesto toho, aby zdvihla svoju mozno uz sirsiu rit zo stolicky a opravila to sama alebo poverila danou pracou na to urceneho cloveka vo firme, ktory je za to plateny, vyuzije napomocnost zakladatelky, lebo vie, ze ta pomoze ochotne a vzdy a hned skoci

keby jej ta kolegyna alebo kolega za tu pomoc a za ten cas prevzal nejaky pripad ci pracu, je to uplne OK - pretoze tam ide o pomoc vzajomnu, ty vies to - urobis to, ja ti za to pomozem za ten cas s inym alebo ti spravim kavu alebo blablabla

vtedy by som uplne chapala ochotu zakladatelky pomoct aj na druhy krat

lenze kolegyna ci kolega za ten cas najskor mali pauzu alebo si checkli sukromne maily ci kecali alebo sli na FB a Co. a v duchu maju zakladatelku za 'blbca' a altruistku, ktora este stale nepochopila, ake su pravidla hry

jej napomocnost im nejde prikladom - oni ju budu bezboho vyuzivat a zneuzivat aj desiatky rokov, dokym sa da

a nechutne to vyuzivaju, zas a znova a vzdy budu, az do jej vyhorenia

tento typ ludi potrebuje casto DESATROCIA na zmenu

dovtedy bude zakladatelka mrtva od vsetkej pomoci na vsetky strany

samozrejme, ze zmenit sa musi ona - hlavne musi POCHOPIT, o co tu ide

s tou selekciou pomoci - tam zakladatelka s velkym prekvapenim pride na to, ze pomoc potrebuju uplne ini ludia, ako si ona doteraz myslela a ze su to casto ti, ktori ju o pomoc neziadaju (lebo su zvyknuti, ze si pomozu vzdy sami alebo nie su zvyknuti pomoc ziadat, lebo su odmietani alebo jednoducho nevyuzivaju inych)

a ze pomoc doteraz väcsinou poskytovala ludom, ktori na nu vobec neboli odkazani (samozrejme nie vzdy,a le iste takych bolo viac nez dost)a v reale slo iba o ich lenivost, pohodlnost, vychcanost a manipulaciu s nou a jej povahou a osobnostou

su ludia, ktori pomoc skutocne potrebuju a kde je to uplne bez debaty, ale ona sa okrem ineho fakt musi naucit selektovat

inak bude vzdy vyhorena a vzdy utrpi ona skodu a ta moze mat podla situacie nevycislitelnu sumu a moze prist o strasne vela vratane zdravia atd.

odtial-potial

Sejla

tevulik, pozri si film Dogville, možno ti to zasadí veľkého chrobáka do hlavy:-) Ono extra pomoc je vlastne arogancia z tvojej strany, keďže robíš pre ľudí niečo, s čím by si mali poradiť sami, nedávaš im možnosť, aby sa to naučili a tým pádom sa posunuli/zlepšili. Alturisti vychovávajú hyeny. V istom zmysle. Zase v súkromnom živote si zachovaj svoju úroveň, lebo tak si vyselektuješ svoje okolie, v ktorom ostanú len tí, na podobnej úrovni, ako ty. V práci je ale kolektív, ktorý nezmeníš a treba sa podľa toho zariadiť.

Maoam

nie som majstrom slova, ani hovoreneho, ani pisaneho, to, co som svojim prispevkom myslela, chapu ti, ktori desiatky rokov vychadzali na psi tridsiatok a pochopili, co musia zmenit

neprestanu pomahat, ale zmenia to, co zmenit treba v sebe, aby na to nedoplacali a aby sa to neobracalo proti nim

viac k tomu nemam co povedat a viest nekonecne teoreticke rozpravy nema vyznam ani zmysel

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.